Zavrieť

Porady

odpisovanie daru

Včera som bola na školení o inventarizácii a odpisovaní majetku na KÚ v Nitre a tam nám lektorka povedala, že darovaný majetok sa neodpisuje. Celá suma ide hneď do oprávok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Zorka ja som to tak aj robila. Ak som mala sumu tak som dala do odpisov, ale často nemam sumu tak prijmem s nulovou,na znalecke posudky nemame/, alebo sme potom urobili nejaký zápis , že komisia rozhodla prijať darovaný majetok v xyz cene a uvedenú sumu odpisať jednorazovo

    zora je offline (nepripojený) zora

    zora
    Na druhej strane lektorka povedala, že zaradiť musíme za reprodukčnú obstarávaciu cenu, zostatková cena nás nezaujíma a ani nulová cena nie je reprodukčná OC. Tá sa môže okrem znaleckého posudku určiť aj porovnávacou metódou /prospekty, sekáče/, obvyklou cenou, odborným odhadom úžitkovej hodnoty. Pozerala som aj ZDP majetok, ktorý je vylúčený z odpisovania, ale darovaný som tam nenašla.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    No veď tá porovnávacia cena to je vlastne to, že napíšeš záznam že komisia sa zhodla na takej cene a podpíšu Ti to aspoň 3 osôbky, blízke tvojmu srdcu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.