Zavrieť

Porady

Pripojenie dvoch PC wifi, wireless

Ahojte poradaci,
chcem Vas poziadat o pomoc pri pripojeni dvoch PC vzdialenych od seba cca 300m, priamu viditelnost mame.
Ak ma niekto podobnu skusenost s pripojenim, vrele uvitam kazdu radu, ako aj konkretny typ zariadeni, aby to samozrejme bolo v rozumnych nakladoch na pripojenie.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    no, chcem prepojt obydva PC tak, ze na jednom z nich mi bezi mikrovlnny internet, mam na sieti rozchodeny este router s DHCP.
    Druhe PC by som chcel pripojit do Internetu, a preto potrebujem prepojit tieto dva PC t.j. pridelit mu IP cku z mojho rozsahu.....

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    napadla ma este ina vec a to, ze ten router mam aj s wireless presnejsie MSI RG60SE, ktory ma aj odmontovatelnu antenu, t.j. neviete nahodou, ci sa da namontovat neaka externa antena tak, aby som sa k tomuto routeru pripojil na vzdialenost cca 300m?? Na druhej strane by mohla byt neaka wifi PCI karta s takisto externou antenou (dalsia otazka, ak ano, ako daleko moze byt takato externa antena od PC????...
    Ma niekto skusenosti s podobnym pripojenim?????

    ak ma niekto neake typy na konkretny HW (antena k routeru, PCI karta s externou antenou, budem mu povdacny...

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Priznam sa, ze neviem na akych zariadeniach funguje MW nikdy som sa tym nezaoberal, ale podla toho co pises, tak provider ti asi poskitol router co pises (alebo si si ho kupil sam).
    Ano antenu si mozes kupit aj externu nejaku smerovu a namontovat ju aj dalej od PC cez pigtail s prislusnymi konektormi na koncoch, ale pozor, cim dlhsi pigtail, tym vacsi utlm a mensi signal

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    ano, mam svoj router aj svoj IP rozsah, takze nemam problem pripojit aj 10 PC....
    Otazkou ale stale zostava, ak kupim externu smerovu antenu, budem potrebovat aj na druhej strane cca 300m PCI kartu do PC tiez z neakou externou antenou? Alebo by som mohol chytat signal aj len s PCI kartou. Neviem, ci tych 300m je vela na externu antenu, alebo nie.......

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    teoreticky to aj ja predpokladam, ze by to malo ist, ale neviem aku antenu mam kupit smerovu, alebo inu, anteny mi nic nehovoria a takisto neviem aku sietovu wireless kartu. Nechcem nakupit anteny a nakoniec zistim, ze su mi na dve veci.....

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No najlepsie je kupit nejaku smerovu, pre nie moc velky uhol pre vyzaranie a nastavit to tam, kde potrebujes. Anten je spusta, mas z coho vyberat

    jaseco je offline (nepripojený) jaseco

    jaseco
    presne tymto som sa zaoberal, ale prisiel som na to ze to nie je "cost effective". Sumy si uz nepamatam, na strane prijemcu potrebujes AP+antena, na strane vysielatela potrebujes AP+antenu. Mne vyslo, ze radsej u prijimatela zaviest internet....

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No ked platis za net napr 25-30€, tak ak to mate dvaja, tak sa ti to rychlo vrati.
    Samozrejme na jednej strane je potreba zaridenie nastavit do modu AP+ antena a u druheho zariadenie nastavit do modu klient+ antena.
    Taketo zariadenie sa da dnes kupit aj pod 33€ + pigtail antena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.