Zavrieť

Porady

DP typ B, Zmluva o dielo

Ahojte, moj priatel ma poprosil o pomoc pri vyplneni danoveho priznania. Nie je SZCO, ani podnikatel.

Neviem si rady s tymto zmiesanym prijmom, tak vas prosim o pomoc.

Zo zavislej cinnosti ma uhrn prijmov 95 455. Po odpocitani povinneho poistneho vysiel zaklad dane 83 210 Sk.

Potom mal jednorazovy prijem na zmluvu o dielo vo vyske 144 375 Sk. Niesom si celkom ista ale asi to je §6 ods. 2 595/2003 Z.z. Sedi mi na neho §6 ods. 10 prva veta, cize by som mu mohla znizit tychto 144 375 Sk o 40%? Ak ano, zapisem to do policka: polozky znizujuce zaklad dane?
Cize vlastne by mal z tohoto druheho prijmu zaklad dane len: 144 375- 57 750= 86 625 Sk?

vopred dakujem za vasu pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    40% nie do políčka znižujúce základ dane.40% paušálny výdavok dáš do stĺpca 2 ako výdavok. v stĺpci 1 bude samozrewjme príjem.

    mzdichav je offline (nepripojený) mzdichav

    mzdichav
    Dakujem Renka, ale to potom musim nejako vydokladovat tie vydavky? resp. ak ano, kde by som mohla zistit co sa vsetko do toho moze zahrnut? ci mame zhanat blocky z obchodov...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    mzdichav Pozri príspevok
    Dakujem Renka, ale to potom musim nejako vydokladovat tie vydavky? resp. ak ano, kde by som mohla zistit co sa vsetko do toho moze zahrnut? ci mame zhanat blocky z obchodov...

    nie, žiadne bločky. paušálne výdavky sa uplatňujú preto, aby daňovník nemusel odkladať bločky a iné doklady na náklady spojené so svojou činnosťou.

    mzdichav je offline (nepripojený) mzdichav

    mzdichav
    Boze, wow, uzasne.
    Cize takto, tu zmluvu o dielo sumu 144 375 uvediem normalne ze akoze prijem, a vedla toho do vydavku 40% z tej sumy, co je 57 750 Sk. Na konci tej tabulky tam vlastne na riadku: spolu r. 1 az 8 uvediem len ten prijem? ci uz ciste: prijem - vydavok?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ešte otázočka, čo robil na základe zmluvy o dielo? aká je to činnosť? podľa toho sa uvidí, podľa akého § + odst. + písm. je uvedený príjem.

    DP typ B, Zmluva o dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.