Zavrieť

Porady

hrube porusenie pracovnej discipliny

chcem sa spytat ci zamestnavatel musi za kazdym vyhodit zamestnanca za hrube porusenie pracovnej discipliny ,alebo sa to da aj vystrahov v mojom pripade sa jedna o zverejnenie tretej osobe zvysenie platu konkretne je to podla zakona č. 428/2002 Z.z. bolo mi povedane ze ak do pol roka nieco urobim tak koncim,ale mam obavu ,ze v dnesnej dobe staci aj takato zamienka co vy na to. predtym som nemal ziadny broblem ani karne proste nic.dakujem.
Usporiadat
bacajano bacajano

bacajano je offline (nepripojený) bacajano

wagner Pozri príspevok
bacajano - pracovala som pred niekoľkými rokmi vo vojenskom závode. Keby som bola porušila sľub, tak ešte dnes som v ľochu. Nesmeli sme povedať čo robíme, ani koľko zarobíme. A to bolo za hlbokého socializmu a vtedy tiež platila ústava. Vieš, iba sa Ti čudujem, že omieľaš stále to isté, len raz je to v modrom, druhý raz v červenom. A najviac Ťa štve asi to, že Ti tu nikto neprizná pravdu. Vieš, problém je v znalosti zákonov. A ten zákon Ti nenapíšem. Doporučujem Ti, aby si si namiesto tých nič nehovoriacich rečí vyhľadal potrebné zákony a naštudoval si si ich. Ty si si len pozrel ústavu, vytrhol si z kontexu nejakú časť a teraz sa ideš hrať na človeka, ktorý pojedol všetku múdrosť sveta. Nepojedol si, múdrosť sa prejavuje úplne inak.
TAKE NAZORY PO TVOJICH SKUSENOSTIACH NIE SU PREKVAPENIM. KEBY NEBOLI TAKI AKO TY TAK TO V NOVAKOCH TAK NESKONCI... A ZA SOCIKU PLATILA USTAVA, ALE S CLANKOM 5 A TEN ZAKOTVOVAL VEDUCU ULOHU TVOJEJ STRANY...
ZIADEN GUMAK NEDOKAZE POCHOPIT ZAKLADNE LUDSKE PRAVA A SLOBODY A ICH DOSAH NA VSETKO COHO SA DOTYKAJU.
O AKY ZAKON SA CHCES OPRIET V TOMTO PRIPADE SI NECHAJ PRE SEBA, AK NECHCES POMOCT TOMU CLOVEKU V NUDZI. O MNA TU VOBEC NEIDE, CO PO TVOJICH SKUSENOSTIACH VSAK NEDOKAZES POCHOPIT. NIE JE TO VSAK TVOJA CHYBA. JA PRAVDU NEMAM, MA JU IBA SUDCA, A AJ TO AZ V POSLEDNEJ INSTANCII. TO JE AKO KED VELIACI DOSTOJNIK NIECO POVIE - TO UZ ASI CHAPES, NIE?
Naposledy upravil bacajano : 12.03.09 at 19:38
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
Dakujem...nemozem nic urobit?Nic mi neoznamila odisla z CR samovolne bez oznamenia ja som vobec nevedela ze je doma...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

bacajano, to už preháňaš, tvoje reakcie sú dosť neprimerané a škoda reči.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

sofia7808 Pozri príspevok
Dakujem...nemozem nic urobit?Nic mi neoznamila odisla z CR samovolne bez oznamenia ja som vobec nevedela ze je doma...
myslim, ze u nas plati sloboda pohybu .... neviem ako si jej chcela zabranit odist v piatok /myslim, ze odisla az po praci..alebo sa mylim?/

sposob oznamovania nepritomnosti v praci by ste si mali doriesit zmluvne, internym predpisom a pod.

inak nemas sancu niekoho postihnut, aj ked sa ti to nepaci
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
nie ze mne sa to nepaci,ale je to praca v straznej sluzbe tak sa to nepacilo ceskej strane a kvoli tomu chcu pokutovat mna ze niekto si zmysli odist len tak mal by to aspon jeden den dopredu nahlasit aby si mohli zabezpecit nahradu a to ona neurobila...Nechcem nikoho obmadzovat,ale s takymto pristupom som sa nestretla a to mam 30 zamestnancov kazdy aspon napisal smsku a dal vediet preto som nikdy nic podobne riesit nemusela....
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

sofia7808 Pozri príspevok
nie ze mne sa to nepaci,ale je to praca v straznej sluzbe tak sa to nepacilo ceskej strane a kvoli tomu chcu pokutovat mna ze niekto si zmysli odist len tak mal by to aspon jeden den dopredu nahlasit aby si mohli zabezpecit nahradu a to ona neurobila...Nechcem nikoho obmadzovat,ale s takymto pristupom som sa nestretla a to mam 30 zamestnancov kazdy aspon napisal smsku a dal vediet preto som nikdy nic podobne riesit nemusela....
Preto pisem, ze to mate mat presne definovane.
Potom mozes operovat nedodrzanim a porusenim pracovnej discipliny.
Pokial ale nenastupila od 7.3. do 8.3. na nejaku sluzbu, moze mat absenciu.
Od 9.3. uz je na PN
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

bacajano, neurážaj len zato, že Ti nikto nepriznal pravdu. A vôbec som nerobila v Novákoch, už keď Ťa to tak strašne zaujíma a u vojska som robila obyčajnú robotníčku a vôbec som nebola v strane. Tak že si zas trafil vedľa. Máš smolu. Ukázal si ostatným, aký si "múdry".
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
Dobry vecer,este jedna otazocka ma tato zamestnankina narok aj na riadne odstupne...?Dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sofia7808 Pozri príspevok
Dobry vecer,este jedna otazocka ma tato zamestnankina narok aj na riadne odstupne...?Dakujem
chceš zrušiť jej pracovné miesto? akú jej chceš dať výpoveď? na základe čoho?
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
ivka70 Pozri príspevok
asi ju nebudes mat ako penalizovat, 9.3. je pondelok, nevznikla jej ziadna "medzera" ziadny pracovny den, kedy by mala absenciu, na PN ma narok zo zakona a oznamila ti do 3 dni od nastupu na PN /nakolko je 12.3./

Pri obsadzovani miest musis ratat aj so zastupitelnostou ....
vcera som pisala tento clanok...este sa tu velmi neviem zorientovat tak sa aj ospravedlnujem ze som sa tu napojila na temu...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tu som ti prilepila citáciu zo zákonníka práce

§ 63
Výpoveď daná zamestnávateľom

(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia, o znížení stavu zamestnancov s cieľom zvýšiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách,
c) zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva,

d) zamestnanec

1. nespĺňa predpoklady ustanovené právnymi predpismi na výkon dohodnutej práce,
2. prestal spĺňať požiadavky podľa § 42 ods. 2,
3. nespĺňa bez zavinenia zamestnávateľa požiadavky na riadny výkon dohodnutej práce určené zamestnávateľom vo vnútornom predpise alebo
4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,

e) sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede.

(2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď, ak nejde o výpoveď pre neuspokojivé plnenie pracovných úloh, pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny alebo z dôvodu, pre ktorý možno okamžite skončiť pracovný pomer, iba vtedy, ak

a) zamestnávateľ nemá možnosť zamestnanca ďalej zamestnávať, a to ani na kratší pracovný čas v mieste, ktoré bolo dohodnuté ako miesto výkonu práce,
b) zamestnanec nie je ochotný prejsť na inú pre neho vhodnú prácu, ktorú mu zamestnávateľ ponúkol v mieste, ktoré bolo dohodnuté ako miesto výkonu práce alebo sa podrobiť predchádzajúcej príprave na túto inú prácu.

(3) Pre porušenie pracovnej disciplíny alebo z dôvodu, pre ktorý možno okamžite skončiť pracovný pomer, môže dať zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode výpovede dozvedel, a pre porušenie pracovnej disciplíny v cudzine aj do dvoch mesiacov po jeho návrate z cudziny, najneskôr vždy do jedného roka odo dňa, keď dôvod výpovede vznikol.

(4) Ak sa v priebehu lehoty dvoch mesiacov uvedenej v odseku 3 konanie zamestnanca, v ktorom možno vidieť porušenie pracovnej disciplíny, stane predmetom konania iného orgánu, možno dať výpoveď ešte do dvoch mesiacov odo dňa, keď sa zamestnávateľ dozvedel o výsledku tohto konania.

(5) Ak zamestnávateľ chce dať zamestnancovi výpoveď pre porušenie pracovnej disciplíny, je povinný oboznámiť zamestnanca s dôvodom výpovede a umožniť mu vyjadriť sa k nemu.
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
Dakujem,ja som to aj tak poplietla...Pisala som o zamestnankini ktora odisla z prace v cr bez udania dovodu a bez oznamenia neviem ci to bude postacujuce na porusenie prac.discipliny....Neviem ci ste citali vsetky moje prispevky,preto som sa pytala na odstupne.CHcela som zalozit novu temu ale este mi to neide...Preto velmi dakujem za kazdu odpoved.
0 0
Veronika R Veronika R

Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

SoFia 7808 to záleží aj na tom, ako máte spracované pracovné zmluvy a pracovný poriadok, resp. nejakú internú smernicu. Potom môžete uvažovať o výpovedí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať