Zavrieť

Porady

Problémi v rodinách

Takže ja ako zakladateľ tejto témy opisovať môj problém v rodine , a ten je nasledovný -

Všetko to začalo ako inak než sobášom mojich rodičov . Ich vzájomné spolunažívanie v dobrom ( čiže bezkonfliktnom stave medzi nimi dvoma ) trvalo zhruba 2-3 roky. Nuž a potom sa to začalo zhoršovať a trvá to bohužiaľ až do dnes. Patria k tomu nasledovné veci : neustále hádky , osočovania , vzájomné urážky , podceňovania , znižovanie dôstojnosti , krivé obviňovania. Jedná sa o psychologické týranie , k fyzickému nikdy nedošlo.
V poslednej dobe sa to týka už aj mňa , čiže to čo som spomenul neustále hádky .... atd.
Neviem prečo mu to za tie roky moja mama toleruje , a dokonca vychádza mu v ústretí , žiaľ. U mňa to došlo až k nenávisti k nemu. Nuž to je všetko k môjmu problému v rodine.
Dúfam že mi poradíte ako sa mám ja a moja mama vysporiadať s týmto problémom. Za čo vám všetkým vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Eddy, tu je ti ťažko takto radiť, ak je to také vážne, tak mama by nemala váhať a rozísť sa s ním, ale ona ho ešte asi ľúbi, keď sním zostáva. Ale pokial ju osočuje a psychicky týra tak nevidím dovod, aby s ním zostala, totiž toto sa má tendenciu skorej zhoršovať ako zlepšovať...Neviem, toto je moj laický, nepsychologický názor...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Eddy.RK Pozri príspevok
    Takže ja ako zakladateľ tejto témy opisovať môj problém v rodine , a ten je nasledovný -

    Všetko to začalo ako inak než sobášom mojich rodičov . Ich vzájomné spolunažívanie v dobrom ( čiže bezkonfliktnom stave medzi nimi dvoma ) trvalo zhruba 2-3 roky. Nuž a potom sa to začalo zhoršovať a trvá to bohužiaľ až do dnes. Patria k tomu nasledovné veci : neustále hádky , osočovania , vzájomné urážky , podceňovania , znižovanie dôstojnosti , krivé obviňovania. Jedná sa o psychologické týranie , k fyzickému nikdy nedošlo.
    V poslednej dobe sa to týka už aj mňa , čiže to čo som spomenul neustále hádky .... atd.
    Neviem prečo mu to za tie roky moja mama toleruje , a dokonca vychádza mu v ústretí , žiaľ. U mňa to došlo až k nenávisti k nemu. Nuž to je všetko k môjmu problému v rodine.
    Dúfam že mi poradíte ako sa mám ja a moja mama vysporiadať s týmto problémom. Za čo vám všetkým vopred ďakujem.
    Eddy,oprav si nadpis- problémy. Kole to troška oči

    Eddy.RK je offline (nepripojený) Eddy.RK

    Eddy.RK
    Rozvod tu neprichádza v úvahu , keď je on živiteľom rodiny a mama je nezamestnaná a ja študujem na vysokej škole.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Neviem či rozvod je tym najlepsim riesenim. Moji rodicia sa rozviedli pred desiatimi rokmi a ja od tej doby sa s tym neviem vysporiadat. Tvoja mama s nim ostava pretoze ako si uviedol, je zivitelom rodiny. Trpi mu to v podstate kvoli peniazom. Mozno je to aj kvoli tomu, ze ho miluje, ale v tom pripade je nanho naviazana kvoli dvom zavaznym dôvodom. Musis si uvedomit, ze zeny v starsom veku, pokial su tak vychovávane, nerady opustaju svojich manzelov pretoze sa boja samoty. Ak nie je dost silna, tak je tu zbytocna akakolvek rada, pretoze ona aj tak nic nespravi. Len sa pousmeje a mozno povie "to prejde, on sa zmeni, on taky nie je" a bude zit dalej a bude trpiet dalej. Ona si musi uvedomit svoju dôstojnost a za nu bojovat.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Skús sa najprv porozprávať s matkou, prečo to všetko znáša. Sú ľudia, ktorí sa nevedia v kľude porozprávať, prejaviť svoje skutočné city verejne. Žiaľ je to ich štýl života. Porozprávaj sa s matkou aj o finančných možnostiach, ako by to bolo, keby ste ostali len vy dvaja. Možno to ona tak nevníma, ako ty. Alebo s otcom si už niekedy o tom rozprával, že by bolo vhodnejšie, keby skôr matku občas pochválil, alebo aspoň zmenil štýl reči?
    Vieš, keby si počul moju matku sa rozprávať s mojim manželom, tak by si povedal, že už horší vzťah ako majú oni dvaja nemôže byť. Keď som okríkla manžela, ako sa to rozpráva, tak mi moja mama povedala, že sa nemam miešať do ich debaty, lebo oni si rozumeju. Ver, že sa dosť ťažko s tým vyrovnávam, ale beriem ich takých akí sú.

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    Podľa môjho názoru bude predsa len problém v peniazoch.
    Vieš keby bola tvoja mamina zamestnaná mala by dobrý príjem veci bi sa mali inak. A možno by už ani spolu s tvojím ocom nežili... Lenže keď že je nezamestnaná nadvládu nad ňou drží tvoj otec,možno si myslí že keď zarába tak si môže dovoliť všetko, no je to smutné..
    Tvoja mamina je bez príjmu a to ju možno núti konať tak ako koná...
    Teraz si pre ňu najdôležitejší ty.Mal by si za ňou stáť,podporovať ju,ukázať jej že držíš s ňou,ona ťa teraz potrebuje aj keď to ty tak možno nevidíš.
    Riešenie ako sa z toho pekla dostať je..jedine v tom aby si pomohol mamine nájsť prácu..Pomôž mamine postaviť sa opäť na nohy,a pokúste sa spolu, zmeniť si budúcnosť...veľa šťastia
    Naposledy upravil piggos : 18.04.09 at 08:27

    Problémi v rodinách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.