Zavrieť

Porady

Nakup zariadenia zo zahranicia

Dobry den!
Chcela by som si zalozit zivnost. Islo by o termosnimkovanie budov. Potrebujem na to samozrejme kupit termokameru. Mozem ju kupit zo zahranicia? Musi byt faktura vystavena na moje meno? Mozem ju kupit este pred zacatim zivnosti?
Ide mi o to aby som ju mohla dat do nakladov. Mam moznost kupit tu kameru v USA lacnejsie ako u nas.
Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eseročka je offline (nepripojený) eseročka

    eseročka
    áno, môžeš to kúpiť zo zahraničia. faktúra by mala byť vystavená na meno firmy, resp. na tvoje meno. Ak sa dá - tak s uvedením aspoň IČO. nemal by si ju kúpiť ešte pred začatím živnosti - mohol by byť problém s uplatnením do nákladov, keďže v čase kúpy si ešte nepodnikal.

    brutovska je offline (nepripojený) brutovska

    brutovska
    Dobrý deň, takisto by som chcela zakúpiť zariadenie v USA. Som platiteľkou DPH. Ako postupovať pri zúčtovaní DPH ? Je potrebné samozdaniť keď faktúrujú bez dph? Bude to slúžiť ako naše zariadenia v prevádzke.
    Vypočula som už rôzne názory - mám v tom nejasno. Pomôžte prosím.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    brutovska Pozri príspevok
    Dobrý deň, takisto by som chcela zakúpiť zariadenie v USA. Som platiteľkou DPH. Ako postupovať pri zúčtovaní DPH ? Je potrebné samozdaniť keď faktúrujú bez dph? Bude to slúžiť ako naše zariadenia v prevádzke.
    Vypočula som už rôzne názory - mám v tom nejasno. Pomôžte prosím.
    ak dovoz zariadenia je z USA prejde cez colnicu, colníci vyrubú clo a dph, to zaplatíš a bude ti zariadenie pustené do voľného obehu.....

    ak by si dovážala ročne viac ako 150 000 € dph by si nemusela uhrádzať, iba by si si ho samozdanila cez DPH priznanie......

    dph si uplatníš v priznaní......

    Nakup zariadenia zo zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.