Zavrieť

Porady

Pleť

Ahojte, mám problém s pleťou. Je veľmi suchá a nepomáha mi už asi žiadny krém. pravdepodobne máme tvrdú vodu, pretože vždy keď si umyjem tvár, tak sa mi hneď vysuší. Druhá vec je, že keď si dám make-up tak to vyzerá hrozne! na tvári mám šupinky a na čelo si make-up ani náhodou nemôžem dať lebo to sú šupinky všade! skúšala som už make-up na citlivú pleť alebo na suchú pleť, no nič nepomáha. A aj keď to niekedy náhodou vyzerá v pohode tak do hodiny je to už zlé! vysušená pokožka. Neviete mi niečo poradiť? niečo účinné čo by zabralo? v lete s tým až taký problém nemám horšie je to od septembra do takého mája....dosť dlhý čas! Prosím, ak sa niekto s takým prípadom stretol a viete mi poradiť napíšte. Ďakujem
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Bežné krémy z drogérií Ti moc nepomôžu.
Navštív kožného lekára, ten Ti najlepšie poradí ,ako pleť preliečiť
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lucyone Lucyone

Lucyone je offline (nepripojený) Lucyone

Dúfala som, že to nebude až také vážne že by som mala navštíviť nejakú kožnú kliniku..myslela som že mi pomôže kvalitný a účinný krém...ale asi nie...
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Keď nechceš ísť na kožné,tak skoč aspoň do lekárne,možno sa tam niečo na tento tvoj problém nájde...Ak by som ti ja mohla povedať svoj názor, tak skús si kúpiť marynu alebo niveu sú to také mastnejšie krémy a mne to pomohlo pretože som mala presne tento istý problém...Tak tiež sa snaž veľa piť.. (nemyslím alkohol ). .. počula som že to má tiež fpliv na pokožku..A makeup si kupuj radšej tekutý...Veľa šťastia...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Na čistenie pleti používaj len mydlo s neutrálnym pH a pleťovú vodu s rastlinným výťažkom, napríklad aloe vera, ktorá viaže vlhkosť. V nijakom prípade si nekupuj pleťovú vodu s obsahom alkoholu, používaj namiesto krému olej. Vhodný je najmä jojobový, mandľový alebo avokádový olej. Pre suchú pleť sú nepriateľom číslo jeden alkoholické nápoje a cigarety.
0 0
Lucyone Lucyone

Lucyone je offline (nepripojený) Lucyone

niveu som skúšala, ale nič, len mi zamastila pleť ale nie do hlbky. V lekárni som bola a poradili mi kozmetiku Larocheposay...ale tiež to nie je ono, make-up tiež nedrží. Alkohol pijem zriedka a nefajčím, takže to by som mohla viacmenej vylúčiť. Ďakujem za radu s tým olejom, tom a nenapadlo. Možno aj tie pre deti, to by mi snáď mohlo robiť dobre na pokožku.

Tekutý make-up používam, ale po určitom čase sa mi spravia flaky na tvári a nevyzrá to dobre....vyzerá to tak ako by sa ten make-up zrazil, alebo čo... skúsim zájsť za odborníkom, som zvedavá na jeho názor, lebo vidím že to asi nebude také jednoduché ako som si myslela....
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ak mas suchu pokozku neznamena to, ze potrebujes mastny krem, je mozne, ze plet je malo hydratovana.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Neviem či ti dobre poradím ale mala som tento istý problém.Začala som chodiť na lekársku kozmetiku do Apolla centrum v BA a najprv som musela absolvovať 9 sedení pod Omniluxom..to je laser ktorý prebúdza kolagén v koži.Možem ti uprimne povedať že už po 5 sedení sa moja tvár začala prebúdzať. Odvtedy nemám už tieto suché problémy a makeup pekne drží. Treba skúsiť.
0 0
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

mne pomohlo tehotenstvo.mám pleť ako bábätko.ale asi trochu
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Ahoj,

ja to poznam tak, ze v pripade takjto citlivej pleti treba na cistenie tvare pouzivat vodu z flias - stolovu vodu, a nepouzivat vodu z vodovodu.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

vyskúšaj Excipial lipolotio alebo Excipial hydrolotio... dá sa kúpiť voľne v lekárni
http://www.docsimon.sk/tovar/excipia...o-mlieko-200ml
0 0
Lucyone Lucyone

Lucyone je offline (nepripojený) Lucyone

ten laser Omnilux to bola draha zýležitosť? ako už mi je to viacmenej jedno kolko to bude stat ale chcela by som sa toho uz nadobro zbavit!
0 0
Lucyone Lucyone

Lucyone je offline (nepripojený) Lucyone

Excipial??? to je niečo ako mastička? ako pozeram je dost lacny, nehovorim ze len drahe veci dokazu pomoct..niekedy je to presne naopak....skúsim sa na to opýtat v lekárni. Ďakujem

Ono keď nemám make-up tak je to celkom OK..len si aspon 2-3 krat denne musím nakrémovať tvár...ale ked si dám make-up je to naozaj katastrofa!
0 0
Slovanka Slovanka

Slovanka je offline (nepripojený) Slovanka

To s tou vodou mi je známe. Odkedy som sa presťahovala sa mi voda zdá otrasná a agresívna. Dobrým riešením je zaobstarať si filter na vodu. Myslím, že do toho sa oplatí investovať. Pod make-up musí ísť nejaký dobrý hydratačný krém. Tie šupinky neviem, možno nejaký peeling.
0 0
Lucyone Lucyone

Lucyone je offline (nepripojený) Lucyone

No tou vodou je to vselijaké, ale vsetci sa doma umyvame tou istou vodou a len ja mam take problemy so suchou pletou...asi je chyba vo mne..snazim sa najst riesenie tohto problemu, ale uz si pripadam ako testovaci kralik!
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Lucyone Pozri príspevok
Excipial??? to je niečo ako mastička? ako pozeram je dost lacny, nehovorim ze len drahe veci dokazu pomoct..niekedy je to presne naopak....skúsim sa na to opýtat v lekárni. Ďakujem

Ono keď nemám make-up tak je to celkom OK..len si aspon 2-3 krat denne musím nakrémovať tvár...ale ked si dám make-up je to naozaj katastrofa!
Nie si alergická na niektorú zo zložiek make-upu alebo na niektoré zložky kozmetiky ako takej? Alergie zvyknú byť na parafín, minerálne oleje, farbivá, chemické konzervanty a iné kadejaké chemické zložky ako propylene glykol, sodium lauryl (laureth) sulfate...
0 0
ZuzuT ZuzuT

ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

.. mna len tak napadlo, co tak skusit "prirodnu kozmetiku" - jemno vmasirovat do pokozky cisty, panensky olivovy olej Ked to funguje na malych detoch, mozny by to mohlo aj Tebe
0 0
Slovanka Slovanka

Slovanka je offline (nepripojený) Slovanka

To je tiež dobrý nápad. Možno stačí skúsiť aj nejaké detské krémy, ktoré nie sú také agresívne (kamarátka mi raz spomínala, že jej pomáha iba krém Bübchen). Alebo kozmetiku na prírodnej báze bez všetkých tých chemických prísad, niečo ako Alverde. Majú to v DM a cenovo je to fajn. Ja som z toho radu skúšala len očný krém a bolo to veľmi jemné.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Lucyone Pozri príspevok
ten laser Omnilux to bola draha zýležitosť? ako už mi je to viacmenej jedno kolko to bude stat ale chcela by som sa toho uz nadobro zbavit!

Jedno sedenie vyjde na 800 sk...ale mne pomohlo a je to od vtedy už 2 roky a nemám problém.
0 0
Lucyone Lucyone

Lucyone je offline (nepripojený) Lucyone

Takze mam sa vrhnut na kozmetiku pre deti? aloe vera a podobne? mozno to zaberie na tvar ale myslite ze aj na make-up? Ako nie som tip co sa od rano do noci maluje a kazdy den na seba dava vsetko co kupelna da! ale ide mi o licenie ked chcem ist do spolocnosti...hocikam...snazim tym padom nezatazovat plet make-upom casto...lenze aj ked je to len zriedka tak to nevyzera ze by bola plet oddychnuta...jeden cas som pouzivala olivovu masku, ta mi robila velmi dobre na plet ale ako nahle som naniesla make-up vydrzalo to peken mozno hodinku...na konci vecera som mala plet vysusenu, so supinkami v oblasti nosa a cela...Make-up sa snazim vyberat vyhradne pre citlivu plet a suchu...mala som make up znaky Declere...ale tiez nic...
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Lucyone Pozri príspevok
Takze mam sa vrhnut na kozmetiku pre deti? aloe vera a podobne? mozno to zaberie na tvar ale myslite ze aj na make-up? Ako nie som tip co sa od rano do noci maluje a kazdy den na seba dava vsetko co kupelna da! ale ide mi o licenie ked chcem ist do spolocnosti...hocikam...snazim tym padom nezatazovat plet make-upom casto...lenze aj ked je to len zriedka tak to nevyzera ze by bola plet oddychnuta...jeden cas som pouzivala olivovu masku, ta mi robila velmi dobre na plet ale ako nahle som naniesla make-up vydrzalo to peken mozno hodinku...na konci vecera som mala plet vysusenu, so supinkami v oblasti nosa a cela...Make-up sa snazim vyberat vyhradne pre citlivu plet a suchu...mala som make up znaky Declere...ale tiez nic...
Kozmetika s certifikátom (bez chémie) má aj dekoratívnu radu. U nás dostať kúiť niekoľko značiek.
Nie každá detská kozmetika je bez chémie. Spomínaný Bübchen má iba niektoré výrobky také výrobky.
Dobré by bolo zájsť za kožným lekárom a dať si urobiť kožné testy. Tak zistíš, či si alergická na nejaké zložky v kozmetike a budeš vedieť, čomu sa vyhnúť alebo či je v tom niečo iné.
Ja som podstúpila taký test pred rokmi a zistili mi alergiu na chemické konzervačné prostriedky v kozmetike a kadejaké iné chemické prísady.
Našťastie je dnes už výber rôznej kozmetiky a dokonca aj dekoratívky, takže už nemám s tým problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať