Zavrieť

Porady

s.r.o. verzus a.s.

Ahojte všetci chcela by som rozobrať tému s.r.o. verzus a.s. !
Verím, že sa vás veľa pridá do diskusie na túto tému.

My sme s.r.o. , účtujeme v PU. Ale šéfik si myslí, že keď budeme a.s. bude to lepšie.

Vyššie ZI nie je problém, ani uzávierka overená auditorom /On to berie ešte ako výhodu/ takže mi kázal to porovnať. Myslí si, že si bude môcť dať viac vecí do nákladov ako teraz /napr. oblek/, väčšie odpisy, iný zisk. Ja neviem kde na takého "halušky" chodí ja takéto informácie nemám.

Skúste aj vy niečo poradiť ako mu to mám porovnať. Určite sa niektorí z vás rozhodovali pre určitú formu, a preto ste to zhodnocovali, čo je vyhodnejšie.

Prosííííííííííííím prispejte nejakým názorom k tejto téme.
Vopred velice ďakujem!
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

magnum je offline (nepripojený) magnum

magnum
IMHO otazka sa neda postavit s. r. o. versus a. s.
to je ako ked chcem chodit do terenu tak si kupim terenne auto a ked chcem chodit 250 tak si kupim sportove auto. podla toho v com a ako chcem podnikat tak si vyberiem pravnu formu. pri a. s. sa robi lepsie s kapitalom v s. r. o. s majetkom (trochu hlupo vyjadrene ale snad ma pochopite )

Sany je offline (nepripojený) Sany

Sany
V bežnom účtovaní s.r.o. a a.s. nie je žiaden rozdiel, neviem, kam na to chodí....žiadne iné náklady a ani odpisy...

Jara je offline (nepripojený) Jara

Jara
No neviem aka veľká ste firma, ale a.s. je niečo úplne iné ako s.r.o. Naozaj je potrebné nové stanovy a registrácia, akcie - ich hodnota, valné zhromaždenia, zapisy, rada a.s. ktorá všetko schvaľuje, audit... No proste neviem či ste naozaj veľká firma s veľkým obratom a viacerými spoločníkmi, alebo je to len sám jeden šefinko, ktorý tomu nerozumie, ale počul že možno bude môcť mať vyššie zisky... Inak zober si obchodný zákonník a tam mu orafaj všetko o a.s.

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka
Súhlasím s Jarou, ale zmenila by som "zober si " Obch.zákonník na " podaj mu" Obch.zákonník, myslím ,že ho to rýchlo prejde.

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor Jana Acsová
daniela1109
Skúste aj vy niečo poradiť ako mu to mám porovnať. Určite sa niektorí z vás rozhodovali pre určitú formu, a preto ste to zhodnocovali, čo je vyhodnejšie.
Jediný rozdiel, ktorý mi vyplýva z kontextu položenej otázky je "imidź". (čo sa týka registrácie a zakladateľských dokumentov, o tie spravidla majiteľom nejde, resp. nie je problém ich vybaviť.)
Akciovka vyzerá lepšie navonok ako s.r.o. (jednoznačne aj z pohľadu kapitálu).

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk daniela1109
magnum
IMHO otazka sa neda postavit s. r. o. versus a. s.
to je ako ked chcem chodit do terenu tak si kupim terenne auto a ked chcem chodit 250 tak si kupim sportove auto. podla toho v com a ako chcem podnikat tak si vyberiem pravnu formu. pri a. s. sa robi lepsie s kapitalom v s. r. o. s majetkom (trochu hlupo vyjadrene ale snad ma pochopite )
Vôbec tvojmu príspevku nerozumiem a tým autám už vonkoncom. /neviem ci som taka natvrdlá či čo/
Sú dvaja spoločníci a ja jediný zamestnanec, platili sme za rok 2004- 80 000Sk DPPO, zisk teraz mesačne máme cca 500 000Sk, sme obchodno-stavebná firma, naša náplň jeden den kupiť druhý predať, robíme určité stavebné zákazky, máme 3 autá na leasing a iný HIM nemáme a to je asi vsetko. Chystajú sa rozbehnúť projekt za 200 mil. Sk /postaviť bytovu jednotku cca 60 bytov po 90 m2 v ZA-byty predajú a k tomu recepciu a bazen-čiže prevádzkovú časť/ a mať cca 20 zamest.

Takže neviem, ak vám tieto informácie pomohli tak mi skúste poradiť či a.s. či s.r.o.
Vopred dakujem

magnum je offline (nepripojený) magnum

magnum
sak tie auta znamenaju asik to ze rozhodovanie medzi s.r.o. a a.s. nie je o uctovnictve a dianiach ale o tom v com podnikas a aka to ma byt firma a kolko je spolocnikov a kolko je vlastneho kapitalu a pod...

edit:
a projekt za dvesto milkov by len blazon robil z vrecka, to je ucebnicovy priklad na upisovanie akcii...

edit2:
btw nevediet sa rozhodnut o pravnej forme a pripravovat projekt za 200 milionov sa mi zda dost "zvlastne" (a rozmyslat o obleku do vydavkov az uchylne)... ale vsetko dobre a aby ste neskoncili ako s*n
Naposledy upravil magnum : 29.06.05 at 12:23

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk daniela1109
magnum
sak tie auta znamenaju asik to ze rozhodovanie medzi s.r.o. a a.s. nie je o uctovnictve a dianiach ale o tom v com podnikas a aka to ma byt firma a kolko je spolocnikov a kolko je vlastneho kapitalu a pod...

edit:
a projekt za dvesto milkov by len blazon robil z vrecka, to je ucebnicovy priklad na upisovanie akcii...

edit2:
btw nevediet sa rozhodnut o pravnej forme a pripravovat projekt za 200 milionov sa mi zda dost "zvlastne" (a rozmyslat o obleku do vydavkov az uchylne)... ale vsetko dobre a aby ste neskoncili ako s*n
Tak dík, my úž sme založený od 2003 a na projekt idú brať úver ktorý splatia do 5 rokov ked predajú byty a budú tam mať určite nejaký zisk ked si odratajú aj úroky co zaplatia banke/investorovi/.

Ale ak máte este niekto nejaký názor prispejte prosímmmmmmmmmmmm.
Ďakujem

Majka je offline (nepripojený) Majka

Majka
prosim vie sa niekto vyjadrit k porovnaniu aky rozdiel s.r.o. a a.s.? v com vyhody,nevyhody.....

Kynolog je offline (nepripojený) Kynolog

Kynolog
Podvojné účtovníctvo je pre všetky právne formy v základe rovnaké. Sú tam drobné rozdiely, ale pre malú firmu je to jedno. Rozdiely ktoré spomínaš (uznávanie nákladových položiek a podobne), podľa mňa niesu. Vôbec takéto prvoplánové rozdiely tam asi nenájdeš. Rozdiely sú skôr vo vedení a ovládaní spoločnosti spoločníkmi, obchodovateľnosti podielov, kapitále, formalitách potrebných k riadeniu (ako audity, zápisy zo všakovakých schôdzí rôznych orgánov) ktoré však tiež niečo stoja a tiež spomínaný imidž - akciovka vyzerá ako väčšia firma, ale každý zbehlejší človek si aj tak uvedomuje, že to nie je podstatné (poznám veľa živnostníkov, ktorí sú vo svojom obore veľmi významnými firmami - napr. nemenovaný veľkoobchod s kancelárskymi potrebami, billboardová spoločnosť, obchodný dom s nábytkom...).
Ešte drobnosť - ak by ste chceli založiť banku, tak musíte byť a.s. :-)

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
hlavný rozdiel, pre niekoho významný je ten, že akciovka má akcionárov "utajených"
ale spoločníci sro sú v OR zverejnení

ada159 je offline (nepripojený) ada159

ada159
Novozalozena a.s. Má v stanovach uvedené, že zabezpečí overenie účt. Závierky auditorom. Ak mu ale nevznikne povinnosť auditu, musí ju dat overovat ? Je potrebné registrovať okrem du, zp, sp aj niekde inde. Akcie sú kmenove v listinnej podobe

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.