Zavrieť

Porady

bolest chodidla

Už viac ako 3 mesiace pociťujem bolesť na vnutornej strane päty ľavej nohy. Najviac to bolí ráno pri prvom stúpení na nohu. po rozchodení bolesť čiastočne ustúpi , ale znepríjemnuje mi to život po celý deň. Na pohľad na nohe nieje vidiet žiadna zmena.
Skúšal som ortopedické vložky aj gelovú podložku pod pätu , ale žiadne zlepšenie. Ba dokonca sa mi zdá že stav sa zhoršuje.
Ak vi niekto poradit tak ďakujem.
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
A bolesť je akého charakteru? Nemohlo ti niečo do päty pichnúť? Niekedy sa zvykne vytvoriť už granulom a až na RTG snímku je zrejmý- pohľadom nie je nič vidieť....
Treba zájsť k obvodnému lekárovi a ten ťa pošle zrejme najskôr na RTG snímok, resp. rozhodne a pošle ťa k odbornému lekárovi.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
milhan milhan

milhan je offline (nepripojený) milhan

Ďakujem za radu.... ale určiter to nebude žiadným pichnutím. Ja si myslím že to bude od lacnej športovej obuvy , na ktorej sa mi prevalila päta. Ale ako sa tej bolesti zbavit?.... no asi budem musiet navštíviť ortopéda.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
navštíviť treba lekára či to nie je tá únavová zlomenina päty či ako sa to vola,
0 0
milhan milhan

milhan je offline (nepripojený) milhan

aj také existuje?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
milhan Pozri príspevok
aj také existuje?
jasne.
0 0
Slovanka Slovanka

Slovanka je offline (nepripojený) Slovanka

Tá zlá obuv to môže byť. Mňa tiež istú dobu bolievala päta. Nešportujem a určite to nebolo úrazom. Predpokladám, že z nosenia papúč so zle tvarovanou podrážkou. Po rozsiahlom čítaní po internete som sa dopracovala k tomu, že som si v lekárni kúpila ortopedickú obuv (dá sa od 300-500 Sk) na domáce nosenie, niečo ako papuče. Odvtedy nemám problémy. Za pokus to stojí, ale samozrejme čo vyriešilo môj problém nemusí pomôcť iným. Avšak keď ste spomínali ortopedické vložky, tak potom to asi ozaj bude najlepšie rovno ísť k ortopédovi.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
http://www.etriatlon.cz/odborne_clan..._fraktura.html
http://diskuse.doktorka.cz/unavova-zlomenina/
alebo
http://www.google.com/search?client=...utf-8&oe=utf-8
0 0
Kama1 Kama1

Kama1 je offline (nepripojený) Kama1

Podľa mňa to máš výrastok na päte, tzv. kohútia ostroha. Ja to mám tiež a mám také isté príznaky. Bola som pri ortópedovi, následne na RTG a tam mi to zistili.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Tiež si myslím, že je to výrastok. Na RTG sa to zistí. Rozbíja sa to laserom.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
No vidíš, v každom prípade ako prvé RTG chodidla a odborný lekár a veľa zdaru, ale únavová zlomenina je - myslím si nepravdepodobná- dôvod alias etio je dosť nepriaznivá, takže radšej ver na tú zlú obuv
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pripájam sa k príspevkom,že dôvodom môže byť nekvalitná obuv.

Pred 3.rokmi som si kúpila pekné letné sandálky u číňanov.Hoci som rátala s tým, že nevydržia viac ako jedno leto, netušila som aké problémy mi môžu spôsobiť.
Hrozne ma začala bolieť vonk.strana chodidla. Najskôr občas, neskôr denne.
Bola som na dvoch vyšetreniach, dostala som maste a tabletky. Nik mi nevedel povedať, čo bolesti spôsobuje. Noha bolela stále. V leže,v chode...
Vtedy na napadli tie sandálky, lebo som ich denne nosila.(skončili v koši)
Kúpila som si obuv http://www.scholl.sk/index.html s kvalitnými stelkami,ktoré chránia chodidlo.
Veľmi mi to pomohlo,odvtedy ma noha nikdy nebolela. Pravdou je aj to, že odvtedy som sa nedala zlákať na žiadne nekvalitné topánky,ani len papuče na doma. Radšej dám peniaze za kvalitnú obuv,ako si doničiť nohy a platiť za lieky...
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
...je to na 99% päta-strožka, nepomôže iba rádioterapia, ja som to mal minulý rok, najprv mi dávali masť, potom rehabillitácie elektro, ultrazvuk a nakoniec som 2 týždne chodil do KE na rádioterapiu a odvtedy mám pokoj. Takže pýtaj sa k ortopedovi a nech Ťa pošle na tú terapiu.
0 0
Lubica12 Lubica12

Lubica12 je offline (nepripojený) Lubica12

Pokiaľ nechceš ešte navštíviť lekára - skús nejakého šikovného maséra, ktorý Ti urobí reflexnú masáž chodidla a zároveň Ti urobí diagnostiku. Mám podobné skúsenosti a zabrala mi akupunktúra, ktorú mi aplikoval lekár - ale na odporúčanie maséra. Boli to obličky.
0 0
fixska fixska

fixska je offline (nepripojený) fixska

milhan Pozri príspevok
aj také existuje?
Jasne, nedavno to mala Handtuchova a preto vynechala nejake zapasi ale uz je v pohode Aj ty chod k ortopedovy - pomoze.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Keby ona bola Hantuchová tak by sa nepýtala na porade, čo má robiť s chodidlom, aby ju už tri mesiace nebolelo
0 0
kocis.ladislav kocis.ladislav

kocis.ladislav je offline (nepripojený) kocis.ladislav

Dobry den, moze mi niekto prosim vas poradit, mam bolesti chodidla, konkretne je to prava pata a uz som navstivil aj ortopeda nasadil liecbu ktora vsak vobec nezabera, bolest je stale rovnaka. na RTG sa nic neukazalo ale dovod mojej bolesti viem. sportujem a pri poslednom squashi ma to zacalo boliet. bolest sa taha od spodnej casti paty po oboch stranach chodidla smerom k "achylovke" a najhorsia bolest je rano, potom sa to rozchodi ale je tam pocas celeho dna. pocas dna je to nejhorsie pri chodzi. dost mi to zneprijemnuje zivot pretoze trochu krivam a nedovoli mi to poriadne chodit(doslapnut) a nie to este behat a sportovat. co mam robit? liecba trva uz tyzden ale ziadne zlepsenie neprislo. kupil som si uz aj bandaz na clenok ale aj tak nic.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
kocis.ladislav Pozri príspevok
Dobry den, moze mi niekto prosim vas poradit, mam bolesti chodidla, konkretne je to prava pata a uz som navstivil aj ortopeda nasadil liecbu ktora vsak vobec nezabera, bolest je stale rovnaka. na RTG sa nic neukazalo ale dovod mojej bolesti viem. sportujem a pri poslednom squashi ma to zacalo boliet. bolest sa taha od spodnej casti paty po oboch stranach chodidla smerom k "achylovke" a najhorsia bolest je rano, potom sa to rozchodi ale je tam pocas celeho dna. pocas dna je to nejhorsie pri chodzi. dost mi to zneprijemnuje zivot pretoze trochu krivam a nedovoli mi to poriadne chodit(doslapnut) a nie to este behat a sportovat. co mam robit? liecba trva uz tyzden ale ziadne zlepsenie neprislo. kupil som si uz aj bandaz na clenok ale aj tak nic.
Želám pekný večer. Môžu byť viaceré príčiny bolesti chodidla. Určiť diagnózu a nasadiť vhodnú liečbu môže len lekár. Možno by bolo vhodné aj neurologické vyšetrenie. Pokiaľ sa problém nevyrieši, športovanie, ktoré príliš zaťažuje dolné končatiny, nie je vhodné.
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Tvoja bolesť môže mať viacero príčin, preto je lepšie nechať sa vyšetriť.
Len pre zaujímavosť, čo sa anatómie týka až dve štruktúry päty môžu spôsobovať bolesti väzivo a sval - flexor, ktorý fixuje klenbu nohy.
Pri chôdzi, behu v každodennom živote naša noha - chodidlo absorbuje váhu nášho tela, pričom aretačný mechanizmus klenby nohy a pätového kĺbu je zaťažený až 80 % pri udržaní stability.
Ďalej jeden z najdôležitejších väzov chodidla inak nazývaný aj plantárna aponeuróza a zvyšné svaly, šľachy a väzivá využívajú pre vytvorenie stability nohy 20 %.
Laicky povedané každý kilometer, ktorý prejdeme zaťaží naše nohy hmotnosťou 35 ton, naše nohy sú na túto záťaž stavané, ale ak sa záťaž preháňa, prekročíme isté hranice. Ak tie nohy trápime tvrdou podložkou, alebo nosíme nevhodnú obuv, ktorá tieto citlivé tkanivá chodidla opakovane dráždi, nechýba veľa k bolestiam päty. Samozrejme, niektorí ľudia bohužiaľ nevenujú pozornosť týmto prvým príznakom preťaženia chodidla a bolesti prechádzajú z akútnej formy do chronickej.
Tie bolesti môžu mať viacero príčin, preto treba čím skôr vyhľadať lekára.
Medzi tie najčastejšie príčiny patrí chronický zálal v oblasti chodidlového väziva resp. väzivového pruhu (fascie), je na spodine nohy a spája pätovú kosť s kĺbami nohy, odborne sa nazýva plantárna fascitída. Vzniká práve preťažovaním chodidla, dráždením tkanív nosením nesprávnej obuvi, z čoho sa vyvinie ten zápal, môže byť spojený s rastom pätovej kosti a taktiež vytvorením pätovej ostrohy.
Plantárna fascitída sa prejavuje napätím na spodnej strane päty, ostrou pichavou bolesťou, hlavne ráno po prebudení a vstávaní z postele, čiže najbolestivejšie sú tie prvé kroky, počas dňa je bolesť miernejšia - je to preto, lebo ten väz sa chôdzou zaťažuje a rozťahuje, ak však dlhšie odpočívame, alebo práve v noci sa bolesť v svojej neznesiteľnej intenzite vráti. To je zasa hlavne preto, pretože príde k náhlemu zaťaženiu rozťahovaniu fascie. Skús jednoducho prsty nohy pritiahnuť smerom nahor k predkoleniu, práve pri plantárnej fascitíde vyvoláš tú typickú bolesť, pretože náhle roztiahneš fasciu. Liečbou sú rôzne špeciálne cviky na rozťahovanie väziva, pokoj, lieky na zmiernenie opuchu a nosenie špeciálnych vložiek do topánok.
ďalšou príčinou môže byť poranenie pohmoždenie, stúpením na kameň, vznikne pohmoždenie tukového vankúšika pod pätou, niekedy príde k zmene farby na päte. Táto bolesť však časom pominie.
Pätové ostrohy vznikajú v dôsledku neliečenej plantárnej fascitídy, vytvorí sa také malé skladisko kalcia a z neho vznikne tá nepríjemná ostroha. Vzniká práve v tom mieste, kde sa tá fascia upína na pätovú kosť. Zisťuje sa rentgenom a liečba je obdobná ako pri plantárnej fascitíde.

0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

fuuu odpovedala som na prvý príspevok z roku 2009
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

kocis.ladislav Pozri príspevok
Dobry den, moze mi niekto prosim vas poradit, mam bolesti chodidla, konkretne je to prava pata a uz som navstivil aj ortopeda nasadil liecbu ktora vsak vobec nezabera, bolest je stale rovnaka. na RTG sa nic neukazalo ale dovod mojej bolesti viem. sportujem a pri poslednom squashi ma to zacalo boliet. bolest sa taha od spodnej casti paty po oboch stranach chodidla smerom k "achylovke" a najhorsia bolest je rano, potom sa to rozchodi ale je tam pocas celeho dna. pocas dna je to nejhorsie pri chodzi. dost mi to zneprijemnuje zivot pretoze trochu krivam a nedovoli mi to poriadne chodit(doslapnut) a nie to este behat a sportovat. co mam robit? liecba trva uz tyzden ale ziadne zlepsenie neprislo. kupil som si uz aj bandaz na clenok ale aj tak nic.
Dúfam, že nemáš natrhnutú achilovku, možno ten rentgen nebol dostatočný pre výpovedný nález, bolo by vhodnejšie urobiť sono a MRT.
Po takomto poranení má človek pocit, akoby mi mu niekto stúpil na nohu a nie je možné postaviť sa na špičky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať