Zavrieť

Porady

Pri predaji s.r.o

Rád by som as informoval, ze pred predajom firmy inej osobe je potrebne si zrusit bankovy ucet, ktory je na firmu vedeny a taktiez ci sa novemu majitelovi odovzdava aj peciatka, alebo ci prostrednikovy ak sa jedna o pravnika, ktory sprostredkuje predaj mam dat peciatku ci ta mi zostane, taktiez ako je to s zivnostenskymi listmy dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    joyn0101 Pozri príspevok
    Rád by som as informoval, ze pred predajom firmy inej osobe je potrebne si zrusit bankovy ucet, ktory je na firmu vedeny a taktiez ci sa novemu majitelovi odovzdava aj peciatka, alebo ci prostrednikovy ak sa jedna o pravnika, ktory sprostredkuje predaj mam dat peciatku ci ta mi zostane, taktiez ako je to s zivnostenskymi listmy dakujem
    Všetko má dostať nový majiteľ spoločnosti. Uvedené veci (pečiatka, účet...) sú majetkom spoločnosti a nie majiteľa spoločnosti. Účet sa rušiť nemusí, len treba v banke vybaviť nové podpisové vzory po tom keď predaj prebehne a aj v OR sa vykonajú zmeny.

    joyn0101 je offline (nepripojený) joyn0101

    joyn0101
    dakujem ...ak dnes u notara podpiseme papiere o zmene majitela a zaplati mi za firmu, tak mu odovzdam aj peciatku?bankovy ucet budem rusit mimochodom nech si zalozy novy lebo ho mam spojeny s osobnym uctom...takze ak u notara mame podpisane, uz mi nezostane nic?ani zivnostenske listY?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    joyn0101 Pozri príspevok
    dakujem ...ak dnes u notara podpiseme papiere o zmene majitela a zaplati mi za firmu, tak mu odovzdam aj peciatku?bankovy ucet budem rusit mimochodom nech si zalozy novy lebo ho mam spojeny s osobnym uctom...takze ak u notara mame podpisane, uz mi nezostane nic?ani zivnostenske listY?
    Ani živnostenské. ŽL nie je tvoj ale patrí spoločnosti, bez ních by ani svoju činnosť nemohla vykonávať. Veď sa pozri na koho je ŽL vystavený, zrejme na s.r.o. a nie na teba ako majiteľa s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.