Zavrieť

Porady

vynos 10% za 2 mesiace?

Dobry den poradaci.
Dozvedel som sa o prilezitosti.
Je podla vas mozne mat vynos 10% z vkladu za 2 mesiace?
Kto vie nech sa k tomu vyjadri.
Naposledy upravil azte1 : 12.03.09 at 14:55
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Osobne som mala peniaze v nebankovke - v Horizonte... a. s., o. c. p. (nie BMG - to bola "len" sro so ZI 200 tis. Sk) - bolo to este na zaciatku... (vidina moznosti vyssieho vynosu - aj ked mi bolo jasne, ze vyssieho, ako bolo realne mozne dosiahnut) ...ale poviem ti, ze som nespavala dobre, az kym nepreslo tych par mesiacov viazanosti, po ktorych som mala peniaze vratene naspät.

Je to ozaj hop alebo trop... a nasledne zväcsa oci pre plac...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Chobot Pozri príspevok
Ale nenapísal si, akú máš garanciu vrátenia peňazí. Vyzerá, že žiadnu. V banke máš napr. ochranu vkladov, tu nemáš nič, len základné imanie tej firmy (ak je to sro, tak 200.000 SKK).

Ja by som im nedal. Ale vidím, že sľuby a nebankovky stále fičia.
sľuby a ľudská hlúposť
0 0
azte1 azte1

azte1 je offline (nepripojený) azte1

cital som to zaujimave no uvadza sa ze rok cinnosti 2000 2002 asi ako bmg?a vedia o tom az teraz?
0 0
azte1 azte1

azte1 je offline (nepripojený) azte1

to lianka

na ako dlho si ich tam mala?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
asi pol roka, viac nie... a ani to nebola vysoka ciastka.... (asi 10 tis. Sk = v tom case nieco viac ako moja mesacna hruba mzda) chcela som to len "skusit"... riziko treba diverzifikovat....
Naposledy upravil Lianka : 12.03.09 at 16:10 Dôvod: doplnenie
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
azte1 Pozri príspevok
Kolko ludi sa im podary zapojit za dva tri mesiace?Tiez sa my to zda rizikove no preco potom max vklad je do 3000 eur.Ja keby som nebankovka nefer nedam si take obmedzenia ohladom casu a sumy???Premyslam ak to funguje v terajsej sytuacii na trhu prijem zaujimavy no nie?
Tie obmedzenia len preto, aby na oko to nevyzeralo ako klasická nebankovka.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
azte1...ak máš voľný cash, zájdi na ruletu a bachni to tam, je to úplne to isté....
0 0
azte1 azte1

azte1 je offline (nepripojený) azte1

privitam akekolvek prispevky,skusenosti a zatial okrem lianky takto nezarobil nik?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Dalsia skusenost, ak ich zbieras: Moj pribuzny mal peniaze v BMG... Casto sme o tom hovorili - kolko a dokedy tam nechat peniaze, lebo aj jemu bolo jasne, ze to nie je dlhodobo udrzatelne... V tom case toho boli uz plne noviny - tak uz to ozaj muselo byt kazdemu jasne. Po istom case sa aj on rozhodol, ze radsej istota a aj ked za cenu nizsieho vynosu.

Vsetko je ok, pokial to funguje... Otazka je, dokedy to bude fungovat...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Lianka Pozri príspevok
Dalsia skusenost, ak ich zbieras: Moj pribuzny mal peniaze v BMG... Casto sme o tom hovorili - kolko a dokedy tam nechat peniaze, lebo aj jemu bolo jasne, ze to nie je dlhodobo udrzatelne... V tom case toho boli uz plne noviny - tak uz to ozaj muselo byt kazdemu jasne. Po istom case sa aj on rozhodol, ze radsej istota a aj ked za cenu nizsieho vynosu.

Vsetko je ok, pokial to funguje... Otazka je, dokedy to bude fungovat...
?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Bastian Pozri príspevok
?
azte sa pytal z pozicie investora/vkladatela...

Poznamka: moje stanovisko nema odporucaci charakter
Naposledy upravil Lianka : 12.03.09 at 16:49 Dôvod: doplnenie
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
No ja poznám bohu žiaľ aj taký osud spojený s investovaní do takýchto nebankoviek, ktorý skončil tragédiou.....
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

[quote=Lianka;982318]Dalsia skusenost, ak ich zbieras: Moj pribuzny mal peniaze v BMG... Casto sme o tom hovorili - kolko a dokedy tam nechat peniaze, lebo aj jemu bolo jasne, ze to nie je dlhodobo udrzatelne... V tom case toho boli uz plne noviny - tak uz to ozaj muselo byt kazdemu jasne.


Ľudia tam ešte vkladali aj keď to bolo v novinách a v tv - na riziko upozorňovala ministerka financií.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Cecilia Pozri príspevok
Ľudia tam ešte vkladali aj keď to bolo v novinách a v tv - na riziko upozorňovala ministerka financií.
No comment... ked vidina vysokeho zisku bola silnejsia... Je to minulost. Hadam sa z nej ludia poucia. A nepoucitelni sa nepoucia nikdy.
0 0
azte1 azte1

azte1 je offline (nepripojený) azte1

dakujem za vase prispevky.je to asi naozaj hop alebo trop.
A ak toho dotycneho-firmu clovek dobre poznám?
zaujalo ma asi este to ze "ked uz toho bolo plne noviny bolo jasne ze sa to neudrzi".Co sa tyka banky vs.nebankovky myslim ze ak sa vsetci klienti rozhodnu vybrat padne tak banka ako aj nebankovka hm co vy na to?
0 0
azte1 azte1

azte1 je offline (nepripojený) azte1

ma niekto dobre skusenosti s "nebankovkami"co funguju roky?Alebo dobry tip na nezaplatenie?:-))A vynosy?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

azte1 - pýtaš sa, že čo s tým, keď dotyčného- firmu dobre poznáš. Odpoviem Ti inak - tiež príkladom. Mám kamarátku, o ktorej som si tiež myslela, že ju dobre poznám. Spolu sme drali v ZDŠ školské lavice. Potom sa na dlhší čas naše cesty rozišli. Až po rokoch sme kamarátstvo znovu obnovili. Tiež som si myslela, že ju dobre poznám a že by nespravila nejakú hlúposť. Ale zmýlila som sa. Ako pani podnikateľka, ktorej sa istý čas veľmi dobre darilo ( lebo mala priateľa na správnom mieste), mala veľmi dobré príjmy, zrazu prišla na to, že prečo by sa ona mala zapodievať nejakým priateľom a nejakou kamarátkou, prerušila všetky vzťahy. Však ona nikoho nepotrebuje a ako slávna ide vydať knihu. Ale toľko peňazí zase nemala, tak si zobrala úver v nebankovke. Príjmy boli ešte zo starej zotrvačnosti, ale to sa pomaly a iste znížilo na minimum a nebolo z čoho splácať nebankovke. Začala si požičiavať, pričom potom zrazu poznala aj toho, koho v čase slávy zrazu nepoznala. Zo začiatku ešte aj vrátila požičané, ale už štyri roky požičané nevracia, nikto jej už nepožičia, dom je už vo vlastníctve nebankovky a ona tam býva iba v podnájme. Ja som jej našťastie nepožičala, lebo som ju zrazu veľmi dobre spoznala. Príbeh sa ešte neskončil, ale občas ma chce spoznať. Aj minule mi zavolala, aby som si ja v mojom mene požičala peniaze a tieto požičala jej, že mi ich vráti, keď bude mať. Praštené, že. Jasné že som odmietla a ona mala v sebe toľko drzosti, že mi zavolala o dva dni zas, že ona tie peniaze súrne potrebuje, aby som jej teda požičala z mojich. A toto stvára človek, s ktorým sa poznám už pár desaťročí. A tiež som si myslela, že ju poznám.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať