Zavrieť

Porady

Sekanie do tehly

Rozhodujem sa medzi Ytong Lambda a tehlou (Porotherm PTH Profi 44). V neprospech tehly hrajú prípadné problémy pri sekaní napr. elektriny, vodovody. osadenie napr. skriniek kuchynskej linky a pod.

Nemáte niekto so sekaním do tejto tehly skúsenosti? Prípadne jestvujú nejaké triky, pomôcky, obrázky, ktoré by mohli minimalizovať prípadné poškodenie tehly?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    krvak je offline (nepripojený) krvak

    krvak
    No, co sa tyka rozhodovania, pozri este Porfix PLUS. Do tehly sa blbo seka, ale!! Existuje taky stroj-freza, co do tehly pekne vyfrezuje drazku, hlbka cca 4-5 cm a sirka tak 3-4cm, zalezi od kotuca, co tam je. Dokonca to ma aj navyjacik , ako na jeepoch, takze ked si to ukotvis dobre, tak ti to staci drzat a pritlacat k stene a samo sa to taha. Velke je to asi ako flexa-vrtacka. Netusim, kde sa to da kupit, ale mne sa s tym dobre brigadovalo.

    Moj nazor:Ja osobne som skor za porobeton, ako tehlu, aj kvoli sekaniu a odpadu , aj kvoli lepsim vlastnostiam v ramci prechodu tepla.
    Naposledy upravil krvak : 15.03.09 at 15:54

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    krvak Pozri príspevok
    Existuje taky stroj-freza, co do tehly pekne vyfrezuje drazku, hlbka cca 4-5 cm a sirka tak 3-4cm.
    A aké máš skúsenosti s uchytením rôznych predmetov na tehle napr. poličky kuchynskej linky a pod.? Dajú sa do tehly vŕtať diery bez jej poškodenia?

    krvak je offline (nepripojený) krvak

    krvak
    Rodicia maju tehlu, postavene v roku 2000. Ked sme sa trafili s otcom do diery v crepe tehly a chceli sme tam uchytit policu, co mala aj nieco uniest, tak sme tam natlacili sadru a do nej hmozdinku. V porobetone taky problem nemas. Ked do dacoho vrtas, vzdy to poskodis:-) Otazne je, ci to praskne a kde sa trafis :-) ale dnes sa uz da vsetko, ked sa chce, aj s tehlou. Su rozne hmozdinky.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Čo sa týka kvality tak stále nič lepšie ako pálená tehla nevymysleli.

    titiko20 je offline (nepripojený) titiko20

    titiko20
    krvak Pozri príspevok
    No, co sa tyka rozhodovania, pozri este Porfix PLUS. Do tehly sa blbo seka, ale!! Existuje taky stroj-freza, co do tehly pekne vyfrezuje drazku, hlbka cca 4-5 cm a sirka tak 3-4cm, zalezi od kotuca, co tam je. Dokonca to ma aj navyjacik , ako na jeepoch, takze ked si to ukotvis dobre, tak ti to staci drzat a pritlacat k stene a samo sa to taha. Velke je to asi ako flexa-vrtacka. Netusim, kde sa to da kupit, ale mne sa s tym dobre brigadovalo.

    Moj nazor:Ja osobne som skor za porobeton, ako tehlu, aj kvoli sekaniu a odpadu , aj kvoli lepsim vlastnostiam v ramci prechodu tepla.

    Akoze to si s tym porfixom robis srandu?
    Je to halaburda, u mna je cislo jeden tehla.
    A co sa tyka pomer cena vykon tak jednoznacne HELUZ, nikto sa tu na nich nechyta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.