Zavrieť

Porady

Problém s odberom krvi

Pred dvoma týždňami som bol na odber krvi pre vyšetrenie KO. Nepodaril sa , mám slabé žily a praskajú. Ako môžem tomu pomôcť ?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

vetva Pozri príspevok
Pred dvoma týždňami som bol na odber krvi pre vyšetrenie KO. Nepodaril sa , mám slabé žily a praskajú. Ako môžem tomu pomôcť ?
Piť viac tekutín...ale to skôr vtedy,keď krv tečie pomaly...s tým asi neurobíš nič...sestričky si na Tebe riadne pocvičia
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Natalyk Natalyk

Natalyk je offline (nepripojený) Natalyk

Pohánka, pohánkový čaj a c vitamín na spevnenie žíl.
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
veľmi veľa tekutín vypiť pred odberom doma aj napr. v čakárni u lekára si dať 2-3 hlty minerálky alebo čistej vody a podobne nesladené alebo si dať acyplirín alebo anopyrín na zriedenie krvi v organizme. inak ma nič nenapadá
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

pasuliatko Pozri príspevok
veľmi veľa tekutín vypiť pred odberom doma aj napr. v čakárni u lekára si dať 2-3 hlty minerálky alebo čistej vody a podobne nesladené alebo si dať acyplirín alebo anopyrín na zriedenie krvi v organizme. inak ma nič nenapadá
no tie lieky pred odberom krvi by som určite nedoporučovala...tam treba chodiť na lačno
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
syrik Pozri príspevok
no tie lieky pred odberom krvi by som určite nedoporučovala...tam treba chodiť na lačno
pravda ale to ma napadlo,že by mohlo pomôcť alebo pred spaním a nie tesne pred odberom som myslela
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
syrik Pozri príspevok
Piť viac tekutín...ale to skôr vtedy,keď krv tečie pomaly...s tým asi neurobíš nič...sestričky si na Tebe riadne pocvičia
Môžem potvrdiť .

Už som skončil dopichaný na všetkých možných miestach .
Nakoniec už sestrička nevedela čo a ako , tak po konzultácii s AROm mi do žily ihlu , ktorá sa aplikuje dojčatám na hlave .
A aj to na chrbáte ruky

Ostatné odporúčania sú len o lepšom prietoku .

Juraj
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

buchač Pozri príspevok
Môžem potvrdiť .

Už som skončil dopichaný na všetkých možných miestach .
Nakoniec už sestrička nevedela čo a ako , tak po konzultácii s AROm mi do žily ihlu , ktorá sa aplikuje dojčatám na hlave .
A aj to na chrbáte ruky

Ostatné odporúčania sú len o lepšom prietoku .

Juraj
No buď rád,že Ti ju nedali na krk...aj to som už videla...robila som nejaký čas ako zdravotná sestra
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
syrik Pozri príspevok
No buď rád,že Ti ju nedali na krk...aj to som už videla...robila som nejaký čas ako zdravotná sestra
myslíš kavál?
0 0
vetva vetva

vetva je offline (nepripojený) vetva

Ďakujem všetkým za promptné príspevky . Skúsim na týždeň tie tekutiny, lebo ak nebude odber, nebude liečba, takže ak sa neozvem - zomrel som.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Mne neberú nikdy krv zo žily. Neviem či Ti tie rady pomôžu, ale mne berú krv na zápästí- nad koreňom palca, alebo na chrbte ruky nad hánkami. Videla som, že to berú viacerým. Požiadaj ich, nech Ti tam zoberú krv.
0 0
vetva vetva

vetva je offline (nepripojený) vetva

Aj tam si sestričky píchli ! Mimochodom aj tam sú len žily.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Skús si podľa teba najlepšiu žilu "zregenerovať", napríklad nasvecovaním Bioptronom, prípadne obklady z byliniek alebo mastičky z byliniek (repík, harmanček, nechtík lekársky, aloe), jemné masírovanie žily. Vždy sa sústreď pred odberom na jednu dve žily.To by mohlo pomôcť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
vetva Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za promptné príspevky . Skúsim na týždeň tie tekutiny, lebo ak nebude odber, nebude liečba, takže ak sa neozvem - zomrel som.
Len sa neboj, na slabé žily nezomrieš! Aj keď budeš samá modrinka, žilu ti nájdu, ak inde nie, tak na áre. Vieš koľko by už na tejto stránke bolo mŕtvoliek, keby sme sa všetci báli?!
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
0 0
fixska fixska

fixska je offline (nepripojený) fixska

vetva Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za promptné príspevky . Skúsim na týždeň tie tekutiny, lebo ak nebude odber, nebude liečba, takže ak sa neozvem - zomrel som.

Ja mam presne taky isty problem, teraz je to uz lepsie ale ked som bola mala sa mi vrtali v ruke lebo sa nevedeli trafit - to bol cirkus. Na strednej mi potom doktorka brala krv s chrbata ruky (opak dlane) to sice boli a stipe ale bol to zarucene uspesny odber. Teraz je to uz lepsie lebo som posledny asi rok a pol cvicila v posilke, plus pred kazdou krvou nalejem rano do seba liter vody a pravidelne beriem Rutin v tabletkach. Ked "napumpujem" rukou pred odberom tak sa tam uz mihne nejake bledozelene miestecko tak obcas sa zadari aj na prvy krat zobrat. A to chodim na krv kazdy mesiac. Drz sa pi vela vody.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Mne beru tiež len z chrbta ruky, alebo na boku zarovno s palcom na ruke. Moje žilky sú tiež slabé, ale pred niekoľkými rokmi som infúzie brala tiež len cez chrbát ruky (15)a tie žily zhrubli a sú dnes fajn na odber, ktorý musím absolvovať pravidelne pre štítnu žľazu a cholesterol. V pohode. Aj sestričky si zvykli. Nikdy nemám žiadne podliatiny z prepichnitej žily.
0 0
vetva vetva

vetva je offline (nepripojený) vetva

Tak to mám úspešne za sebou. Vďaka pitiu, cvičeniu ,ale zrejme najviac vďaka upírke sestričke, ktorá to pichla tam, kde ja som nevidel žiadnu žilu a ono to išlo. To bol výdych.
A čo je to ten Rutin fixka ?
0 0
fixska fixska

fixska je offline (nepripojený) fixska

vetva Pozri príspevok
Tak to mám úspešne za sebou. Vďaka pitiu, cvičeniu ,ale zrejme najviac vďaka upírke sestričke, ktorá to pichla tam, kde ja som nevidel žiadnu žilu a ono to išlo. To bol výdych.
A čo je to ten Rutin fixka ?
Rutin, je obsiahnuty aj v pohanke ale podla mna je lepsie zjest vitamin ako miesat pohanku do jogurtu. Je to latka, ktora "pomaha snizovat krehkost sten krevnych kapilar a tim zabranuje drobnym krvacenim a vzniku podlitin na kuzi" "vhodny pri menecennosti zilnich sten a sklonech ke vzniku krecovych zil" http://www.mojalekaren.sk/natures-bo...-50mg-250-tbl/ jedna tableta denne. Mozes jest aj volno predajne lieky Ascorutin, ten sa berie tak ze vyberies balenie a das si pauzu podla ucinkov ale ja skor zastavam vyzivove doplnky a nie lieky. Mam na nohach popraskane cievy a bola som aj na operacii koli tomu a rutin mam jest stale aby mi spevneli zily. Takze tak. vyskusaj, ja to uz jem asi rok.
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Pripájam sa k fixske, tiež mám min,. 1x do mesiaca odber a žily takmer žiadne, ale celkom dobre mi pomáhajú malé činky alebo gumené koliesko, ktoré stláčam. Koliesko je pomaly všade so mnou , aj v aute a sama vidím zlepšenie. Už hľadanie žily nie je taká pátracia akcia ako v minulosti. No nie je to zo dňa na deň, chce to čas.
0 0
jozef antl jozef antl

jozef antl je offline (nepripojený) jozef antl

teraz pracujem
vetva Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za promptné príspevky . Skúsim na týždeň tie tekutiny, lebo ak nebude odber, nebude liečba, takže ak sa neozvem - zomrel som.
To je už tak niekto má povrchové žili ako povrazy a niekto schované a aj slabé.To sa už musíš sám rozhodnúť ako sa zachováš ale v tvojom prípade si určite viacej vytrpíš lebo keď sú žily ako popisuješ budeš mávať stále problémy s odberom a tiež záleží aká je zručná sestrička.Ja mám tiež schované žili a už mám 154 odberov za sebou a veru neraz som chcel s tým skončiť.Ale darovanie je o niečom inom to vieme a preto Ti želám aby si sa správne rozhodol a zároveň bral do úvahy všetko čo s tým súvisí.Ahoj a drž sa..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať