Zavrieť

Porady

Hľadám si prácu...

Ahojte poraďáci..
Ako mnohí z Vás si aj ja hľadám prácu. Dnes som si pozerala jednu nemenovanú stránku s ponukami zamestnania. Zarazila ma však jedna vec. Ak si pozriete pripojený dokument, zistíte, že v Bratislave na tú istú pozíciu ponúkajú plat 14.250,- Sk (407 €), kde na východe Slovenska na tú istú pozíciu tá istá firma ponúka plat 10.242,- Sk (340 €). Nie je toto nemorálne a neetické? Takto diskriminovať obyvateľstvo na východe. Strašné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na trhu práce rozhoduje ponuka a dopyt. Aj by som sa stavila, že na východe získajú skorej zamestnanca ako v Bratislave.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ano, o etike a moralke by sa dalo hovorit...

    Osobne si myslim, ze to treba brat ako fakt. Zamestnanci mnohych firiem z BA, ktori pracuju na pobockach v inych mestach v SR, maju nizsie platy, ako ti v BA... Zrejme prisposobene "miestnym" pomerom.

    Vysvetlujem si to takto: V BA za 10 tis. Sk hrubeho tazsie najdu cloveka, ktory by za tuto mzdu bol ochotny pracovat - tak mu ponuknu viac. Ale v inej casti SR nevidi firma dovod ponuknut viac, kedze tam bez väcsich problemov najdu cloveka, ktory je ochotny pracovat aj za 10 tis. Sk.

    Aj preto ten exodus "Vychodniarov" do BA.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    Lianka Pozri príspevok
    Ano, o etike a moralke by sa dalo hovorit...

    Osobne si myslim, ze to treba brat ako fakt. Zamestnanci mnohych firiem z BA, ktori pracuju na pobockach v inych mestach v SR, maju nizsie platy, ako ti v BA... Zrejme prisposobene "miestnym" pomerom.

    Vysvetlujem si to takto: V BA za 10 tis. Sk hrubeho tazsie najdu cloveka, ktory by za tuto mzdu bol ochotny pracovat - tak mu ponuknu viac. Ale v inej casti SR nevidi firma dovod ponuknut viac, kedze tam bez väcsich problemov najdu cloveka, ktory je ochotny pracovat aj za 10 tis. Sk.

    Aj preto ten exodus "Vychodniarov" do BA.
    Ale je to smutné...

    Hľadám si prácu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.