Zavrieť

Porady

Kandizované čerešne

Teraž v čase dozrievajúcich alebo už aj prezrievajúcich čerešní dávam do pozornosti nasledovný recept:

Zrelé tvrdé čerešne vykôstkujeme. Uvaríme sirup z 1 kg cukru a pol l vody. Horúci sirup nelejeme na čerešne a necháme stáť do druhého dňa. Na druhý deň sirup z čerešní zlejeme, prevaríme a znovu nalejeme na čerešne. Tento postup opakujeme 10 dní. Potom čerešne scedíme a obalíme jemným kryštálovým cukrom (nemusí byť) a necháme zaschnúť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Moze to byt dobre, len to trva trosku dlho. Mne sa osvedcili ceresne alebo visne v rume. Rum pouzivam do kolacov a ceresne tiez.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    durisovad
    Moze to byt dobre, len to trva trosku dlho. Mne sa osvedcili ceresne alebo visne v rume. Rum pouzivam do kolacov a ceresne tiez.
    Ten rum by sa dal aj inak použiť... A tie rumové čerešne aj pre deti?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zuziana
    Do kelu a na rumové som zabudla a už sú čerešne v ťahu
    No Zuziana, už len ísť na susedovu čerešňu....

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Pochopitelne, ze pre deti nie! Ale ved my v rodine ani ziadne deti nemame, len jednu 14 rocnu vnucku a ta vsetko, co len trochu vonia alkoholom, zasadne odmieta.
    ondrejvla
    Ten rum by sa dal aj inak použiť... A tie rumové čerešne aj pre deti?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Napriklad aj do biskupskeho chlebika, tak ako ostatne taketo ovocie. Alebo su dobre aj ako cukriky. Ja to sice nerobim, ale obcas kupim a je to veeeelmi dobre.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    durisovad
    Napriklad aj do biskupskeho chlebika, tak ako ostatne taketo ovocie. Alebo su dobre aj ako cukriky. Ja to sice nerobim, ale obcas kupim a je to veeeelmi dobre.
    tak, teraz mi je uz len luto, ze som tie ceresne presvihla....dufam, ze buduci rok na to nezabudnem

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Bubika, budú višne, postup taký istý. Ja som mala čerešne naložené v 2 štror-litrových pohároch. Jedny nevykôstkované. Tie sme stihli už aj popapať. Vykôstkované som schovala a tiež mi z nich už odjedajú.

    Viki je offline (nepripojený) Viki

    žena Viki
    Na višne v tekutom stave pridám aj ja niečo:

    Višňový likér
    Suroviny: 2 kg višní, 1,6 kg kryštálového cukru, 5 ks klinčekov, 2 rozpolené zelené orechy, 1 struk vanilky, 1 väčší kúsok škoricovej kôry, 1 l rumu, 0,5 litra vodky.
    Umyté a neodkôstkované višne zmiešame s cukrom, korením a orechmi v štvorlitrovej fľaši a postavíme na teplé miesto. Necháme stáť 6 týždňov. Denne premiešame. Po 6 týždňoch uvolnenú šťavu scedíme a zmiešame s alkoholom, stočíme do fliaš, dobre uzavrieme a uložíme na chladnom mieste. Čím je likér starší, tým je chutnejší.
    Presladené višne nevyhodíme, ale zalejeme ich rumom a uložíme ich v pohári na chladnom mieste. Použijeme ich do koláčov a podobne.

    Griotka
    1 kg višní, 1/2 l rumu, 1/2 l vodky, 1 l červeného vína, 1kg kryštálového cukru, 3cm celej škorice, 2 plátky citróna.
    Všetko dáme spolu do skleneného 4 l pohára, občas premiešame, necháme 4 týždne lúhovať. Precedíme a naplníme do fliaš.

    ...a ešte niečo z bazy:

    Bazový likér
    2 litre zrelých bazových bobúľ rozvariť v 1 litri vody - precediť cez gázu a šťavu dôkladne vytlačiť, pridať 750 g kryštálového cukru a 15 minút povariť, pridať 2 bal. vanilínového cukru a odstaviť. Do vychladeného pridať 1/2 litra rumu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.