Zavrieť

Porady

Prevod obchodného podielu po smrti spoločníka

Priateľke sa stala smutná a zvláštna vec. Náhle jej umrel manžel, s ktorým nebola rozvedená, ale ani nežili v spoločnej domácnosti a 2 dni po jeho smrti ich dcéra dala bez vedomia ostatných dedičov (svojej mamy a brata) zapísať do obchodného registra prevod obchodného podielu dátovaný cca 1 rok pred smrťou jediného spoločníka a svojho otca na seba. Mám otázku, nezaniká náhodou smrťou spoločníka platnosť takejto zmluvy o prevode obchodného podielu. A dá sa s tým niečo ešte robiť? Dcéra totiž teraz vydiera matku a veľmi sa medzi nimi zhoršili vzťahy. Som si vedomá, že je to potrebné zveriť do rúk dobrého právnika, len či to má ešte význam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    Smrťou spoločníka platnosť zmluvy o prevode obchodného podielu určite nezaniká. Taktiež nevidím problém v tom, že rok po uzavretí zmluvy bol podaný návrh na zápis do OR, pretože dcéra sa stala spoločníkom uzavretím zmluvy a nie zápisom do OR. Lehota podať návrh do 30 tich dní od zmeny je bez následkov okrem možnej pokuty pre spoločnosť. Čo sa s tým dá robiť? Zrejme nič, snáď len napadnúť platnosť zmluvy o prevode, ale aj to je zúfalý pokus...

    Prevod obchodného podielu po smrti spoločníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.