Zavrieť

Porady

SZČO doniesol doklady a "stratil sa"

Prosím Vás neviem či sa to už niekomu stalo, je to nezvyčajná situácia a 4dni pre koncom termínu podania DP sa neviem dovolať klientovi.
Začnem od začiatku.
SZČO na začiatku marca doniesol všetky doklady, podpísali sme zmluvu na vykonanie DP2008, dohodli termín vyhotovenia 16.03.2009.
Zhruba po týždni som predbežne mala naúčtované všetko čo som mala mať.
Volala som mu kedy mi donesie výkazy za r. 2007 a vtedy mi do telefonu povedal že má ešte nejaké doklady. Že to donesie koncom týždňa.
Potom som mu cca 12teho že kde je stými dokladmi, že sa buď zastaví v piatok, resp. začiatkom týždna. Odvtedy sa s ním neviem spojiť. Poslala som niekoľko SMS, volala na jediné známe číslo - no žiaľ nedostupné.
Tento týždeň som 1.triedou odoslala výzvu nech ma neodkladne kontaktuje telefonicky resp. najlepšie osobne. Bez odozvy.
Moje zmýšľanie je nasledovné. Zajtra mu prvou triedou odošlem urobené DP 2008 z podkladov ktoré som mala.
Resp. čo mám urobiť. Je to úplne divné. Však skoro každý sa bojí Danového úradu ako čert kríža, tak mi príde divné že sa vôbec neozve. Vie kde mám kanceláriu, má vizitku. Vôbec si to neviem vysvetliť.
Aj som sa snažila zistiť nejaké iné t.č. ale bezúspešne. Poraďte, čo stým
Usporiadat
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Myslím, že si urobila čo bolo v Tvojich možnostiach.
Zodpovednosť za podanie DP je na ňom.
On sa možno ešte spamätá. Veď ešte je so, ne, po, ut.....


S ohňom a daňovou správou sa neradno zahrávať
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1178481
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

no len pravdu povediac sa obávam aby nedošiel v utorok ráno a donesie ešte jednu igelitku dokladov že tak som vám doniesol tie doklady............
No dúfam že sa ozve, nejde mi do hlavy že by niekto bol takto ľahostajný...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
no len pravdu povediac sa obávam aby nedošiel v utorok ráno a donesie ešte jednu igelitku dokladov že tak som vám doniesol tie doklady............
No dúfam že sa ozve, nejde mi do hlavy že by niekto bol takto ľahostajný...
Pošli mu telegram

Takže fakt je to zrušené .Ja som ešte stará štruktúra
http://www.sme.sk/c/3098119/telekom-...telegramy.html
Naposledy upravil Zita5 : 27.03.09 at 18:36
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
duduko Pozri príspevok
A také ešte má pošta v repertoári ???
Mám dojem, že to zrušili.
No to ja veru neviem ale hádam ešte áno .... nie ?
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Neposielaj telegram, už nevolaj. Však on príde! Ak donesie ďalšiu igelitku dokladov - jeho problém. Možno to aj do 31.3.ani nestihneš. Bohužiaľ tiež mám "pseudokamarátov", ktorí si na mňa presne v týchto dňoch spomenú každý rok. A ja namiesto odpočinku po nociach makám (zato dostanem fľašu alebo kvietok v kvetináči). Poučila som sa aspoň, že ich už nenaháňam.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Čo bojíš, urob mu daňové z čoho máš a potom dodatočné. Ja som sa takto stresovala s klientom každý rok, na doraz. Minulý rok som urobila čo som mala, v apríli prišiel ešte s dokladmi, no tak som mu v pohode urobila dodatočné. A tento rok to bude také isté. Už mi volal, že príde alebo v utorok alebo až v paitok. V utorok som mimo a v piatok už bude apríl, jemu dodatočné nevadí. Zlatý chlap. Ešte mi povedal, že zákon mu umožňuje dodatočné, tak aký problém. A má pravdu.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Veľmi správny postoj, v záujme zachovania si duševného zdravia.

Keby sa lekár stresoval za každého pacienta, už by dávno odišiel ....
Účtovník nech je zodpovedný za svoju prácu, nie za "nezodpovedné správanie sa klienta."
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

IvetaH Pozri príspevok
Čo bojíš, urob mu daňové z čoho máš a potom dodatočné. Ja som sa takto stresovala s klientom každý rok, na doraz. Minulý rok som urobila čo som mala, v apríli prišiel ešte s dokladmi, no tak som mu v pohode urobila dodatočné. A tento rok to bude také isté. Už mi volal, že príde alebo v utorok alebo až v paitok. V utorok som mimo a v piatok už bude apríl, jemu dodatočné nevadí. Zlatý chlap. Ešte mi povedal, že zákon mu umožňuje dodatočné, tak aký problém. A má pravdu.

A že si ten múdry mužský chlap neurobí priznanie sám ....normálne mám vážny problém, ako to strávim
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

bv_alexandra Pozri príspevok
Moje zmýšľanie je nasledovné. Zajtra mu prvou triedou odošlem urobené DP 2008 z podkladov ktoré som mala.
Resp. čo mám urobiť. Je to úplne divné. Však skoro každý sa bojí Danového úradu ako čert kríža, tak mi príde divné že sa vôbec neozve. Vie kde mám kanceláriu, má vizitku. Vôbec si to neviem vysvetliť.
Aj som sa snažila zistiť nejaké iné t.č. ale bezúspešne. Poraďte, čo stým
No neposielala by som mu to DP poštou, možno na to čaká. Vy pošlete poštou, on ho odovzdá a Vám nezaplatí, lebo si niečo vymyslí čím napadne zmluvu. Nechala by som doma a keby ma chcel dať na súd tak by som sa preukázala výzvou, že ste sa s ním chceli spojiť a tiež by som nemazala sms správy.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Paula Pozri príspevok
A že si ten múdry mužský chlap neurobí priznanie sám ....normálne mám vážny problém, ako to strávim
Naopak mne sa to páči, ak nestíha nestresuje seba ani účtovníčku a je ochotný znášať aj dôsledky.
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Tiež som mala podobný prípad. Spracovala som, čo som mala, oznámila, ktoré doklady mi chýbajú a oznámila aj predbežnú hodnodtu práce. Klient sa mi neozval rok. Pochybujem, že náhradu za daňové priznanie, ktoré som mala v tuške pripravené, podal. Ozval sa tento rok, že chce spracovať tohoročné doklady. Povedala som OK, ale je potrebné najprv uhradiť moju prácu za minulý rok a potom prevezmem doklady za tento rok. Je ticho.

Podať daňové priznanie je povinnosť SZČO, nie účtovníka.

Len na okraj. Mám klientov, ktorí sa snažia dodržiavať zákon a ak sa náhodou niekedy v niečom seknú o 1-2 dni, tak im príde kontrola a platia pokuty. Mám však aj takého, ktorý si z termínov ťažkú hlavu nerobí a verte-neverte - ešte kontrolu nemal.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Zita5 Pozri príspevok
Pošli mu telegram

Takže fakt je to zrušené .Ja som ešte stará štruktúra
http://www.sme.sk/c/3098119/telekom-...telegramy.html
Telegram bola prvá vec čo ma napadla. A on fakt nefunguje. Pani na pošte na mna pozerala až som sa cítila divne, ked som na tu vyvalila, že pri ktorom okienku sa dá poslať telegra.
No neposielala by som mu to DP poštou, možno na to čaká. Vy pošlete poštou, on ho odovzdá a Vám nezaplatí, lebo si niečo vymyslí čím napadne zmluvu. Nechala by som doma a keby ma chcel dať na súd tak by som sa preukázala výzvou, že ste sa s ním chceli spojiť a tiež by som nemazala sms správy.
No ja som myslela že DP pošlem a všetky doklady mu odovzdám až ked zaplati. Poslať mu ho ma napadlo preto aby ja som si splnila svoju povinnosť zo zmluvy. Ako inak mu potom dokážem že DP som mala načas hotové
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Telegram bola prvá vec čo ma napadla. A on fakt nefunguje. Pani na pošte na mna pozerala až som sa cítila divne, ked som na tu vyvalila, že pri ktorom okienku sa dá poslať telegra.

No ja som myslela že DP pošlem a všetky doklady mu odovzdám až ked zaplati. Poslať mu ho ma napadlo preto aby ja som si splnila svoju povinnosť zo zmluvy. Ako inak mu potom dokážem že DP som mala načas hotové
Nika , ako si sa s ním zmluvne dohodla , že DP mu odnesieš na DU Ty, alebo pošleš poštou ?
0 0
Justina Justina

Justina je offline (nepripojený) Justina

Ja by som sa nad podanim danoveho priznania vobec netrapila. Je to starost danovnika, ktory si za to zodpoveda. Zhodou okolnosti som dnes dostala e-mail od jednej danovnicky s tym, ze ako to stoji s jej DP a ci jej ho ja zanesiem na DU, alebo sa ma zastavit... Pobavilo ma to, kedze pani este nedorucila chybajuce doklady. Mala tak urobit v januari Samozrejme, ze DP jej nevyhotovim. Pani si zrejme mysli, ze je to len tuk do pocitaca a pocitac to sam vypluje...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

bv_alexandra Pozri príspevok
No ja som myslela že DP pošlem a všetky doklady mu odovzdám až ked zaplati. Poslať mu ho ma napadlo preto aby ja som si splnila svoju povinnosť zo zmluvy. Ako inak mu potom dokážem že DP som mala načas hotové
No práve preto hovorím, že treba poslať a nechať si sms v mobile uloženú. Mohla by byť v tvare : Pán XY z podkladov čo ste mi dodali dňa dd.mm.09 je spracované DP pripravené na Váš podpis a odovzdanie DU. Prosim ozvite sa. Ako a naozaj by som si nechala takúto sms v mobile, oznámené by mal že DP je hotové a včas. A čaká sa len a len na neho resp. na dalšie doklady aby sa doplnilo DP. Ale z toho čo dodal je DP urobené. A tiež ste mu posielali aj písomnú výzvu predpokladám, že list kopia ostala aj Vám
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Zita5 Pozri príspevok
Nika , ako si sa s ním zmluvne dohodla , že DP mu odnesieš na DU Ty, alebo pošleš poštou ?
Zitka, v zmluve je uvedené, že DP si odo mna prevezme 16.03.
Platba - pri odovzdaní DP.
Ty štruktúra
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Zitka, v zmluve je uvedené, že DP si odo mna prevezme 16.03.
Platba - pri odovzdaní DP.
Ty štruktúra

Tak potom ho skutočne pusť z hlavy , pokiaľ sa skutočne nič vážne s ním nestalo , tak je to jeho nezodpovednosť .
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Justina Pozri príspevok
Pani si zrejme mysli, ze je to len tuk do pocitaca a pocitac to sam vypluje...
Naaaaaaa a nepravda? Nevypluje to sám PC, šak "účtovník nič nerobí" len sedí na riti za PC.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Xanti Pozri príspevok
No práve preto hovorím, že treba poslať a nechať si sms v mobile uloženú. Mohla by byť v tvare : Pán XY z podkladov čo ste mi dodali dňa dd.mm.09 je spracované DP pripravené na Váš podpis a odovzdanie DU. Prosim ozvite sa. Ako a naozaj by som si nechala takúto sms v mobile, oznámené by mal že DP je hotové a včas. A čaká sa len a len na neho resp. na dalšie doklady aby sa doplnilo DP. Ale z toho čo dodal je DP urobené. A tiež ste mu posielali aj písomnú výzvu predpokladám, že list kopia ostala aj Vám
áno 1x doporručene s doručenkou - kopiu mám a 1x obyčajnou poštou
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

azla Pozri príspevok
Naopak mne sa to páči, ak nestíha nestresuje seba ani účtovníčku a je ochotný znášať aj dôsledky.


No, ja som tak myslela, že keď sa už tvári ako chodiaca encyklopédia, načo mu je účtovníčka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať