Zavrieť

Porady

práca v Taliansku - daňový bonus, daňové priznanie

Dobrý deň, chcem Vás požiadať o radu : Pracujem v Taliansku, kde mám platené aj odvody. Chcem sa spýtať, či musím podať daňové priznanie aj na Slovensku, keď ho podávam tu v Taliansku. Ak áno, či mám nárok aj na vrátenie daňového bonusu na syna, ktorý je vysokoškolák. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Anula63 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem Vás požiadať o radu : Pracujem v Taliansku, kde mám platené aj odvody. Chcem sa spýtať, či musím podať daňové priznanie aj na Slovensku, keď ho podávam tu v Taliansku. Ak áno, či mám nárok aj na vrátenie daňového bonusu na syna, ktorý je vysokoškolák. Ďakujem.
    Ak si daňovým rezidentom SR(daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou), si povinná podať DP v SR. Príjmy sú zo zdanenia vyňaté.
    V takomto prípade, a aj ak máš trvalý pobyt na územá SR, si môžeš uplatniť daňový bonus.
    §33 ZDP
    (10) Daňový bonus podľa odsekov 1 až 9 si môže uplatniť len daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky.
    Pozri aj http://www.porada.sk/t73607-rezident...-kriterii.html
    Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia_TR a ČSSR

    práca v Taliansku - daňový bonus, daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.