Zavrieť

Porady

nezaplatena faktura

Dobry den! Prosim Vas velmi pekne, chcela by som sa opytat. Mam nezaplatenu fakturu cca 70000 za tovar ktory mam na sklade. Fakturu nemam z coho zaplatit, a ponukla som ze vratim tovar, co vsak odmietli a hrozia mi exekuciou. Prosim o radu, ci je nejaka zakonna moznost splatenia dlzoby vratenim ich tovaru spat alebo to musim vyplatit? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som sa pokusila dohodnut splatkovy kalendar a medzitym tovar predat, aby bolo na splatky. Alebo je ten tovar nepredajny?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    No zial, neviem o ziadnom predpise, ktory by im prikazoval zobrat tovar spät. Ak mate medzi sebou uzatvorenu zmluvu, skus si prip. prestudovat, ci tam nieco nenajdes.

    Odporucam sa dohodnut - napr. na splatkovom kalendari. Navrhni im (pisomne) splatkovy kalendar, ktory si realne schopna dodrziavat. Prip. si sadnite, a hladajte ine riesenie optimalne pre obe strany.

    Maju pravo na peniaze za tovar, ktory ti dodali. A da sa predpokladat, ze si ich budu vymahat. Cim neskor tovar zaplatis, tym vyssi by bol prip. urok s omeskania. Celkovy dlh by sa ti mohol podstatne predrazit tym, ze by dali pohladavku na sud (pravnik, sudne trovy, prip. exekutor a pod.)

    Skus tovar cim skor spenazit - predat. Pripadne najst dalsie zdroje na vyplatenie, ktore nebudu take "drahe".
    Ten tovar je velmi tazko predajny. Myslela som ze si tovar vezmu spat aj ked radsej by som ho predala a vyplatila im. Ale takto neviem. A dakujem Vam za odpoved. Ja som im splatky spominala ale aj napriek tomu ziadaju odomna vyplatenie plnej sumy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.