Zavrieť

Porady

Kupelna liecba pre dieta

Prosim o radu. Dostala som poukaz pre 4 rocneho syna na kupelnu liecbu kvoli castym ochoreniam dychacich ciest do kupelov Lucivna. Stale vahame ci je dobre s nim tam ist, a ako to bude zvladat, nakolko je dost tvrdohlavy a pobyt je 28 dnovy. Ci bude chciet absolvovat procedury, saunu... Kto uz ma skusenost s liecbou v tomto zariadeni. Ist alebo este pockat. Pomohlo by more? Diki za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ami05 je offline (nepripojený) ami05

    ami05
    Tak ja som absolvovala liecenie v Lucivnej s mojou, vtedy tiez 4 rocnou dcerou a so 4 tyzdnovym babetkom v brusku pred 5 rokmi. Boli sme v zime, cely cas bolo krasne nasnezene, velmi sme si uzili hlavne sankovania. Co sa tyka procedur, tych nebolo az tak vela, nevyhodou bolo, ze ubytovanie bolo v inej budove ako jedalen a kazda procedura tiez v inej budove, cize mala som pocit, ze sa stale len obliekame a vyzliekame. Je to taky uzavrety areal a siriko daleko nic. Pokial nebudete autom, tak strasna nuda. Ak budete autom, da sa zajst na Strbske, do Popradu a pod. Problem bol aj s ubytovanim manzela, ked prisiel za nami na vikend, nemohol byt vobec s nami a to sme boli same na dvojke izbe. Celkovy dojem bol teda taky, ze viacej by som tam uz urcite nesla a ak mozem poradit, vyberte si nejake ine zariadenie - napr. Stos. So 4 rocnym dietatom sa liecenie da v pohode zvladnut a aspon si uzijete jeden druheho. Dufam, ze som aspon trochu pomohla.

    ksichtoska je offline (nepripojený) ksichtoska

    ksichtoska
    Si zlata, aspon mam nejaku predstavu. To ze je to tam odstavene od sveta som vedela. Ale aspon si mi trochu priblizila.

    ksichtoska je offline (nepripojený) ksichtoska

    ksichtoska
    Este mi prosim ta povedz ci to liecenie malej pomohlo a ci jej nerobili procedury problem. Napr. saunu, absolvuje dieta samo alebo s rodicom. Alebo procedury s nimi absolvuje personal.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ja si myslím, že ak to dieťatku odporúčajú, mali by ste to absolvovať, je to pre jeho zdravie. Ešte ako malá som mala kamarátku a tá od malinkata aj so sestrami chodila (ešte za komunistov) do kúpeľov - kvôli problémom z dýchacími cestami, možem však potvrdiť, že na zdraví sa to prejavilo - vydržala dlhšie byť zdravá a naozaj jej frekvencia chorobnosti sa znížila.

    ami05 je offline (nepripojený) ami05

    ami05
    Myslim, ze jej to velmi pomohlo, lebo odvtedy mame pokoj s prieduskovymi chorobami, a to jej bola takmer diagnostikovana astma. Chodime sice aj kazdy rok k moru, ale to liecenie urcite pomaha. Saunu mozu absolvovat deti s rodicmi, ja som bola prvy mesiac tehotna, tak mi to neodporucovali, takze saunu dcera bsolvovala s detickami sama, ale moc sa jej v saune nepacilo. Boli tam potom take vselijake inhalacie a specialne cvicenia, ale hlavny je asi ten vzduch tam. Urcite liecenie odporucam, mozno by som vsak zvolila ine zariadenie ako Lucivnu, ak sa da. Urcite Vas bude otravovat to, ze vsetko je inde a budete mat pocit, ze 4 tyzdne sa len obliekate a vyzliekate, no a po procedurach sa tam neda robit skoro nic, takze tie dni sa vlecu hrozne pomaly. Dufam, ze som aspon trosku pomohla Prajem pekne liecenie A hlavne nech pomoze.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Ja som bola som synom zhruba v takom veku v Štóse na liečení kvôli opakujúcim sa laryngitídam. Liečenie trvalo 5 týždňov. Polovicu som bola ja, zbytok manžel. Procedúr mal málo, ale to záleží od lekára aké mu nariadi. Prijímajúci lekár nám hlavne prízvukoval, že najdôležitejší je čerstvý vzduch, čiže čo najviac mal byť vonku a behať, aby zhlboka dýchal. Z procedúr syn absolvoval dýchacie cvičenia, solux, masáže hrudníka a škótske streky. Niektoré deti mali aj inhalácie, väčšie deti chodili do Jasovskej jaskyne . Taký dlhodobý pobyt na čerstvom vzduchu mu veľmi pomohol, hlavne manžel s ním chodil veľa do lesa. Po návrate bol menej chorý a intenzita ochorení bola miernejšia. More je určite tiež dobré, ale zvyčajne tam nie si tak dlho. Ja rozhodne kúpele odporúčam pre zdravie dieťaťa. Čo sa týka stravy bola dobrá, ubytovanie bolo rôznej úrovne. Nevýhodou bolo, že treba dochádzať za procedúrami, lebo sme bývali ďaleko. Ale to je rôzne, je tam viac menších ubytovní, niektoré sú ďaleko, niektoré blízko. My sme boli na prelome augusta a septembra, ale myslím, že aj máj, alebo jún je dobrý. Určite je dobré byť tam autom, kvôli možnostiam výletov do širšieho okolia.
    Ja teda z vlastnej skúsenosti kúpele odporúčam v sprievode rodiča, také 6 ročné deti tam chodia aj samé do centrálnej ubytovne, ale tým bolo veľmi smutno.

    ksichtoska je offline (nepripojený) ksichtoska

    ksichtoska
    Este mi poradte co by som si tam mala zobrat so sebou, ci mi treba aj nejake plavky alebo ja neviem, a co treba malemu okrem bezneho oblecenia a nejakych hraciek. ako je to tam s pranim veci. ci tam mam nieco k dispozicii. je tam na izbe nejake vybavenie. TV, radio, mikrovlnka, pracka. Ako je to s tymi vecami? Aby ma potom nieco nezaskocilo. Je tam moznost si nieco dokupit. Ze vraj to tam bolo isty cas zatvorene a rekonstruovane.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Neviem, ako je to v Lučivnej a pravdupovediac ani si nepamätám, ako to bolo v Štóse - je to už 7 rokov. My sme boli v lete, takže dalo sa aj preprať a vysušiť na balkóne, práčku si určite nepamätám na našej ubytovni a ani mikrovlnku. Čo sa týka TV - bola v takej spoločenskej miestnosti, na izbe určite nie.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    To aké je vybavenie v Lučivnej si treba zistiť. V Štose som bola v septembri minulého roku. Tam sa dalo raz do týždna zaniesť prádlo do práčovne. Ale inak sme museli prať v rukach. Bola tam jedna sušiareň, chladnička a mikrovlnka.
    Liečenie určite odporúčam, ale každopádne pre 4 ročné dieťa s doprovodom. Ja som bola s 9 ročnou, a užili sme si to miesto dovolenky. Čo som považovala za veľmi dobrý nápad bolo to že som si tam zobrala auto. PRetože sme mohli skutočne robiť výlety, kde sme chceli, a tiež Štose nebol ani obchod takže sme museli chodiť nakupovať dolu do dediny čo bolo 4,5 km. KeĎ bolo pekne tak to problém nebol zajsť peši horšie to bolo keď pršalo.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    keď vám príde odsúhlasenie zo ZP , máte tam termín, miesto kúpeľov a pod. vy sa môžete rozhodnúť či si priplatíte za lepšie ubytovanie, takže pri tej komunikácii sa poinformuj a budeš úplne v obraze. Event. môžeš na intern. stránke pozrieť čo ponúkajú.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Bionda Pozri príspevok
    keď vám príde odsúhlasenie zo ZP , máte tam termín, miesto kúpeľov a pod. vy sa môžete rozhodnúť či si priplatíte za lepšie ubytovanie, takže pri tej komunikácii sa poinformuj a budeš úplne v obraze. Event. môžeš na intern. stránke pozrieť čo ponúkajú.
    Mne napríklad v Štóse veľmi vyšli v ústrety aj čo sa týka termínu. Vtedy som pracovala v školstve a mohla som ísť len cez prázdniny, aj keď on bol ešte predškolák. Vyšli mi v ústrety. Taktiež som bola veľmi milo prekvapená rýchlosťou schválenia vo VšZP - behom 2 týždňov.

    VALIKA60 je offline (nepripojený) VALIKA60

    VALIKA60
    Bez váhania a bez rozmýšlania absolvujte tie kúpele aj so synčekom čím skôr tým lepšie a pomôcť určite pomôžu už len tá zmena vzduchu veľmi pomôže.Moja dcerka od 2 rokov chodila do kúpelov to ešte za komunistov a nemohla som pri nej tam byť ubytovaná,.Kúpele sa opakovali 5krát každým rokom na 1mesiac a môžem povedať že sa jej stav zmenil a som spokojná. Bolo to ťažké nechávať ju v Tatrách a odchádzať bez nej domov.Ale stálo to za to.Takže já len navrhujem využiť kúpele ak Vám ich núkajú.S pozdravom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.