Zavrieť

Porady

Príspevok SZČO ZŤP

Zdravím. Plánujem otvoriť maloobchodnú predajňu. Chcel by som na to využiť príspevok od úpsvar. Som ZŤP s mierou poklesu 50%. Chcem sa spýtať na čo všetko je možné využiť dotáciu? Hlavne ma zaujíma či je to možné použiť aj na úpravu, rekonštrukciu priestorov? Priestor budem prenajímať... Dakujem!
Usporiadat
kraisz kraisz

kraisz je offline (nepripojený) kraisz

Mno viem že je to katastrofa. Trikrát som sa už bol na úrade vypytovať sa, každý raz mi povedali inú sumu. Ale ako som to už písal, ani oni v tom nemajú jasno. Na veľa vecí mi nevedeli odpovedať. Vraj teraz ide úradníčka na nejaké školenie ohľadom príspevkov. Na konci mesiaca sa mám zase zastaviť a požiadať aj o školenie.
Bola by to predajňa na autodoplnky, autopríslušenstvo, autohifi. Miesto budem prenajímať a ja budem v predajni. Ano bohužial na nákup tovaru dotáciu nemôžem použiť. Ale dá sa na prenájom, na odvody, na vybavenie... To mi ešte presne bude povedané... Teraz ma hlavne zaujíma tá pokladňa...
0 0
kraisz kraisz

kraisz je offline (nepripojený) kraisz

otázka ohladom pokladne stále aktuálna
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Naaaaaaa a trošku ale nie moc.

Dnes som sa dozvedela novinku v poskytovaní dotácie z UP. Kto dostal dotáciu v období po roku 2004 tak mu už dalšiu neposkytnú. Podnikať môže, ale prašulky z UP nedostane.
Takže verím , že je to trošku škrt cez rozpočet pre mnohých ľudí.
0 0
kraisz kraisz

kraisz je offline (nepripojený) kraisz

To sa ma našťastie netýka Ale som novelu porozumel že podmienky budú prísnejšie, komisia bude skúmať či daný podnikateľský plán má budúcnosť...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať