Zavrieť

Porady

notárska úschova - vklad

len sa chcem opytat, akym sposobom sa peniaze davaju notarovi. Jeden notar vravi, ze sa najprv spise zapisnica, v ktorej stoji cislo uctu, na ktory ja peniaze prevediem (sa mi zda logicke). Druhy notar tvrdi, ze najprv peniaze vlozit na niektori z jeho uctov a az potom s potvrdenkou prist za nim a spisat zapisnicu (sa mi zda nebezpecne, lebo ved vlozenie neimplikuje povinnost urobit zapisnicu, kludne sa chlapik moze aj zatajit alebo ma ignorovat). Tak ako to je ? Diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    No veru, zamyslela som sa, hoci som to uz viackrat absolvovala... banka bola na prizemi, notar len o par schodov vyssie, tak som len zbehla do banky... S tymto notarom som mala uz aj predtym skusenost. Ja mam pocit, ze to bolo tak, ako pises v druhom pripade. Ze som najprv peniaze previedla, on medzitym napisal zapisnicu, zapipala mu sms, ze uz peniaze nabehli, az potom mi tu zapisnicu dal.

    O tom, ze si poslal na jeho ucet peniaze, mas predsa doklad (vypis z banky). V nasom pripade bola notarska uschova viazana na dalsiu zmluvu (kupnopredajnu). A on by tiez musel pred organmi (...) zdovodnovat, z akeho titulu mu prisli peniaze na ucet. Bolo by to podla mna bezdovodne obohatenie. Ale chapem tvoje obavy.

    Citam tu zapisnicu, v akom case je napisana (minuly, buduci?), je tam: ... predmetnu sumu zlozitel sklada... Dalej je uvedene: Zlozitel poukaze bezhotovostne na ucet natara JUDr... (cislo uctu, suma).

    norofox je offline (nepripojený) norofox

    norofox
    No otazkou ostava, ze co by sa stalo, keby jemu zapipa sms-ka, ty vybehnes do jeho kanclu, on sa podakuje a posle dovi-dopo ? :-)
    Pred organmi by toho vela zdovodnovat nemusel, proste peniaze prisli, no a pravnici by sa vedeli vykrucat. Nikde sa predtym nic nepodpisalo, ze tie peniaze maju nieco s uschovou, zato sa mi ten prvy notar zda logickejsi a bezpecnejsi.
    Ale sranda je, ze ten druhy notar tvrdi, ze ten prvy postup je absolutne neakceptovatelny, ze to tak nejde...

    notárska úschova - vklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.