Zavrieť

Porady

kúpa-darovanie polovice bytu

Sme s manželom pred rozvodom. Spoločne sme kúpili byt počas manželstva. Ponúkol mi možnosť, že svoj podiel na byte mi daruje prípadne predá za symbolickú cenu. Chcela by som vedieť, či nebudú s tým problémy, že nie sme ešte rozvedení a či by nebolo lepšie, ak by daroval svoj podiel nášmu jedinému synovi, ktorí je ešte neplnoletý, bude mať 17 rokov. Prípadne, či môže predať svoj podiel mne aj bez bezpodielového vysporiadania. Chcem to využiť čím skôr, aby si to celé nerozmyslel a nezačal robiť problémy. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Janacol Pozri príspevok
    Sme s manželom pred rozvodom. Spoločne sme kúpili byt počas manželstva. Ponúkol mi možnosť, že svoj podiel na byte mi daruje prípadne predá za symbolickú cenu. Chcela by som vedieť, či nebudú s tým problémy, že nie sme ešte rozvedení a či by nebolo lepšie, ak by daroval svoj podiel nášmu jedinému synovi, ktorí je ešte neplnoletý, bude mať 17 rokov. Prípadne, či môže predať svoj podiel mne aj bez bezpodielového vysporiadania. Chcem to využiť čím skôr, aby si to celé nerozmyslel a nezačal robiť problémy. Ďakujem
    Pokiaľ je byt v BSM, tak nemôže darovať manžel svoju polovicu, lebo pri BSM neexistuje "môj" alebo "tvoj" podiel, je to spoločné oboch manželov.

    AK chce darovať "svoj" podiel, najprv musíte zrušiť BSM, až potom môže darovať (tebe alebo synovi) svoju polovicu bytu.

    kúpa-darovanie polovice bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.