Zavrieť

Porady

náter na hlinikový plech

vie mi niekto poradiť aký je vhodný náter na strechu z hliníkového plechu? pôvodná farba na viacerých plechoch dosť vybledla a nie je to pekné. kdeže sa podeli reči o záruke na farbu 40rokov- naši majú tento plech 23rokov na streche a chcú to pretrieť niečim odolným, poradíte??
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    A natrieť to treba ,lebo hliník neodoláva kyslým dažďom, alebo jeden riadne kyslý a je po hliníku.Ak už nie je neskoro.Dá sa to zisťiť tak že sa na ten plech pozriete zospodu proti slnku.Kyselina v ňom narobí malé dierky, ako keby bol dopichaný špendlíkom.

    pucifalek je offline (nepripojený) pucifalek

    pucifalek
    áno, bude to tak, lebo nám zateká do podhľadov cez terový papier. mysleli sme si, že sú uvoľnené podložky pod šrobami, tak sme sa dali na ich vymieňanie..vieš mi poradiť aj konkretny náter?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Neviem v tomto smere nemám žiadnu praktickú skúsenosť.Skúste obehať zopár predajní Farby laky.Nekupujte to prvé čo Vám ponúknu ale porovnajte ponuky .

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Čítam tu, že hliníkový plech neodoláva kyslým dažďom. Ja mám tiež hliníkový plech na streche ale bez náteru. Teda biely z výroby. Mám ho už 21 rokov a zatiaľ bez problémov. Mám to chápať tak, že aj tento bude treba raz natrieť? Lebo Tí, čo mali červený, už ho majú tiež biely a nenatierajú. Tvrdili, že natieranie dlho nevydrží, lebo pôvodná farba bola nanášaná tepovaním za horúca. Tak neviem. Aký je Váš názor?

    majklsvk je offline (nepripojený) majklsvk

    majklsvk
    Pred casom som nater na hlinikovu strechu riesil so susedom. Tiez ho chcel natriet a myslim ze pouzil farbu Hostagrund na pozik. Co som cital tak je dokonca aj na med, hlinik a ostatne problematicke lahke kovy.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    na Al plech je vhodný reaktívny základ S2004,ktorý zlepšuje priľnavosť a následne možno použiť S 2553/vybraný odtieň podľa vzorkovníka.Technické listy si možete preštudovať na stránke Chemolaku.

    náter na hlinikový plech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.