Zavrieť

Porady

Predaj auta medzi súrodencami/šrotácia

Chcela by som poprosiť o radu...
Moja sestra si pred 2 rokmi za 50 000 Sk kúpila auto. Nakoľko auto je nabúrané, chcela by som ho dať prepísať na seba a následne zošrotovať. Akou zmluvou mi odporúčate toto auto previesť z jednej osoby na druhú, tak aby sestra nemusela platiť daň (neviem či kúpno-predajná zmluva za nejakú symbolickú cenu, alebo darovacia)?
Aké doklady od nás budú žiadať pri prepise?
Nebude pri šrotácii vadiť, že som majiteľom auta len pár dní?

Vopred veľmi pekne ďakujem.
Čítala som tu príspevky k podobnej téme, no tento prípad je špecifickejší tým, že ide o predaj v rodine.
Usporiadat
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Stefan2005 Pozri príspevok
"na nákup jedného nového motorového vozidla môže byť zľava a dotácia poskytnutá len za jedno zlikvidované staré motorové vozidlo"

... ale v príspevku 15 je link, kde sú vymenované podmienky .
misomiso neštuduje iba "špekuluje" ......
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No je len tak, ze aby sa to uz oplatilo, ked je s tym uz tolko behaciek...
0 0
bobaska bobaska

bobaska je offline (nepripojený) bobaska

Tak ináč
Ak auto staré zošrotuje sestra (auto spĺňa všetky podmienky aj staré aj nové) a potom kúpi nové, ako ho môže prepísať na mňa (hneď na druhý deň)? Platila by nejakú daň?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bobaska Pozri príspevok
Tak ináč
Ak auto staré zošrotuje sestra (auto spĺňa všetky podmienky aj staré aj nové) a potom kúpi nové, ako ho môže prepísať na mňa (hneď na druhý deň)? Platila by nejakú daň?
Tak na toto buď zabudli alebo to zákonodarca neriešil, ale vyzerá to tak, že takýto majiteľ nového auta ho môže na druhý deň predať. Nikde som nenašiel nejaké obmedzenie ani doplatok.
0 0
bobaska bobaska

bobaska je offline (nepripojený) bobaska

No tu sa to nespomína, že čo v taktomto prípade.
Len neviem, ako sú štandardne zákony písané, čo v tomto prípade.
Predpokladám, že stačí, ak so sestrou pôjdem na druhý deň na DI a tam auto na mňa prepíše... je potrebná aj nejaká zmluva?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ak ti to auto preda, tak kupna zmluva.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bobaska Pozri príspevok
No tu sa to nespomína, že čo v taktomto prípade.
Len neviem, ako sú štandardne zákony písané, čo v tomto prípade.
Predpokladám, že stačí, ak so sestrou pôjdem na druhý deň na DI a tam auto na mňa prepíše... je potrebná aj nejaká zmluva?
Na prepis na DI netreba žiadnu zmluvu. Pôvodný majiteľ na tlačive odhlási auto a nový majiteľ si ho prihlási podľa miesta bydliska.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Chobot Pozri príspevok
Tak na toto buď zabudli alebo to zákonodarca neriešil, ale vyzerá to tak, že takýto majiteľ nového auta ho môže na druhý deň predať. Nikde som nenašiel nejaké obmedzenie ani doplatok.
Nezabudli, riešili - pôvodne sa rátalo so zákazom predaja počas nasledujúcich 2 rokov od kúpy. Zákaz neprešiel, teda obmedzenie podľa toho nie je.
0 0
magdina magdina

magdina je offline (nepripojený) magdina

Stefan2005 Pozri príspevok
Nezabudli, riešili - pôvodne sa rátalo so zákazom predaja počas nasledujúcich 2 rokov od kúpy. Zákaz neprešiel, teda obmedzenie podľa toho nie je.
Takže predsa tam nechali skulinku na špekulovanie. Ako som sa zmieňovala, kúpou starého auta to nejde, ale po zošrotovaní, uplatnení si zľavy a prepisom nového auta na ďalšieho majiteľa to ide jednoducho. Mňa sa to teda netýka, ale je to super- v prospech menšiny -má auto, možno nie jedno, ale kúpi si NOVÉ
Naposledy upravil magdina : 11.03.09 at 18:00
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

magdina Pozri príspevok
Takže predsa tam nechali skulinku na špekulovanie. Ako som sa zmieňovala, kúpou starého auta to nejde, ale po zošrotovaní, uplatnení si zľavy a prepisom nového auta na ďalšieho majiteľa to ide jednoducho. Mňa sa to teda netýka, ale je to super- v prospech menšiny -má auto, možno nie jedno, ale kúpi si NOVÉ
Ale ved sa nic nedeje, iba sa s touto vladou vratil socializmus. Aj tam sa na autach zarabalo tak, ze ak sa clovek doslat k "poukazu", kupil Ziguli a potom ho na druhy den predal so ziskom. Teraz statne "poukazy" nahradilo srotovne.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

misomiso Pozri príspevok
Ale ved sa nic nedeje, iba sa s touto vladou vratil socializmus. Aj tam sa na autach zarabalo tak, ze ak sa clovek doslat k "poukazu", kupil Ziguli a potom ho na druhy den predal so ziskom. Teraz statne "poukazy" nahradilo srotovne.

Staré časy sa vracajú...

Predvčerom som videl v správach, že v nejakom mesta zriadili pomocníkov polície z radov občanov, ktorí hliadkujú v noci v mestách a dohliadajú nad dodržiavaním poriadku. Spomenul som si na množstvo vtipov a kritiky na príslušníkov pomocnej stráže verejnej bezpečnosti (PSVB = žalobaba na štyri). Ešte aj tie pásky na rukávoch majú teraz rovnaké, len nápis je iný.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať