Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
Ja revem za starymi fotelami
ked pozeram tie skupiny na FB, kde zeny prerabaju stary nabytok, uzasne veci dokazu urobit.
Ja som vsetko zlikvidovala, no co uz,
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Skrine našich rodičov boli prachotesné, nie ako dnešné. Rovnako aj iné kusy nábytku. Tiež mi je nesmierne ľúto za ich prvým zariadením, neskôr niečo úplne zbytočne menili.
A k dnešnému minimal. štýlu iba toľko, že nie je vhodný do každého priestoru, čo nie každý mladý človek dokáže prijať. Nezabudnem na slová maminej praktickej lekárky, že starší človek by mal mať aspoň v izbách celopodlahové koberce kvôli možnému zakopnutiu alebo pošmyknutiu, a nábytok rozostavaný tak, aby v prípade pádu nepadol na zem celý ako je, ale zachytil sa o fotelu, stôl, a pod., proste aby bol pád aspoň čiastočne tlmený.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ked si spomenie ake "poklady"sa zahodili.... Napr. 2 x kanapa ...ano co uz....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lui...vieš čo ?
Áááááále nič...by som sa len sebanasral, čo všetko išlo ta het po starých rodičoch.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Mne sa zachovalo zopár drobnejších predmetov....väčšie kusy pošli.
Ale nemyslím, že by som určité kusy nábytku bola ochotná dnes ešte používať, aj napriek tomu, že boli z masívu a mali kvalitné čalúnenie...Ide hlavne o povojnovú výrobu, kde mi akosi nesedí dizajn.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Korela dnesny minimal?!....netvrdim,ze treba zapratat vsetko nabytkom....ale z.toho minima na moje oko sa tazko vycaruje teplo a utulno...skor chlad a sterilita....ale kazdy nech si zariadi ako sa mu lubi.....hlavne nech to robi pre seba.....lebo doba je taka,ze uz aj byty sa zariaduju tak ,aby ma druhy nevysmial-neohovoril
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Minimal je vhodný najmä do maxima priestorov. Napr.
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10063/144...u-v-Bratislave
Ale tam, kde sa musí rátať s každým aj mini priestorom na úložné priestory pri viacčlennej rodine, hoby a pod, je to prakticky nemožné.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
Mne sa zachovalo zopár drobnejších predmetov....väčšie kusy pošli.
Ale nemyslím, že by som určité kusy nábytku bola ochotná dnes ešte používať, aj napriek tomu, že boli z masívu a mali kvalitné čalúnenie...Ide hlavne o povojnovú výrobu, kde mi akosi nesedí dizajn.
Naši cezvojnové obdobie, najviac mi je ľúto za stolmi a stoličkami, hlavne s opierkami. Čím som staršia, tým viac sa vyhýbam kusom od iných ľudí, až na jeden kus v domácnosti. Ide o zrkadlo, na ňom však nesedím ani neležím, ani do neho nič neukladám a je od mamy. Inak sa mi tie kusy u iných páčia, ale neznesiem ich u seba.
Ale mng dáva dcére dokopy staré tonetky, perfektné.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
afrikánka
Mne sa zachovalo zopár drobnejších predmetov....väčšie kusy pošli.
Ale nemyslím, že by som určité kusy nábytku bola ochotná dnes ešte používať, aj napriek tomu, že boli z masívu a mali kvalitné čalúnenie...Ide hlavne o povojnovú výrobu, kde mi akosi nesedí dizajn.
Naši cezvojnové obdobie, najviac mi je ľúto za stolmi a stoličkami, hlavne s opierkami. Čím som staršia, tým viac sa vyhýbam kusom od iných ľudí, až na jeden kus v domácnosti. Ide o zrkadlo, na ňom však nesedím ani neležím, ani do neho nič neukladám a je od mamy. Inak sa mi tie kusy u iných páčia, ale neznesiem ich u seba.
Ale mng dáva dcére dokopy staré tonetky, perfektné.
Tonetky si zaslúžia, aby sa renovovali. Nikdy som neholdovala zberateľstvu, starinky vlastním výlučne iba rodinné. U mňa je to tiež, inde sa mi páčia, u seba by som nemohla. iba pošuškám....mne sa to tak trochu protiví. Musím dodať, že nie som až taká fajnovka, skôr mám výhrady kvôli času, priestoru, prítomností udalostí a ľudí, mne neznámych.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Minimal je vhodný najmä do maxima priestorov. Napr.
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10063/144...u-v-Bratislave
Ale tam, kde sa musí rátať s každým aj mini priestorom na úložné priestory pri viacčlennej rodine, hoby a pod, je to prakticky nemožné.
Z diskusie :

denaga > Lumir2 • pred 2 rokmi

Celý tento dom je návodom, ako utopiť čo najviac peňazí v jednom dome. Každá jedna vec tam hovorí - Ja mám prachy, ja mám PRACHY a mám ich proste moc. Architekti v tomto vyšli investorovi v ústrety, ale to nie je umenie. Umenie je pekne bývať, aj keď prachy nemáte.

Inak tá záhrada je pekne nudná.
1 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

buchač
korela
Minimal je vhodný najmä do maxima priestorov. Napr.
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10063/144...u-v-Bratislave
Ale tam, kde sa musí rátať s každým aj mini priestorom na úložné priestory pri viacčlennej rodine, hoby a pod, je to prakticky nemožné.
Z diskusie :

denaga > Lumir2 • pred 2 rokmi

Celý tento dom je návodom, ako utopiť čo najviac peňazí v jednom dome. Každá jedna vec tam hovorí - Ja mám prachy, ja mám PRACHY a mám ich proste moc. Architekti v tomto vyšli investorovi v ústrety, ale to nie je umenie. Umenie je pekne bývať, aj keď prachy nemáte.

Inak tá záhrada je pekne nudná.
Mňa z diskusie oslovil názor na dom od "Oksurin", ktorý by bol aj mojím pohľadom. Ale neviem si predstaviť, či by som v takom dome chcela aj žiť.Ak, tak rozhodne v menšom prevedení. Zariadenie? K takému domu aj patrí....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mne sa na minimalizme páči to, že ťa to núti mať minimum vecí. Nemáš to kam odkladať. Tak by si mal už pri kúpe premýšľať, či to fakt potrebuješ a kam to umiestniš. Len sa obávam, že to takto nefunguje Neviem ako vy, ale ja som doslova zavalena vecami, o ktorých si myslím, že raz sa zídu... Posledný rok, dva sa síce snažím redukovať. Ale stále viac vecí pribúda ako ide preč....
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ja sa snažím posledné roky zásoby typu "raz sa to zíde" redukovať. Musím sa pochváliť, že sa mi aj podarilo presvetliť a prevzdušniť všetko , čo išlo. Ale neprajte si vedieť, ako lamentujem, slzím a spomínam....že prečo som to len vyhodila?
Ale je pravda, že posledné roky sa vyhýbam nakupovaniu tých milých serepetičiek do domácnosti, aj keď mi rve pred výkladom srdce.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Minimal je vhodný najmä do maxima priestorov. Napr.
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10063/144...u-v-Bratislave
Ale tam, kde sa musí rátať s každým aj mini priestorom na úložné priestory pri viacčlennej rodine, hoby a pod, je to prakticky nemožné.
Z diskusie :

denaga > Lumir2 • pred 2 rokmi

Celý tento dom je návodom, ako utopiť čo najviac peňazí v jednom dome. Každá jedna vec tam hovorí - Ja mám prachy, ja mám PRACHY a mám ich proste moc. Architekti v tomto vyšli investorovi v ústrety, ale to nie je umenie. Umenie je pekne bývať, aj keď prachy nemáte.

Inak tá záhrada je pekne nudná.
Ja si nezvyknem čítať diskusie pod týmito článkami, pretože tam vypisujú laici.
Mať dostatok financií ešte neznamená, že stavba bude reprezentovať ich objem a ešte väčšmi sa rozmnožia. Nie nadarmo sa tento odbor študuje 6 r. a navrhnúť peknú a funkčnú stavbu je veru umenie.
Pohľad na záhradu je u každého rôzny, závisí od mnoho faktorov zachádzajúcich až za hranice dnešných dní. V tomto prípade je cenný výhľad na mesto, pretože podčiarkuje polohu pozemku.
Verím, že sa im tam tak dobre býva, ako týmto majiteľom napr. tu
http://bydleni.idnes.cz/rekonstrukce...chitektura_web.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kto mi prezradí, prečo tam ide sóda? Musí byť?
http://www.nejrecept.cz/recept/cizrn...z-peceni-r2801
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
Kto mi prezradí, prečo tam ide sóda? Musí byť?
http://www.nejrecept.cz/recept/cizrn...z-peceni-r2801
Špetka sódy ? Kľudne môže ísť aj o omyl, do každého cesta kysnutého, krehkého....sa dáva štipka soli.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ja si nezvyknem čítať diskusie pod týmito článkami, pretože tam vypisujú laici.
Mať dostatok financií ešte neznamená, že stavba bude reprezentovať ich objem a ešte väčšmi sa rozmnožia. Nie nadarmo sa tento odbor študuje 6 r. a navrhnúť peknú a funkčnú stavbu je veru umenie.
Pohľad na záhradu je u každého rôzny, závisí od mnoho faktorov zachádzajúcich až za hranice dnešných dní. V tomto prípade je cenný výhľad na mesto, pretože podčiarkuje polohu pozemku.
Verím, že sa im tam tak dobre býva, ako týmto majiteľom napr. tu
http://bydleni.idnes.cz/rekonstrukce...chitektura_web.
OKI, takže inak.

Ako vieš, že sú to laici ?
Ak sú to laici, to znamená,že nemajú názor ?
TY si laik alebo si odborník, vyštudovaný vo fachu ?????

Mňa zaráža občas pri tých článkoch jedno. Že sa používa slovo "trend"...trendový nábytok, trendový obklad, trendová podlaha, trendové xxxxxxxx.
Čiže mi to evokuje v hlave, že ak má ísť jeden s trendom, tak by musel dosť často meniť nábytok...povedzme, že to by sa ešte ako tak dalo. ALE neviem si nejak veru predstaviť, že by jeden šiel s trendom v prestavbách. Veď by bol viac mimo domu ako v ňom.
Mať dostatok financií neznamená ešte predsa mať vkus. A architekt robí v podstate podľa požiadaviek majiteľa....a samozrejme podľa toho berie aj honorár. Ten je vcelku solídny...10-20% z nákladov na stavbu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dobrý architekt si vyberá klientelu.
Môžu mať laici svoj názor, neberiem im ich právo, ale neriadim sa nimi. Utvorím si svoj názor z článku, nie v tomto prípade z diskusií. Všetkým diskusiám sa však nevyhýbam.

Dnes je iná žurnalistika ako pred érou internetu. Dnes sa píše pre cieľovku, všetko sa vyhodnocuje, zberajú dáta, ide o čítanosť, klikanosť, obsah nie je až tak zaujímavý.
Aj dátoví analytici sú dnes trendy. Všetko je pomaly trendy.
Slovo má silu hromu, a Fica a jeho presstitútky ho vyniesli tak vysoko v ten deň vo svete spravodajstva ako asi nikdy.
Toľko ku trendom a hlavne k článkom.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Môžu mať laici svoj názor, neberiem im ich právo, ale neriadim sa nimi. Utvorím si svoj názor z článku,
Detto.

Ale ako je to s tou Tvojou odbornosťou ?
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://fallfordiy.com/blog/2017/01/1...-hanging-lamp/
viem si to predstaviť aj s tienidlom....v tejto výške áu-popalenie o žiarovku....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať