Zavrieť

Porady

Zodpovedný zástupca

Chcem len upozorniť podnikateľov, ktorí majú v ŽL uvedeného zodpovedného zástupcu, že je to "funkcia" platená. Živnostenský úrad to kontroluje a vyžaduje od nich pracovno-právny vzťah.
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lydinka
Ano, ona za nu odvedie odvody ako za zamestnanca, a ta truha szco, prizna prijem v DP, a odovody bude platit podla toho, aky bude jej VZ, dúfam, ze mi to je jasné! ďakujem
Ano, SZČO ako zamestnávateľ, dá potvrdenie o výške príjmu tej SZČO ktorú zamestnáva a ona si všetko vysporiada v DP napr. za r. 2006. Ale ten príjem 400 Sk/mesiac je tak zanedbateľný, že to veľa vody nenamúti.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Manual
Ano, SZČO ako zamestnávateľ, dá potvrdenie o výške príjmu tej SZČO ktorú zamestnáva a ona si všetko vysporiada v DP napr. za r. 2006. Ale ten príjem 400 Sk/mesiac je tak zanedbateľný, že to veľa vody nenamúti.
Takže je mi to jasné, išlo len o to, že mi niekto tvrdil, že potom SZČO, ktorá robí toho zástupcu, nemusí platit odovdy, čo sa mi nezdalo a tak som si to radšej overila na porade, takže Manuáliček - ĎAKUJEM
0 0
ZuzanaD ZuzanaD

ZuzanaD je offline (nepripojený) ZuzanaD

truman
Prepáčte, že vám vstupujem do témy, ale chcela by som sa opýtať, že ak mám ohlasovanú živnosť na pohostinskú činnosť, som spoločníkom v s.r.o., musím mať zodpovedného zástupcu alebo nie. Ďakujem za odpovedˇ.
Pohostinská činnosť - ohlasovacia živnosť remeselná, podmienkou jej prevádzkovania je odborná spôsobilosť (vyučenie v odbore + 3roky prax §21 živn. zákon). Ak ju podnikateľ nemá musí mať zz, s ktorám uzatvorí pracovnoprávny vzťah.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Hm tak tému som si celú prečítala a vidím že sa tu názory ohladom pracovnoprávneho vzťahu rozchádzajú. Tak sa pýtam odstupom času, môže byť ZZ na dohodu? Momentálne tiež riešime tento problem vo firme. Vďaka
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Nedalo mi to a zavolala som si na živn. úrad. a tu je jeho odpoveď aj pre ostatných : Pán mi povedal, že zodpovedný zástupca nemôže byť zamesntaný na dohodu. Musí to byť pracovná zmluva, a tá môže byť na kratší pracovný čas. Napr na polovičný pracovný úväzok. Pekný deň.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Po čítaní vaších príspevkov ma prepadli obavy.
Sme firma, ktorá vykonáva zváračské a zámočnícke práce od roku 1997. Máme v ŽL zákonného zástupcu, no ten už u nás nepracuje. Chcem sa spýtať, musíme ustanoviť nového ZZ alebo ho už nepotrebujeme, keďže šéf prevádzkuje túto živnosť už 9 rokov?
0 0
abp1 abp1

abp1 je offline (nepripojený) abp1

Prosim poradte nie je mi to jasne.
Ako je to z odvodmi pri "zamestnavani" zodpovedneho zastupcu do ZP a SP ?
Ked ho zamestnam na dohodu o vykonani prace tak platim len do SP ? Ked ho zamestnam na pracovny pomer, ktory moze byt aj na 2 hod?
V tomto pripade platim odvody z minimalnej mzdy?

dakujem za odpoved
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
abp1
Prosim poradte nie je mi to jasne.
Ako je to z odvodmi pri "zamestnavani" zodpovedneho zastupcu do ZP a SP ?
Ked ho zamestnam na dohodu o vykonani prace tak platim len do SP ? Ked ho zamestnam na pracovny pomer, ktory moze byt aj na 2 hod?
V tomto pripade platim odvody z minimalnej mzdy?

dakujem za odpoved
Pri zamestnávaní na kratší pracovný čas sa odvody počítajú z hrubej mzdy. Napr. ak má hod. sadzbu 50,- Sk, tak pri 22 dňoch je hrubá mzda 55,- Sk x 2 hod. x 22 dní = 2420,- Sk a z toho sa robia odovody.
0 0
abp1 abp1

abp1 je offline (nepripojený) abp1

Ked mam zakonneho zastupcu, za co on zodpoveda? Je to len formalita? Keby som spravila nieco nezakonne, nesie zodpovednost on alebo ja ako zivnnostnik ?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Veľmi obírna otázka, ale nech je to už čokoľvek ak si živnostníčka zodpovedáš za všetko Ty.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať