Zavrieť

Porady

Prij.zál.fa a DPH - kde robím chybu????

Ahoj Poraďáci - Pohoďáci!

Veľmi pekne prosím o radu. Neviem ako dosať DPH do denníka v správnej výške! Od stravovacej spoločnosti nakupujeme str.lístky, úhr. je na základe PZF a následne DD k PZF. Môj postup:

1/ PZF rozúčtovaná do položiek nasledovne:
a) 55% zamestnávateľ - VR Ceniny
b) 45% zamestnanci - VN ostatné
c) str.l. majiteľ - 9VRost
d) služby, poplatky DPH - 9VRost = rozúčtované na ZD a DPH

2/DD k PZF - rozúčtujem do položiek rovnako ako PZF, následne Záznam-Zálohové Fa-...

3/ A tu je problém: Keď zadám cez Záznam - Vyrovnať DPH - V pokladni mi síce správne vytvorí doklad, ale v peň.denníku mi okrem DPH zaúčtuje predmetné náklady, to znamená, že ich tam mám 2 x.
Prosím pomôžte, KDE ROBÍM CHYBU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    chápem dobre?
    PZF má dve položky napr: 100 ks lístkov za 2,70 eur = 270 s 0% Dph + služby napr: 27 eur s DPH = spolu 297,- eur. zlikviduješ PZF napr v hotovosti a máš to v pokladni ako V a deníku dve položky podľa predkontácie

    Keď príde ostrá faktura prijmeš ju v položkách ako ZF a cez záznam odrátaš ZF t.j. k uhrade = 0 . V deníku to už potom nemáš. Chápem tvoj problém dobre?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    sassi Pozri príspevok
    Ahoj Poraďáci - Pohoďáci!

    Veľmi pekne prosím o radu. Neviem ako dosať DPH do denníka v správnej výške! Od stravovacej spoločnosti nakupujeme str.lístky, úhr. je na základe PZF a následne DD k PZF. Môj postup:

    1/ PZF rozúčtovaná do položiek nasledovne:
    a) 55% zamestnávateľ - VR Ceniny
    b) 45% zamestnanci - VN ostatné
    c) str.l. majiteľ - 9VRost
    d) služby, poplatky DPH - 9VRost = rozúčtované na ZD a DPH

    2/DD k PZF - rozúčtujem do položiek rovnako ako PZF, následne Záznam-Zálohové Fa-...

    3/ A tu je problém: Keď zadám cez Záznam - Vyrovnať DPH - V pokladni mi síce správne vytvorí doklad, ale v peň.denníku mi okrem DPH zaúčtuje predmetné náklady, to znamená, že ich tam mám 2 x.
    Prosím pomôžte, KDE ROBÍM CHYBU?
    Prečo účtuješ na zálohovej faktúre? Podľa mňa to je ten problém že to tam máš dva krát. Zálohovú faktúru si len nahodíš a uhradíš a potom keď ti príde vyúčtovacia faktúra, na tej účtuješ tak ako uvádzaš, a potom odpočítaš cez záznam zálohu.

    sassi je offline (nepripojený) sassi

    Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac sassi
    babi2 Pozri príspevok
    Prečo účtuješ na zálohovej faktúre? Podľa mňa to je ten problém že to tam máš dva krát. Zálohovú faktúru si len nahodíš a uhradíš a potom keď ti príde vyúčtovacia faktúra, na tej účtuješ tak ako uvádzaš, a potom odpočítaš cez záznam zálohu.

    Veľmi pekne ďakujem, naozaj tam bola tá chyba. Teraz je to už OK. Ešte raz vďaka. Prajem pekný deň!

    Prij.zál.fa a DPH - kde robím chybu????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.