Zavrieť

Porady

Ukoncenie a vyplata z poistnej zmluvy

Ahoj, poradaci,
chcem sa poradit s niekym, kto ma skusenosti so zivotnym poistenim. Mame skoncila poistka 18.1.09 a caka vyplatenie sumy na dozitie... Kedze sa dva tyzdne poistovna neozvala, telefonovala na ich zakaznicku linku, kde jej povedali, ze nech si napise ziadost o vyplatenie, ze to bude rychlejsie... Pripada mi to dost cudny postup...
Preto by som rada vedela, ci ma poistovna stanovenu nejaku lehotu na vyplatu z poistnej zmluvy a ci by nemala klienta kontaktovat pred ukoncenim zmluvy, minimalne o informaciu, kam poslat peniaze...
Zda sa mi maximalne cudne, ze poistovna takmer tri tyzdne pouziva peniaze,ked poistenie uz netrva... (alebo trva? zrejme nie, ked uplynulo obdobie poistenia...)
Poradi mi niekto, prosim?
Dakujem.
Usporiadat
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

a myslíš, ze by mala napísať sťažnosť na prešetrenie?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bubkoch Pozri príspevok
akoze tato cast OZ neplati pre investicne zivotne poistenie ?
v kazdom pripade ju poistovna podviedla, odporucit jej zrusit poistku mesiac pred vyprsanim, to je na jeden velky pluvanec do ksichu pracovnicke ...
aj ked to nízke plnenie zrejme fakt vyplýva z nízkej hodnoty podielovej jednotky, pravdepodobne ju obrali o poplatok za odkup, neverim ze by tam ziaden nebol
6 týždňová výpovedná lehota je štandardná podľa zákona. Poisťovňa ale môže s klientom dohodnúť aj kratšiu výpovednú dobu, nič jej v tom nebráni - stačí to uviesť do Všeobecných poistných podmienok. Len dlhšia nemôže byť.
2 0
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

ahojte! poradíte mi? skončila mi poistka a musím napísať žiadosť, aby mi poslali moje peniaze... zle na tom je to, že chcú po mne kópiu zmluvy - tú nemám... som ju pri sťahovaní zapotrošila... takže teraz čo robiť? keby šlo o solídnu poisťovňu, tak nestresujem a normálne sa ich spýtam, ale ide o poisťovňu, ktorá nevypláca to, čo má, aj ked je všetko ok - teda, aspon naťahuje čas... snád niekedy aj zaplatí...
0 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
o akú poisťovňu a aký produkt sa jedná, poisťovňa je určite povinná vyplatiť peniaze aj v prípade, že ste zmluvu stratili... Ak chcete napíšte do súkromnej správy detaily.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

DANAK1
ahojte! poradíte mi? skončila mi poistka a musím napísať žiadosť, aby mi poslali moje peniaze... zle na tom je to, že chcú po mne kópiu zmluvy - tú nemám... som ju pri sťahovaní zapotrošila... takže teraz čo robiť? keby šlo o solídnu poisťovňu, tak nestresujem a normálne sa ich spýtam, ale ide o poisťovňu, ktorá nevypláca to, čo má, aj ked je všetko ok - teda, aspon naťahuje čas... snád niekedy aj zaplatí...
určite bude stačiť číslo poistnej zmluvy - je to variabilný symbol platieb (ak nemáš poistku) a hlavne účet, na ktorý ti to majú poslať. Pochybujem, žeby si hociktorá poisťovňa dovolila "nevyplatiť" . Tvoju totožnosť si vedia overiť - najlepšie ísť osobne s OP do kancelárie, kópiu si dať potvrdiť .. (keby náhodou sa stratila žiadosť)
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať