Zavrieť

Porady

Konsolidovana uctovna zavierka

Existuje este konsolidovana uctovna zavierka. A este drobnost- co to vlastne je? kedy ju musi PO robit?
Usporiadat
Bobina Bobina

Bobina je offline (nepripojený) Bobina

Neviete nahodou, ktora org. poskytuje kurzy, seminare ku konsolidovanej uctovnej zavierke ? Na webe som nic nenasla .
0 0
Peter_B Peter_B

Peter_B je offline (nepripojený) Peter_B

Ta konsolidacia sa nerobi len tak "sej haj" treba k tomu preskumat aj zmluvy, nejde totiz iba o vlastnictvo ale o kontrolu - teda podiel na hlasovacich pravach.

Preto niekto kompetentny musi poznat vztah jednotlivych spolocnosti, aj zmluvy ktore su medzi nimi a na zaklade toho posudi ci treba KÚZ robit alebo nie a ktore casti celku do nej spadaju. KUZ robi matka a ak dcera nejakej matky je tiez matkou, robi ju tak isto. Ostatne robia IÚZ. Zaroven nie kazda spolocnost spada do konsolidovaneho celku.

Odporucam pozrie veci okolo IFRS 3 - "Podnikove kombinacie" pretoze aj podiely v jednotlivych spolocnostiach sa inak pocitaju ak napr. matka vlasti dceru a dcera cast matky...

Este aby som nezabudol, toto by mohlo pomoct:
http://www.kpmg.sk/dbfetch/52616e646..._uz_ifrs_1.pdf

Je to brozura od KPMG kde su niektore tie zakladne veci docela dobre vysvetlene, za prestudovanie nic nedate no a maju to na svojej stranke, tak preco to nevyuzit
0 0
alvis alvis

alvis je offline (nepripojený) alvis

Chcem sa opýtať či je spoločnosť s.r.o. ktorá kúpila 50% podiel v inej s.r.o. povinná zostaviť konsolidovanú účtovnú závierku?
Naposledy upravil alvis : 02.09.08 at 11:54
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Správne chápem, že ak sro A založila v Maďarsku sro B a sro A tým pádom je jediným a 100% spoločníkom v sro B, tak A je materská sro a B je dcérska sro, ale ak podľa §22 zákona o účtovníctve nespĺňajú podmienky na konsolidovaný celok, tak si každá robí účtovníctvo za seba a nič sa nikde neprenáša?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Nevyplňal niekto konsolidovaný výkaz ziskov a strát-sme práv.osoba a potrebujem vedieť čo sa myslí pod pojmom hlavná činnosť a čo je podnikateľská činnosť v tomto výkaze?
0 0
Steffi Steffi

Steffi je offline (nepripojený) Steffi

Ja potrebujem. vytvorili sme 100 % dcéru. Potrebujem aj návod ako konsolidovať účty, vlastne všetko čo sa týka konsolidácie.

Steffi
0 0
renka71 renka71

renka71 je offline (nepripojený) renka71

Steffi Pozri príspevok
Ja potrebujem. vytvorili sme 100 % dcéru. Potrebujem aj návod ako konsolidovať účty, vlastne všetko čo sa týka konsolidácie.

Steffi
steffi,

prosim nedopracovala si sa k materialom ako konsolidovat? Ak ano neprilepila by si tu materialy?
Dik.
R.
0 0
younglawyer younglawyer

younglawyer je offline (nepripojený) younglawyer

tak si zaplatte uctovnika a nesedte na prachoch a nepytajte sa na rady poloodbornikov
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

younglawyer Pozri príspevok
tak si zaplatte uctovnika a nesedte na prachoch a nepytajte sa na rady poloodbornikov

....bez ohľadu na to, že reaguješ na príspevok, ktorý je viac ako rok starý - toto čo je za odpoveď?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať