Zavrieť

Porady

Plagiátorstvo na VŠ?

Anketa: Jedná sa v tejto téme o plagiátorstvo?

Počet hlasujúcich
2. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno / skôr áno

    1 50.00%
  • nie / skôr nie

    1 50.00%
Dobry den. Mam takyto problem:

Som student VS a jeden z prednasajucich nam dal zadanie na cely semester, kde trojice studentov prekladaju z anglictiny do slovenciny odborne texty z nejakej knihy. Sucastou zadania je aj prekreslenie obrazkov z knihy do pocitaca v jednom grafickom programe.

Za toto zadanie dostane kazdy z trojice 4% z celkoveho poctu bodov za semester.

Mame velmi velke a opravnene podozrenie, ze tento prednasajuci dostane za prelozene texty dost velky honorar, nakolko ich pravdepodobne chce pouzit vo svoj prospech.

Nie som sice odbornik na vysokoskolsky zakon, ale nie je to pripad plagiatorstva? Hrozi takemuto prednasajucemu aj nejaky trest?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    plagiatorstvo by to bolo, ak by články/ texty / vydával za svoje -

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    S Vasim podozrenim daleko nezajdete. Samotne plagiatorstvo by bolo, az ked by to skutocne vydal a nenapisal zdroj ako uz spomenul hanelie. Mozete si vysledok svojej prace ofotit a ulozit pre pripad, ze sa Vase predpoklady uskutocnia. Zatial si mozete za tieto teorie vysluzit iba tresne oznamenie za napr. urazku na cti...? Myslim, ze Vas prednasajuci ma lepsie vedomosti o tomto... a mozno sa mylim.

    Justina je offline (nepripojený) Justina

    Justina
    Boodie Pozri príspevok
    Dobry den. Mam takyto problem:

    Som student VS a jeden z prednasajucich nam dal zadanie na cely semester, kde trojice studentov prekladaju z anglictiny do slovenciny odborne texty z nejakej knihy. Sucastou zadania je aj prekreslenie obrazkov z knihy do pocitaca v jednom grafickom programe.

    Za toto zadanie dostane kazdy z trojice 4% z celkoveho poctu bodov za semester.

    Mame velmi velke a opravnene podozrenie, ze tento prednasajuci dostane za prelozene texty dost velky honorar, nakolko ich pravdepodobne chce pouzit vo svoj prospech.

    Nie som sice odbornik na vysokoskolsky zakon, ale nie je to pripad plagiatorstva? Hrozi takemuto prednasajucemu aj nejaky trest?

    Dakujem
    autorsky zákon si mal zrejme na mysli

    Boodie je offline (nepripojený) Boodie

    Zamestnanec / konateľ s.r.o. ...viac Boodie
    Takze v pripade, ze to niekde uverejni a neuverejni zdroj ("preklad mojich studentov" ?!) a ja (my - vsetci studenti) na to prideme, ako treba postupovat a co mu za to hrozi? vdaka velmi mi pomahate .)

    ginnes je offline (nepripojený) ginnes

    ginnes
    ak uvedie v pouzitej literature ten anglicky zdroj, citacie a pod, tak s plagiatorstvom myslim nebude mat problem...vela slovenskych skript je z niecoho preklad + pouzite ine zdroje ako je internet a pod ...moji spoluziaci pisali pre profaka nove skripta, lebo on nato nemal cas ...a vsetko je ok ....

    Plagiátorstvo na VŠ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.