Zavrieť

Porady

2x zaplatená faktúra

V decembri 2008 som omylom 2x zaplatila tú istú faktúru. S dodávateľom som sa dohodla že v januárovú faktúru zaplatím poníženú o zaplatenú o túto čiastku. Ide mi o zaúčtovanie. Nakoľko som v tomto roku mala veľmi veľké výdavky nechcem byť v strate, chcela by som nejako tú "dvojitú omylnú platbu" zaúčtovať až v roku 2009. Dalo by sa to napr. V roku 2008 ako výdavok neovpl.základ dane a v roku 2009 interným dokladom ako výdavok ovlp.základ dane, resp.cez priebežnú položku... neviem, poradte niekto. Ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ano je to možné urobiť tak, cez ID, nie cez PP. Ako doklad je vhodné vystaviť jednostranný zápočet v r. 2009, aby bol zrejmý priebeh účtovnej operácie.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Dobrý deň, ja mám opačný problém, omylom sme uhradili 2x faktúru v decembri. K 31.12.09 sme inú nezaplatenú faktúru nemali. Môžem ju zaúčtovať ako zálohu na tovar a dať ju do nákladov v roku 2009?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Iwett Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja mám opačný problém, omylom sme uhradili 2x faktúru v decembri. K 31.12.09 sme inú nezaplatenú faktúru nemali. Môžem ju zaúčtovať ako zálohu na tovar a dať ju do nákladov v roku 2009?
    Z môjho pohľadu , duplicitná platba patrí do Knihy pohľadávok k 31.12.Táto platba Vám výdavky nenavýši.
    V najbližšom obchode s dodávateľom môžete spraviť zápočet došlej faktúry , alebo treba požiadať dodávateľa o vrátenie platby, ak tak už nespravil.Ale nepatrí to do výdavkov , nakoľko je to duplicitná platba a nie platba zálohovej faktúry.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Aj ja myslím, len som myslela, či by som platbu nemohla zaúčtovať ako zálohu, keďže už v januári máme ďalšie faktúry.

    2x zaplatená faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.