Zavrieť

Porady

AMSLICO = Podvod

Práve som prišla o 80 000 Sk, či 2 700€ ? Pred 10 - mi rokmi som sa upísala Amslicu, životnému poisteniu podľa tejto zmluvy som mala po 10 ich rokoch dostať 167 000 Sk pri ročnom skoro 20 000 covom vklade. Dostala som 85 000, hoci minuloročná odkupná hodnota bola 87 000 po roku + 20 000 je to 85 000. Čudná matematika však. Práve mi bolo povedané, že ľutujú, ale bola som ich agentkou zle informovaná, i ked na zmluve mám to čo mám. Nevrte Amslicu a hádam ani iným poisťovňam. Má niekto podobné skúsenosti???
Usporiadat
šromo šromo

šromo je offline (nepripojený) šromo

10 rokov po cca 20.000,- a iba toľko?
Žasnem. "Dobrý" obchod
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No doležite je to, čo je na zmluve, nie čo povie poradca.
Suma vloženych prostriedkov sa nerovna odkupnej hodnote a zvlast nie po 10 rokoch, to je kratka doba a o.i. nie je nam jasne, ake rizika si mala poistene (aky si mala program). Životne poistky su na 20 - 30 rokov, vtedy sa vyrazne prejavi uročiteľ.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tie ich honosne reklamy predsa niekto musi zaplatit. Uz som o takych pripadoch zderstva pocula viacej razy.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

joja33 Pozri príspevok
Práve som prišla o 80 000 Sk, či 2 700€ ? Pred 10 - mi rokmi som sa upísala Amslicu, životnému poisteniu podľa tejto zmluvy som mala po 10 ich rokoch dostať 167 000 Sk pri ročnom skoro 20 000 covom vklade. Dostala som 85 000, hoci minuloročná odkupná hodnota bola 87 000 po roku + 20 000 je to 85 000. Čudná matematika však. Práve mi bolo povedané, že ľutujú, ale bola som ich agentkou zle informovaná, i ked na zmluve mám to čo mám. Nevrte Amslicu a hádam ani iným poisťovňam. Má niekto podobné skúsenosti???
Uvádzaš neúplné údaje, na základe ktorých nie je možné povedať, či ťa obrala poisťovňa, alebo si o peniaze prišla svojim vlastným rozhodnutím.

Nenapísala si, na akú dobu si poistku uzavrela, ďalej z akého dôvodu bolo poistenie ukončené (predpokladám že si ho predčasne zrušila a bola ti vyplatená odkupná hodnota). Tiež nepíšeš, či išlo o kapitálové životné poistenie či investičné alebo nejaké iné.

V každom prípade je jednoznačné, že finančne nie je výhodné predčasne rušiť poistku, lebo dostaneš len okupnú hodnotu, ktorá v prípade poistiek uzatvorených na dlhší čas je oveľa nižšia, než zaplatené poistné.

Ďalším faktorom môžu byť rôzne pripoistenia, ktoré podstatne navýšia mesačné (prípadne ročné) poistné, ale nemajú veľký vplyv na odkupnú hodnotu. Odkupná hodnota je závislá len od kapitálovej zložky. Mohlo sa napr. stať, že za kapitálové poistenie si si platila napr. 13.000 a tie pripoistenia boli 7.000.

Takže je možné, že ti zle poradila poradkyňa, alebo že si sa rozhodla pre predukt pre teba nevýhodný, ale neverím, že by ti poisťovňa nevyplatila to, čo ti podľa zmluvy patrí.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

joja33 Pozri príspevok
Práve som prišla o 80 000 Sk, či 2 700€ ? Pred 10 - mi rokmi som sa upísala Amslicu, životnému poisteniu podľa tejto zmluvy som mala po 10 ich rokoch dostať 167 000 Sk pri ročnom skoro 20 000 covom vklade. Dostala som 85 000, hoci minuloročná odkupná hodnota bola 87 000 po roku + 20 000 je to 85 000. Čudná matematika však. Práve mi bolo povedané, že ľutujú, ale bola som ich agentkou zle informovaná, i ked na zmluve mám to čo mám. Nevrte Amslicu a hádam ani iným poisťovňam. Má niekto podobné skúsenosti???
A to ti poistku robila zrejme pre teba cudzia osoba. Môjho manžela navliekol do životného poistenia jeho vlastný švagor, každý rok má platiť viac a viac, ako bola prvá platba a zrejme jediný, kto na tomto poistení zarobí (provízie z uzatvorenej poistky), lebo už teraz je jasné, že manžel dostane po 10 rokoch menej, ako tam vložil, je jeho vlastná rodina-švagor, ktorý sa vôbec nehanbí, že ho takto obtiahol.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Vieroslava, nie som poistovak (neznasam ich), ale tiez mam poistku v Amslicu a pevne dufam, ze este zo tri roky vydrzi, kym mi ta zmluva skonci.

Tvoj muz ma pravdepodobne dohodnutu indexaciu, t. j. kazdy rok sa mu navysuje suma (myslim, ze o vysku inflacie). Ja som si tuto "sluzbu" nedala prave z dovodu, aby som kazdym rokom neplatila viac. Myslim, ze indexacia sa da zrusit a poistne by sa mu v dalsich rokoch nezvysovalo.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

vieroslava Pozri príspevok
A to ti poistku robila zrejme pre teba cudzia osoba. Môjho manžela navliekol do životného poistenia jeho vlastný švagor, každý rok má platiť viac a viac, ako bola prvá platba a zrejme jediný, kto na tomto poistení zarobí (provízie z uzatvorenej poistky), lebo už teraz je jasné, že manžel dostane po 10 rokoch menej, ako tam vložil, je jeho vlastná rodina-švagor, ktorý sa vôbec nehanbí, že ho takto obtiahol.
Vieroslava a prečo manžel neupravil poistku? Ved indexácia ( každoročné zvyšovanie poistky ) sa dá zrušiť, je to jednoduché tlačivo čo sa pošle na poisťovnu. A tiež asi má tvoj mng. uzavreté pripoistenia, ktoré sú v amslicu pomerne dosť drahé.

Pre JOJA33 a VIEROSLAVA
Takže ty nemôžeš rátať, že dajme tomu platíš 20 000 ročne poistku tak dostaneš po 10 rokoch 200 000 a viac. Ked možno z tých 20 000 je ako píše chobot 7 000 na pripoistenia. Tiež ak si platíš poistku za auto, a nič sa ti nestane a auto predáš ( a nečerpeš poistné plnenie ) tak ti poisťovna nevráti späť peniaze, ktorými ti kryla chrbát kým si vlastnila to auto. Keby sa stal úraz, a poisťovna by vyplatila poistné plnenie tak by ste asi nekričali "obtiahli ma o peniaze" lebo by ste dostali viac ako ste zaplatili. Ved to je systém poistenia. Porozmýšlajte o tom.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Stačí sa opýtať, napr. aj v poradenskej spoločnosti odkiaľ pochádzal poradca, čo sa dá so zmluvami robiť. Veď na to tí poradcovia sú. Nielen, že uzatvorím poistku a potom na neho 10 rokov nadávam, predsa zdvihnem telefón a zistím.
Inak, momentálne "obtiahla" veľa ľudí na finančných produktoch kríza. Ja mám tiež poistku na 10 rokov, ale vidím, že je tam cca 1/4 toho, čo som tam navkladala - informovala som sa a - nechám ďalších 5 rokov a uvidím, či porastie. Predsa to niekedy pôjde aj hore. Ťažko toto ale vysvetľovať človeku, čo má klapky na očiach a vidí len ten mínus na výpise.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Lianka Pozri príspevok
Vieroslava, nie som poistovak (neznasam ich), ale tiez mam poistku v Amslicu a pevne dufam, ze este zo tri roky vydrzi, kym mi ta zmluva skonci. .
No hadam Amslico vydrží dlhsie, aspon este 18 rokov.

Lianka Pozri príspevok
Tvoj muz ma pravdepodobne dohodnutu indexaciu, t. j. kazdy rok sa mu navysuje suma (myslim, ze o vysku inflacie). Ja som si tuto "sluzbu" nedala prave z dovodu, aby som kazdym rokom neplatila viac. Myslim, ze indexacia sa da zrusit a poistne by sa mu v dalsich rokoch nezvysovalo.
Myslim, že staci platiť nasledovny rok tu istu sumu poistneho čo doposial. Poistovna to akceptuje ako odmietnutie indexacie.

Apropo indexacia. Co som ja v roku 2001 uzatvaral poistku (kapitalovu), tak mi bolo vysvetlovene, že indexacia kopiruje inflaciu. Za prepredchadzajuci rok. Potom som to kontroloval a nezodpovedalo to tomu. Myslim si, že poistovne si stanovuju indexaciu podla svojich kriterii.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Mám životnú poistku Zlatý kapitál plus - Amslico , a zaujímalo by ma ako je to s ochranou môjho poistenia , ručí mi štát / do určitej výšky/ , že v prípade krachu poisťovne neprídem o všetky peniaze? Totiž pýtam sa to preto , lebo dnes som bola v pobočke v KE a tam mi bolo povedaná , že štát ručí za môj vklad do určitej výšky. Tak ručí alebo neručí za vklady v životných poisťovniach ?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som kdesi citala, ze za poistovne ruci tzv. ZAISTOVNA. Ale do akej vysky, to netusim. Stat ruci len za vklady v bankach.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

vieroslava Pozri príspevok
A to ti poistku robila zrejme pre teba cudzia osoba. Môjho manžela navliekol do životného poistenia jeho vlastný švagor, každý rok má platiť viac a viac, ako bola prvá platba a zrejme jediný, kto na tomto poistení zarobí (provízie z uzatvorenej poistky), lebo už teraz je jasné, že manžel dostane po 10 rokoch menej, ako tam vložil, je jeho vlastná rodina-švagor, ktorý sa vôbec nehanbí, že ho takto obtiahol.
presne toto sa stalo aj nám
rodina!!!
úplne presne to isté!
0 0
Peggy63 Peggy63

Peggy63 je offline (nepripojený) Peggy63

Co sa týka poistovni, ak niektora skrachuje berie si poistencov iná poistovna, takže o peniaze nepridetre
0 0
Peggy63 Peggy63

Peggy63 je offline (nepripojený) Peggy63

aj to len do urcitej vyšky
0 0
pánkoj pánkoj

pánkoj je offline (nepripojený) pánkoj

Lianka Pozri príspevok
Vieroslava, nie som poistovak (neznasam ich),

... neznášaš poisťovákov, a prečo potom máš poistku? - robil si si ju vari sám?

ale tiez mam poistku v Amslicu a pevne dufam, ze este zo tri roky vydrzi, kym mi ta zmluva skonci.

Tvoj muz ma pravdepodobne dohodnutu indexaciu, t. j. kazdy rok sa mu navysuje suma (myslim, ze o vysku inflacie). Ja som si tuto "sluzbu" nedala prave z dovodu, aby som kazdym rokom neplatila viac. Myslim, ze indexacia sa da zrusit a poistne by sa mu v dalsich rokoch nezvysovalo.

......
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Každá poisťovňa (aspoň tá moja áno) posiela poistníkom papier-doklad, kde je napísané, že ak nesúhlasia s indexáciou, nech to týmto dokladom oznámia poisťovni.
Zatiaľ som si indexáciu nezrušila, lebo nie je to veľmi vysoké navýšenie cca +-100 Sk/rok a na konci poistenia chcem mať reálnu sumu ako pri podpise poistky.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
mzdarka renca Pozri príspevok
Každá poisťovňa (aspoň tá moja áno) posiela poistníkom papier-doklad, kde je napísané, že ak nesúhlasia s indexáciou, nech to týmto dokladom oznámia poisťovni.
Zatiaľ som si indexáciu nezrušila, lebo nie je to veľmi vysoké navýšenie cca +-100 Sk/rok a na konci poistenia chcem mať reálnu sumu ako pri podpise poistky.
Neviem ako ty, ale ja mam indexaciu iba na poistnu udalost. Suma po dožití sa mi neindexuje. Pozri si to lepsie.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Je smutné .... že väčšina ľudí vôbec nečíta, akú zmluvu podpisuje ...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Vacsina ludi tomu, co je v zmluvach, ani velmi nerozumie. Nechaju na agentovi, aby im vysvetlil podrobnosti, ale su agenti, ktori presvedcia ludi na taku poistku, z ktorej maju oni najvyhodnejsiu proviziu, ale ktora nie je pre poisteneho prave najvyhodnejsia.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

durisovad Pozri príspevok
Ja som kdesi citala, ze za poistovne ruci tzv. ZAISTOVNA. Ale do akej vysky, to netusim. Stat ruci len za vklady v bankach.
Trochu to upresním, aby sa nevysvetlil zle pojem zaisťovne.

Zaisťovňa nepoisťuje poisťovňu, ale slúži na spolupoistenie rizika, ktoré sama poisťovňa nedokáže znášať, resp. v prípade poistnej udalosti by plnenie z poistky bolo pre poisťovňu finančne náročné či likvidačné.

Uvediem na príklade.

Príde sa poistiť osoba na nejakú bežnú sumu, napr. 10.000 EUR. Takéto osoby môže prijať poisťovňa do vlastného portfólia, pretože riziko pri úmrtí takéhoto klienta nie je veľké - vyplatí 10.000 EUR a hotovo. Ani keby zomrelo viac takýchto osôb, tak to nespôsobí problémy poisťovni, lebo s tým rizikom pri výpočte poistného rátala.

Ak ale príde klient, ktorý sa chce dať poistiť na sumu 200.000 EUR, tak v prípade poistnej udalosti keby mala poisťovňa vyplatiť naraz 100.000 EUR, tak to už je dosť závažná suma. Je rozdiel mať 1 poistku na 200.000 EUR a 20 poistiek na 10.000 EUR. Pravdepodobnosť, že by zomreli všetci 20 poistení na 10.000 EUR je veľmi malá a nižšia, než že by zomrel tej jeden poistený na 200.000 EUR.

Preto poisťovňa potrebuje niekoho, kto by v prípade smrti toho 200.000 EUR klienta jej pomohol vyplatiť tú sumu. Preto existujú zaisťovne, ktoré sa spolupodieľajú na poistení takýchto vysokých rizík. Poisťovňa platí zaisťovni nejakú províziu a v prípade poistnej udalosti si rozdelia poistné plnenie, napr. že poisťovňa vyplatí 200.000, ale zaisťovňa prispeje na túto poistnú sumu čiastkou 100.000 EUR.

Teda zaisťovňa neslúži na poistenie poisťovne ako takej pre prípad straty, ale slúži na zaistenie vysokého rizika, ktoré nedokáže poisťovňa sama pokryť. Nie všetky poistky sú zaistené zaisťovňou, len tie vysoké. Limit, kedy bude poisťovňa zaisťovať poistky si určí poisťovňa sama.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať