Zavrieť

Porady

plieseň na nohách

Pekný deň prajem do porady!
dosť dlhý čas ma trápia rôzne pliesne na nohách. Boli liečené aj kožnou lekárkou ale zatiať bez výrazného úspechu. Niekde som čítala, že je celkom dobré tieto pliesne občas umyť roztokom z hypermangánu. len neviem ako správne zarobiť a či nemôže uškodiť. Za rýchlu odpoveď ďakujem:
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

verenka@azet.sk Pozri príspevok
Pekný deň prajem do porady!
dosť dlhý čas ma trápia rôzne pliesne na nohách. Boli liečené aj kožnou lekárkou ale zatiať bez výrazného úspechu. Niekde som čítala, že je celkom dobré tieto pliesne občas umyť roztokom z hypermangánu. len neviem ako správne zarobiť a či nemôže uškodiť. Za rýchlu odpoveď ďakujem:

Treba vymeniť dermatológa, pretože plesne sú liečiteľné. Ak ide o pleseň ťažko zvládnuteľnú lokálne, treba prejsť na medikamentóznu liečbu 1 - 2 týždne. Plesňové ochorenie nôh sa nesmie zanedbať, inak môže postihnúť aj nechty a tie sú ťažko liečiteľné. Miesto medzi prstami je potom vstupnou bránou pre baktérie, ktoré vyvolávajú erysipel tzv. ružu hlavne v letných mesiacoch a to aj u mladých ľudí. Čo je ešte veľmi dôležité pri používaní antimykotických krémov - aj po vyhasnutí všetkých príznakov plesne, treba krém ešte ďalej nanášať 2 - 3 týždne, pretože zárodky plesní môžu na pokožke ešte prebývať aj keď sa navonok neprejavujú, plesne majú tendenciu sa vrátiť a prejsť do chronického štádia.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Pozor na množstvo toho hypermangánu, stačí tak 4-5 zrniečok(podľa množstva vody) inak budete mať farebné nohy.
0 0
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

dcére dali hypermangán na kiahne.vraj je dobrý proti svrbeniu.potom mala fliačky,ale postupne sa umyli
0 0
verenka@azet.sk verenka@azet.sk

verenka@azet.sk je offline (nepripojený) verenka@azet.sk

Ďakujem vám za odpovede idem to skúsiť.
peknú sobotu prajem
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Netreba dávať pozor na šperky? Sa mi zdá, že hypermangán spôsobuje očernenie šperkov...takže prstene dolu...
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

skus pozriet www.mudrahuba.sk
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

buchač Pozri príspevok
Syrik , prepáč , ale pochybujem , že ten , kto má plieseň NA NOHÁCH , tak tam bude mať aj prstene

Juraj
Ja netvrdím, že ich nosí na nohách...môže to napríklad zamiešať vo vode rukou a tam môže mať prsteň...
0 0
t.betinka t.betinka

t.betinka je offline (nepripojený) t.betinka

No su aj taky ludia zvlast my zeny poniektore maju na nohach prstene aj retiazky na nohach okrutene okolo clenkov skus mast FENISTIL s tym si natieraj a zaroven uzi tabletku FENISTIL.
0 0
t.betinka t.betinka

t.betinka je offline (nepripojený) t.betinka

Na kiahne je dobra biela zubna pasta.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Alebo skús CANESTEN masť...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
mne sa objavila plieseň medzi prstami na nohách.. medzi malíčkom a prstenníkom bola zelená...a teraz sa mi presídlila na prstenník a prostredník a tam je úplne čierna myslela som,že to je špina ale nie. svbrí ma to aj šteklí...umyla som si nohy Dettol mydlom a dala som si Canesten krem ale zatiaaľ žiadne účinky... musím ísť ku dermakológovy
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Fenistil na plesne nezabera a s Canestenom mam pri plesnach na nohach tiez zle skusenosti.
Najlepsie, co zabera mne je Lamisil, pricom Nr.One medzi nimi je Lamisil One.
Aplikuje sa 1x, ucinkuje 3-4 tyzdne a prve vysledky su uz po 10-12 hodinach.
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Môžem vám odporučiť propolis rozpustený v liehu, účinkuje veľmi rýchlo a dôkladne..teda aspoň mne.
0 0
sckpp sckpp

sckpp je offline (nepripojený) sckpp

na plesne na nohach nepomáhajú žiadne lieky (!!!), lekári sa tarajú len ledabolo; múdra huba je účinná (!!!!!) - poznám prípad vyliečenia po dlhých rokoch práve touto hubou ; treba len dodržať pokyny z príbalového letáčika valz
0 0
dagjanik dagjanik

dagjanik je offline (nepripojený) dagjanik

skúste pravidelne teplé kúpele nôh s morskou soľou, približne raz až dva krát do týždňa, ponožky za deň vymieňať aj trikrát aj keď nie sú prepotené, vymieňať vložky do tenisiek, dobré sú aj kúpele so soľou z Podhájskej, keď je to preliečené tak je fajn tam aj zájsť..
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Mne pomáha nechtíková masť. Každý večer pred spaním natrieť a o niekoľko dní je pokoj.
0 0
danilus danilus

danilus je offline (nepripojený) danilus

Plesne na nohach su vysledkom dlhodobeho zanedbania travenia, mate prekysleny organizmus. Zaradit do stravy chlorellu, mlady jacmen. Treba to uzivat dlhodobo, jedno balenie Vam vydrzi na 3 mesiace, to je zakladna davka. Ucinky neuvidite hned, chce to cas. Vsetky hore uvadzane prostriedky su fajn, treba to dezinfikovat, ale v PRVOM RADE UPRAVIT JEDALNICEK. Bez toho Vam to nikdy nezmizne a bude sa to stale vracat.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a čo pleseň pod nechtami ?


















l
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

danilus Pozri príspevok
Plesne na nohach su vysledkom dlhodobeho zanedbania travenia, mate prekysleny organizmus. Zaradit do stravy chlorellu, mlady jacmen. Treba to uzivat dlhodobo, jedno balenie Vam vydrzi na 3 mesiace, to je zakladna davka. Ucinky neuvidite hned, chce to cas. Vsetky hore uvadzane prostriedky su fajn, treba to dezinfikovat, ale v PRVOM RADE UPRAVIT JEDALNICEK. Bez toho Vam to nikdy nezmizne a bude sa to stale vracat.
Zaujimava teoria, ale plesne su prenosne ochorenie, mozno su nachylnejsi ludia, ktori maju oslabenu imunitu, ale ze by bol zeleny jacmen liek na vsetko, neviem, neviem.
0 0
kucko kucko

kucko je offline (nepripojený) kucko

moja osobna skusenosť dodržiavať rady kožného lekára neukončiť liečbu pri niernom zlepšení plieseň sa vrati .Poctivo som si natierala nohy mastičkou na predpis asi rok a asi 5 rokov mám pokoj.Plieseň sa zvykne rozšíriť na nechty a to je už dlhodoba liečba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať