Zavrieť

Porady

Voľba prezidenta

Predpokladám, že na týchto stránkach nie príliš vďačná téma, ale nech už sa na to pozeráme akokoľvek, v dnešnej čoraz viac zošnúrovanej súčasnosti sa vzdávať dobrovoľne svojho práva voliť je prinajmenšom krátkozraké, alebo až pokrytecké.
Keď berieme do úvahy ešte aj to, že napríklad už v susednom Česku priamu - občiansku voľbu prezidenta ani nemajú...

Vážený prispievatelia, poraďáci preto mi dovoľte spýtať sa vás na váš názor.

Potreba tejto témy mi prirodzene vyplynula z našich reakcii na tému

"Hospodárska kríza čo s ňou."

Po najčerstvejších, z môjho pohľadu dosť neúčinných a nesystémových praktických riešeniach súčasnej krízy(musím však zdôrazniť, že nie všetkych), od našich vládnucich politikov, pri všetkej úcte k ich skúsenostiam a vedomostiam,
som presvedčený, že práve táto voľba je do budúcna ďalším, i keď nepriamym a čiastkovým, ale napriek tomu ďalekosiahlym a práve preto o to účinnejším riešením nie iba dnešnej hospodárskej krízy na Slovensku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    húžva je offline (nepripojený) húžva

    húžva
    Mária27 Pozri príspevok
    Prosím, nezavádzajme tu diskusné fórum. Tu je PORADA.
    Prepáčte nechcem nikoho znásilňovať. Iba som sa chcel poradiť o tom ktorého prezidenta voliť. Tak či tak vlastne vidím, že sa nemám s kým radiť, takže pekný deň všetkým.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Iba jednu vetu : Ak nám kompetentní (nemyslím tvorcu stránky) do dňa volieb stopnú nášho pomocníka Poradu, bude to pre stovky ak nie tisíce potrebných pohroma!!! (lebo naisto sa to tu nepekne zvrhne)
    Naposledy upravil Paula : 01.03.09 at 06:49

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Co je na tom, ked sa niekto pokúsi debatovať na nejakú tému, trebars aj prezidentské voľby. Ved kto nechce sa nezapojí a nikoho to neobťažuje. Mnohí tu riešia iné bizardnosti.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bobiku Pozri príspevok
    Co je na tom, ked sa niekto pokúsi debatovať na nejakú tému, trebars aj prezidentské voľby. Ved kto nechce sa nezapojí a nikoho to neobťažuje. Mnohí tu riešia iné bizardnosti.
    Podľa mňa Paula mala na mysli to, že keď náhodou niekto začne kydať na jedného, alebo druhého kandidáta, tak dotyčný kandidát môže sa dožadovať o nápravu. A tá náprava môže vyústiť až do odstavenia stránky porada.sk.


    Takže súhlasím s tým, aby sa tu táto téma nerozoberala.

    P.S. V politicky vyspelejších štátoch od Slovenska sa inak hovorí, že na dve veci sa ľudia nepýtajú:

    1. Na plat druhého
    2. Koho volil vo voľbách

    Obe veci sú čiste súkromné záležitosti, ktoré si myslím nie je potrebné verejne prepierať. Každý volí, alebo nevolí podľa vlastného uváženia a svedomia.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 01.03.09 at 09:01

    húžva je offline (nepripojený) húžva

    húžva
    Súhlasím s vami pán Kovács, že pýtať sa na plat, alebo na jeho voľbu vo voľbách, môže byť pre niekoho nepríjemná záležitosť, respektíve neetické.

    Lenže ja vychádzam z toho, že Slovensko je, bolo a bude špecifické aj práve týmto, pretože na Slovensku sa naozaj dajú ešte stále stretnúť ľudia, ktorí vám, najmä tí postarší na túto otázku odpovedia celkom otvorene, bez okolkov. V akej miere sa nám ho takto podarí zachovať, to záleží od nás aj od našej schopnosti byť úprimný.

    Takže nechávam to na zodpovedných, či budeme, alebo lepšie povedané, či sme schopní pokračovať nezaujate - diskusiou v tejto téme, alebo či to radšej necháme tak.

    Napríklad na Vás sa mi páči pán Zoltán, že pokojne používate na miesto loginu svoje meno. Teda dúfam, že to nie je pseudonym.
    Je to odvaha.
    Myslím si však aj to, že keď by ste ho nepoužívali, nemuseli byť Vaše obavy z tejto témy až také.

    Som toho názoru, že ak skutočne v takejto , alebo hocijakej inej celkom obyčajnej téme začne niekto na niekoho kydať, tak to je skutočný dôvod na jeho diskvalifikáciu.
    Mám s tým dokonca aj čerstvú skúsenosť, keď sa na mňa na porade niekto oboril a ja som nestihol ani zareagovať, lebo do rána to bolo zmazané. Za čo poraďákom ďakujem, pretože si myslím, že je to tak správne.

    Myslím si, že spôsob našej komunikácie by sme si mali cibriť najmä v takýchto chúlostivých témach. Rozprávať na úrovni o princeznej to je v celku jednoduché, ale rozprávať na úrovni o človeku, s ktorým vôbec nesúhlasím, to jednoduché ani zďaleka nie je.
    Ale práve zložitosť, náročnosť, alebo komplikovanosť života, to sú tie "veci" čo nás posúvajú do predu míľovými krokmi.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Myslím si, že poraďáci sú dostatočne politicky na úrovni, aby vedeli voliť takého kandidáta, ktorý bude pre nás do budúcna najlepší. A debatovať o tom v tejto téme by nebolo práve najvhodnejšie. Určite by sa to zvrhlo nesprávnym smerom a Richard by musel tému vymazať, aby počas moratória neboli problémy. Takže uzavrime túto tému a môžeme ju otvoriť po voľbách. Veď u nás stále platí, že po vojne je každý vojak generálom. Bude tu o čom debatovať a určite bude veselo.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    húžva Pozri príspevok
    Súhlasím s vami pán Kovács, že pýtať sa na plat, alebo na jeho voľbu vo voľbách, môže byť pre niekoho nepríjemná záležitosť, respektíve neetické. Nemal som na mysli etickosť, alebo nepríjemnosť otázky. Skôr to, že z vlastnej skúsenosti viem ako väčšinou takéto debaty, diskusie skončia. Zatiaľ nie sme na takej úrovni, aby sme vedeli bez emócii hovoriť o týchto témach.

    Lenže ja vychádzam z toho, že Slovensko je, bolo a bude špecifické aj práve týmto, pretože na Slovensku sa naozaj dajú ešte stále stretnúť ľudia, ktorí vám, najmä tí postarší na túto otázku odpovedia celkom otvorene, bez okolkov. Nechcem uraziť staršiu generáciu, ale ja v tom skôr vidím ich naivitu, a z toho vyplývajúcu úprimnosť. Bohu žial ten čas je preč, keď to bolo samozrejmosťou. V akej miere sa nám ho takto podarí zachovať, to záleží od nás aj od našej schopnosti byť úprimný.

    Takže nechávam to na zodpovedných, či budeme, alebo lepšie povedané, či sme schopní pokračovať nezaujate - diskusiou v tejto téme, alebo či to radšej necháme tak.

    Napríklad na Vás sa mi páči pán Zoltán, že pokojne používate na miesto loginu svoje meno. Teda dúfam, že to nie je pseudonym. Nie je to pseudoným, je to moje skutočné meno. Tri roky som tu koexistoval s ostatnými pod menom "smith". A ja skôr vidím úprimnosť a odvahu v tom, že som vystúpil z anonymity. A to som nebol prvý, ale príkladom mi išli iní členovia.
    Je to odvaha.
    Myslím si však aj to, že keď by ste ho nepoužívali, nemuseli byť Vaše obavy z tejto témy až také.

    Som toho názoru, že ak skutočne v takejto , alebo hocijakej inej celkom obyčajnej téme začne niekto na niekoho kydať, tak to je skutočný dôvod na jeho diskvalifikáciu.
    Mám s tým dokonca aj čerstvú skúsenosť, keď sa na mňa na porade niekto oboril a ja som nestihol ani zareagovať, lebo do rána to bolo zmazané. Za čo poraďákom ďakujem, pretože si myslím, že je to tak správne. Lenže moderátori, a ani admin nemajú možnosť sedieť pri porade denne 24 hodín a strážiť to. Preto je potrebná určitá úroveň samoregulácie.

    Myslím si, že spôsob našej komunikácie by sme si mali cibriť najmä v takýchto chúlostivých témach. Kým takéto debaty budú anonýmne, tak to nepridá k cibreniu a zvýšeniu kultúry prejavu. Práve preto, že prispievajúci má istotu, že ostane neodhalený a nepotrestaný. Rozprávať na úrovni o princeznej to je v celku jednoduché, ale rozprávať na úrovni o človeku, s ktorým vôbec nesúhlasím, to jednoduché ani zďaleka nie je.
    Ale práve zložitosť, náročnosť, alebo komplikovanosť života, to sú tie "veci" čo nás posúvajú do predu míľovými krokmi. Väčšina členov porady je z komunity účtovnkov a ekonómov. Takže v tejto napätej dobe (daňové priznania) oveľa skôr sa stane, že príspevky budú nevhodné.


    V citáte.

    húžva je offline (nepripojený) húžva

    húžva
    Ďakujem Vám pán Kovács za Vašu snahu o vzájomné porozumenie.

    Máte na svojej strane väčšinu, takže ja nepôjdem hlavou proti múru, aj keď o tej slovenskej naivite si myslím niečo iné. Ale to by bolo zasa na ďalšiu tému.

    Pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.