Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
Usporiadat
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Mlieko
Ponoriť rybu pred prípravou.
Strieborné predmety možno vyčistiť kyslým mliekom.
Možno pridať do kúpeľa.Vyčistí lakovanú kožu
Škvrna z atramentu zmizne ak oblečenie na noc ponoríme do mlieka.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Mydlo
Prejsť po zaseknutom zipse.
Tesné zásuvky sa uvoľnia.
Namydliť skrutky a listy pílky – pôjdu do dreva ľahšie.
Do sieťky dať kúsok mydla a zavesiť v aute.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Moja dobra priatelka ma vazne problemy s ocami. Poradili je extrakt z cernic,kde to moze zohnat?Vie niekto poradit?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Moja dobra priatelka ma vazne problemy s ocami. Poradili je extrakt z cernic,kde to moze zohnat?Vie niekto poradit?
Hľadala si na nete? Ja som našla tento link:

http://www.baoba.sk/index.php?sekcia=dokument|produkty-doplnky&id=020_gemmoterapia
0 0
foxdown foxdown

foxdown je offline (nepripojený) foxdown

Peterika Pozri príspevok
Krajčírky potierajú mydlom ale i vosková sviečka je dobrá. Len pozor na látku, až ju nepotrieš tiež. Sviečka sa zle čistí.
áno ale sviečka sa dá dobre vyčistiť žehličkou, tak že dáš na čkvrnu pijavý papier a vyžehlíš
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Zitulda Pozri príspevok
Pokúsim sa pridať ďaľšie tri. Nedááá sa
Teraz aj pomoc potrebujem Veľkosť je menšia ako pri prvých troch, ale pri pridaní mi vypisuje invalid file a chyba pri vložení dát neviem prečo?? všetko vždy prikladám rovnako

Tak žiaľ,už nebudem môcť pridávať prílohy, lebo ich nemám povolené admínom. Schránku mám max. na 126,29MB a je zaplnená na 109 MB.
Kto mi pomôže priložiť -tak, že mu ich pošlem na emailovú adresu a on ich potom priloží? V opačnom prípade budem si musieť schránku príloh vyprázdniť, čo v iných témach budú prílohy odstránené.
Prosím, poraď, ako si to mám vyprázdniť schránku, možno pre Teba naivná otázka, ďakujem.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

branislavp Pozri príspevok
Prosím, poraď, ako si to mám vyprázdniť schránku, možno pre Teba naivná otázka, ďakujem.
Pýtaš sa síce Zituldy, ale ona tu teraz asi nie je, preto Ti skúsim poradiť ja, ak to chceš skúsiť prečistiť teraz...Choď do svojich nastavení a tam si nájdi Prílohy. Klikni na ne a tam si potom vyberieš, ktoré prílohy chceš zmazať zo svojich starších príspevkov.
0 0
snúbenica snúbenica

snúbenica je offline (nepripojený) snúbenica

Pridávam tiež niečo zo svojej vlastnej skúsenosti - na pečenie mäsa (bravčová krkovička) používam zásadne len "sáčky na pečenie" - dostať bežne kúpiť tam, kde aj klasické igelitové sáčky, prípadne v CBA, v kuchynkách.... Mäso po upečení je mäkké, šťavnaté a hlavne šťava ostane v sáčku a nepripečie sa na pekáč. Treba dodržať postup, teda vložiť napácované mäso a sáčok po uviazaní popichať aby mohla vychádzať para.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

alaya1 Pozri príspevok
Moja dobra priatelka ma vazne problemy s ocami. Poradili je extrakt z cernic,kde to moze zohnat?Vie niekto poradit?
V tabletkách dostane v lekárni. Neviem aké má problémy, ale tieto tabletky sú iba výživové doplnky. A čo tak ocuvite? Je síce drahšie, ja ho užívam už šesť rokov. Pomáha mi. Nemám problémy so zrakom. Pozri si na ich www stránke.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ako si vyrobiť lístkové cesto? Kúpiť si nemôžem kvôli neznášanlivosti pšenice...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

calawen Pozri príspevok
Ahojte, vie mi niekto poradiť, ako si vyrobiť lístkové cesto? Kúpiť si nemôžem kvôli neznášanlivosti pšenice...
posúvam
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

calawen Pozri príspevok
Ahojte, vie mi niekto poradiť, ako si vyrobiť lístkové cesto? Kúpiť si nemôžem kvôli neznášanlivosti pšenice...
http://www.couvarit.sk/mucniky-a-dez...0259__id_r=430
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, chcela by som vás poprosiť o radu, mám plynový sporák a na vrchu kde sa kladu hrnce je železo. A to železo mám celé mastné skôr usušená mastnota ako sa toho zbaviť? Aj som to už drhla ale nejde to všetko odstrániť. Dakujem
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, chcela by som vás poprosiť o radu, mám plynový sporák a na vrchu kde sa kladu hrnce je železo. A to železo mám celé mastné skôr usušená mastnota ako sa toho zbaviť? Aj som to už drhla ale nejde to všetko odstrániť. Dakujem
myslis tu mriezku navrchu, alebo mas plynovu platnu - ta je zvacsa nerezova.
ak je to ta mriezka, tak len drhnut drhnut drhnut - dratenkou, ja som si pomahala aj priborovym nozom. pripadne su prostriedky na cistenie rury na pecenie, natries, nechas posobit a potom umyjes.
a ak nerezova platna, tak vrele odporucam cif na nerez. som s nim velmi spokojna.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Doma na to polovicka pouziva nejaku fixinelu na čistenie rúr.. taky spraj. Je to na baze NaOH, tak pozor na oči a ruky...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ďakujem
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

No dobré je obyčajné mydlo na pranie, namočiť mriežky do vane, do horúcej vody a tohto mydla nechať roztopiť..Potom vyskúšať čistiť alebo aj prášok na pranie dobre rozpúšťa mastnotu. Skúsiť aj dvakrát alebo po týždni zasa.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.dalriada.sk/portal/?q=node/244
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
calawen Pozri príspevok
Ahojte, vie mi niekto poradiť, ako si vyrobiť lístkové cesto? Kúpiť si nemôžem kvôli neznášanlivosti pšenice...
40 dkg hl.múky
1 vajce
1 Cera postrúhaná na hrubom strúhači
14 polievkových lyžíc studenej vody

Zamiesiť, rozdeliť na 3 časti a na dobre vymúčenej doske robiť rôzne štrúdle, či sladké, či slané. Sladké - mak + jablká, orechy+ čerešne/višne/,mak+zavárané marhule. Slané - dusená kapusta + usmažená klobáska, dusená kapusta + usmažené pomleté mäsko.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, chcela by som vás poprosiť o radu, mám plynový sporák a na vrchu kde sa kladu hrnce je železo. A to železo mám celé mastné skôr usušená mastnota ako sa toho zbaviť? Aj som to už drhla ale nejde to všetko odstrániť. Dakujem
Teraz začali vyrábať Pulirapid na mastnotu - žlté balenie v speji.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať