Zavrieť

Porady

bolest chodidla

Už viac ako 3 mesiace pociťujem bolesť na vnutornej strane päty ľavej nohy. Najviac to bolí ráno pri prvom stúpení na nohu. po rozchodení bolesť čiastočne ustúpi , ale znepríjemnuje mi to život po celý deň. Na pohľad na nohe nieje vidiet žiadna zmena.
Skúšal som ortopedické vložky aj gelovú podložku pod pätu , ale žiadne zlepšenie. Ba dokonca sa mi zdá že stav sa zhoršuje.
Ak vi niekto poradit tak ďakujem.
Usporiadat
cengacik cengacik

cengacik je offline (nepripojený) cengacik

Dobrý deň! Ja mám pravdepodobne natiahnutú achylovú šlachu. Vo voľnom čase sa rada prebehnem. Tá bolesť je podobná ako má Milhan. Bolí ma to iba ráno kým to rozchodím a potom už len kulhem a nejak to nebolí, iba keď na to našlapnem tak ráznejšie, alebo keď chcem rýchlejšie chodiť. Bolí to vyslovene iba vtedy keď má byť zmena počasia. Natieram to Fastum gelom ale moc to nezaberá. Práve rozmýšľam kúpiť si ortézu na achylovku. Nevie niekto poradiť či to pomáha? Na internete som videla za 16 euro ale aj za 50 euro.
0 0
axbx axbx

axbx je offline (nepripojený) axbx

To byva ta ostroha. Na rentgene to vidiet. U lekarovsa to lieci 1. opichnutim do paty mezokain alebo 2. ozarovanie kobaltom. Domacke liecenie ozarovat lampou, co len svieti svetlom. Odchadza to pomaly, ale zlepsi sa to. Uplne. Aj u lekarov to odznieva postupne, az zmizne (ta bolest). Je mozna recediva a to vo vsetkych pripadoch liecenia. Za par rokov a potom sa kura opakuje.Tak mas na vyber.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

cengacik Pozri príspevok
Dobrý deň! Ja mám pravdepodobne natiahnutú achylovú šlachu. Vo voľnom čase sa rada prebehnem. Tá bolesť je podobná ako má Milhan. Bolí ma to iba ráno kým to rozchodím a potom už len kulhem a nejak to nebolí, iba keď na to našlapnem tak ráznejšie, alebo keď chcem rýchlejšie chodiť. Bolí to vyslovene iba vtedy keď má byť zmena počasia. Natieram to Fastum gelom ale moc to nezaberá. Práve rozmýšľam kúpiť si ortézu na achylovku. Nevie niekto poradiť či to pomáha? Na internete som videla za 16 euro ale aj za 50 euro.
tiež mám ostrohu na päte, na českom fore som čítala o liečbe rázovými vlnami, kde sa absolvuje 6-8 sedení každé po 500.-czk, u nás aby nám nebolo "smutno" je jedno sedenie za 50.-e a prvotná konzultácia za 10e. ja mám za sebou už prvé ožarovanie, nezabralo.
0 0
cengacik cengacik

cengacik je offline (nepripojený) cengacik

Bola som u ortopeda a ten ma poslal na rtg paty. Podla doktora tam nič nie je, achylovka je v poriadku a ani ostruhu tam žiadnu nevidel. Ja som sa ale po rtg dívala na snímok a na bočnej snímke paty, na spodku tej kosti som videla žlté malé bodky, tvorilli akoby retiazku. Neviem čo to je. Napadlo ma či to nie je nejaké mazivo alebo voda. Je možné že doktor si toho nevšimol, pretože mal plnu čakáreň a dosť sa ponáhľal. Tie snímky mi ale nedal. Povedal,že si mám kúpiť zdravotnú obuv a nepreťažovať nohu! Povedala som mu, že v práci som stále na nohách a on že mám vymeniť profesiu. Nedal mi ani žiadnu masť! Chcem ísť k inému ortopedovi ale už nechcem znova vystavovať nohu žiareniu. Dá sa bezplatne vyžiadať ten rtg? A nevie niekto čo by ta "retiazka" na tej pate mohla byť?
0 0
cengacik cengacik

cengacik je offline (nepripojený) cengacik

Dobrý deň p. Ludmilla! Takže po 3/4 roku sa podarilo zistiť čo to je. Bola som druhý krát na RTG /prvý bol v apríly 2010/. Na tomto druhom RTG som bola začiatkom decembra. Diagnóza je: cystic. prejasnenie apofysy parakortik. dors. 8x6 mm /t.j. cysta na kosti/. Zatiaľ mi nie je jasné čo s tým bude ortopéd robiť, ale 1.2. 2011 idem na ďalší RTG. S týchto dvoch RTG je jasné, že cysta rastie. Neviete mi odpovedať ako bude ortopéd toto riešiť? Doporučil mi opäť antiflogistiká pri bolesti a vhodnú obuv. Ďakujem cengacik
0 0
tomyx tomyx

tomyx je offline (nepripojený) tomyx

ahoj cengacik.mne tiez diagnostikovali cysta na kosti..lava päta mam za sebou dve operacie 1. bola roku 2005 operacia dopadla zevraj dobre. chodil som na kontrolu uz si presne nepamatam ako casto ale potom to bolo kazdy polrok neskor raz za rok.sem tam ma pobolievala ale dalo sa to vydrzat.po dvoch rokoch od operacneho zakroku ked som prisiel na kontrolu som povedal panu doktorovi ortopedovi ze ma bolieva pata.tak ma poslal na RTG a zistil ze tie stepy ktore mi tam davali sa stracaju tak ma objednali na nasledujuci mesiac na dalsi OZ..odvedy ma aj boli a ale za kazdym ked idem na kontrolu mi robia RTG ci stepy zas nemiznu a ako tak sa je to ako tesne po operacii.teraz je tomu tri roky co som mal druhu operaciu a dufam ze ked pojdem na dalsiu kontrolu tj.buduci rok august ze to bude v pohode..inac mam prist na kontrolu ked sa stav mojej labky zhorsi.neviem ci som tymto dako pomohol.prajem vsetko dobre.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať