Zavrieť

Porady

Prosííííím pomoc a poradu s hypotékou!!

Dobrý deň! Bola by som veľmi rada, keby mi vedel niekto pomocť! Mojmu nevlastnému otcovi vzala moja mama hypotéku ručenú nehnutelnostou, ručila vlastným domom. Jediné čo má mama, je ten dom, v ktorom býva sama s 3 ďeťmi. Teraz moj otec neplatil splátky, iba občas zaplatil väčšiu zameškanú sumu. Už raz bolo tak, že keď nezaplatíme, predajú náš dom a dostaneme sa na ulicu. Ja som si zobrala pôžičku, aby som zaplatila zmeškané splátky. Ako 23 ročná, by som vedela dať svoje zarobené peniažky aj na lepšie miesto, ako na zaplatenie splatok otca za úver, z ktorého som ja osobne nevidela ani halier, ale mamine pomáham ako len viem. Celý život sa s nami deje toto, otec nám namiesto toho, aby zabezpečil buducnosť a bezpečie, nás vždy len sťahoval. Za dvoch mojich surodencov mame neplatil,iba zopar krat za 8 rokov od rozvodu, mama nás sama vychovala. Teraz je zase omeškaný so splátkami, a náš dom vraj dali v pondelok na dražbu. Nevieme spať, nemáme pokoj, sme veľmi zúfalí. Neviete niekto náhodou nejaký spôsob, ako dať ťarchu z domu dole? Nejaký úver na jeho meno, snáď ho už bude vedieť platiť, že sa mu podarila nejaká robota, ale tolko nemá, aby zaplatil celú omeškanú čiastku. Existuje nejaký úver, bez ručenia nehnutaľnosťou, aby sa už na náš dom zabudlo, a aby sme mohli žiť už konečne v kľude??? Keby mi vedel niekto pomôcť, alebo poradiť, budem veľmi vďačná!!! Za odpovede vopred ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    andysa85 Pozri príspevok
    Dobrý deň! Bola by som veľmi rada, keby mi vedel niekto pomocť! Mojmu nevlastnému otcovi vzala moja mama hypotéku ručenú nehnutelnostou, ručila vlastným domom. Jediné čo má mama, je ten dom, v ktorom býva sama s 3 ďeťmi. Teraz moj otec neplatil splátky, iba občas zaplatil väčšiu zameškanú sumu. Už raz bolo tak, že keď nezaplatíme, predajú náš dom a dostaneme sa na ulicu. Ja som si zobrala pôžičku, aby som zaplatila zmeškané splátky. Ako 23 ročná, by som vedela dať svoje zarobené peniažky aj na lepšie miesto, ako na zaplatenie splatok otca za úver, z ktorého som ja osobne nevidela ani halier, ale mamine pomáham ako len viem. Celý život sa s nami deje toto, otec nám namiesto toho, aby zabezpečil buducnosť a bezpečie, nás vždy len sťahoval. Za dvoch mojich surodencov mame neplatil,iba zopar krat za 8 rokov od rozvodu, mama nás sama vychovala. Teraz je zase omeškaný so splátkami, a náš dom vraj dali v pondelok na dražbu. Nevieme spať, nemáme pokoj, sme veľmi zúfalí. Neviete niekto náhodou nejaký spôsob, ako dať ťarchu z domu dole? Nejaký úver na jeho meno, snáď ho už bude vedieť platiť, že sa mu podarila nejaká robota, ale tolko nemá, aby zaplatil celú omeškanú čiastku. Existuje nejaký úver, bez ručenia nehnutaľnosťou, aby sa už na náš dom zabudlo, a aby sme mohli žiť už konečne v kľude??? Keby mi vedel niekto pomôcť, alebo poradiť, budem veľmi vďačná!!! Za odpovede vopred ďakujem!!!
    Zabudla si nám prezradiť jednu dôležitú vec - Kto a na čo použil peniaze z hypotéky? Hypotéka samotná slúži na zaobstaranie, či rekonštrukciu nehnuteľnosti. Bola kúpená nejaká nehnuteľnosť?

    Inak so samotným faktom, že otec si zobral úver, založil sa dom a teraz nespláca úver nič nenarobíš. AK sa úver nesplatí, banka dom predá. Vláda síce vyhlasovala, že pomôže ľuďom, ktorí nebudú mať z čoho splácať hypotéky, ale zatiaľ žiadne konkrétne kroky nevymysleli, pokiaľ viem.

    Inak musím ti povedať, že ste to nechali zájsť príliš ďaleko na to, aby vám teraz niekto pomohol. Už keď sa dom bude v pondelok dražiť, tak by vám pomohol len zázrak. Požiadali ste banku o odklad splátok? Alebo komunikovali ste s bankou vôbec? Ponúkli ste nejaké riešenie (napr. zníženie splátok)? Alebo ste len pasívne čakali, čo urobí banka (či náhodou nezabudne, že máte úver...)?

    Keby nebola dražba na spadnutie, tak riešením by bolo nájsť kupcu na dom tak, že by vám kúpil nejaký menší byt a predajom by ste sa presťahovali do menšieho bytu. V súčinnosti s bankou by ste tento založili a uvoľnil by sa dom na predaj. Z rozdielu peňazí by sa splatila časť hypotéky a banka by mohla znížiť splátky.

    andysa85 je offline (nepripojený) andysa85

    andysa85
    Celé to bolo tak, že nevlastny otec potreboval úver na obchod, ktorý mal 100%-ne vyjsť a z čoho potom bude vedieť vyplatiť celú čiastku naraz. Mama bola naivná, a vzala byvalemu manželovi (nakolko sa už rozviedli) úver na vlastný dom, aby mu pomohol tým, že platiteľom bol uvedený otec. Nám vždy hovoril, že platí splátky, nmali sme starosti. Raz sme dostali list, že je zameškaný so splatkamiv hodnote 40 000 Sk, a ked nevyplatí, berú nám dom. Jediné riešenie bolo, že som si zobrala ja na vlastné meno spotrebný úver, aby sme vedeli vyplatiť jeho splatky. Potom pár krát zaplatil, a teraz sme zase dostali upozornenie, že neplatí. Upozornili sme ho, aby zaplatil, lebo budme v riadnej kaši. On nebýva s nami, takže vie za to kludnejšie spať ako my. Nehrozí mu, že bude bezdomovcom... Potom nam povedal,že už zaplatil odvtedy. Zase sme si trocha vydýchli. Lenže teraz nás navštívil pán, ktorý pracuje vo firme, odkial bola vzaná hypotéka, že stojíme veľmi zle, že od pondelka, t.j. od predvčera ide náš dom na dražbu, lebo otec sluboval že zaplatí, ale nestalo sa tak. Teraz skúšame zohnať peniaze s mamou, aby sme rychlo vyplatili za neho omeškané splátky , ale neviem či ešte máme čas. Je to nenormálne... Preto sa pýtam, či by sa to nedalo nejak vybaviť, zobrat si hypoteku na iny dom, ktory niekto predava, vyplatit z nej naš, z ostatnych penazí, aj ten druhy, alebo ja neviem... Len aby už náš dom nechali na pokoji...Som velmi zúfalá a neskúsená v takýchto veciach...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    andysa85 Pozri príspevok
    Celé to bolo tak, že nevlastny otec potreboval úver na obchod, ktorý mal 100%-ne vyjsť a z čoho potom bude vedieť vyplatiť celú čiastku naraz. Mama bola naivná, a vzala byvalemu manželovi (nakolko sa už rozviedli) úver na vlastný dom, aby mu pomohol tým, že platiteľom bol uvedený otec. Nám vždy hovoril, že platí splátky, nmali sme starosti. Raz sme dostali list, že je zameškaný so splatkamiv hodnote 40 000 Sk, a ked nevyplatí, berú nám dom. Jediné riešenie bolo, že som si zobrala ja na vlastné meno spotrebný úver, aby sme vedeli vyplatiť jeho splatky. Potom pár krát zaplatil, a teraz sme zase dostali upozornenie, že neplatí. Upozornili sme ho, aby zaplatil, lebo budme v riadnej kaši. On nebýva s nami, takže vie za to kludnejšie spať ako my. Nehrozí mu, že bude bezdomovcom... Potom nam povedal,že už zaplatil odvtedy. Zase sme si trocha vydýchli. Lenže teraz nás navštívil pán, ktorý pracuje vo firme, odkial bola vzaná hypotéka, že stojíme veľmi zle, že od pondelka, t.j. od predvčera ide náš dom na dražbu, lebo otec sluboval že zaplatí, ale nestalo sa tak. Teraz skúšame zohnať peniaze s mamou, aby sme rychlo vyplatili za neho omeškané splátky , ale neviem či ešte máme čas. Je to nenormálne... Preto sa pýtam, či by sa to nedalo nejak vybaviť, zobrat si hypoteku na iny dom, ktory niekto predava, vyplatit z nej naš, z ostatnych penazí, aj ten druhy, alebo ja neviem... Len aby už náš dom nechali na pokoji...Som velmi zúfalá a neskúsená v takýchto veciach...
    Tak počkaj... to je nejaká firma??? To nie je banka? Tak potom to nie je ani hypotéka, ale úver od nebankovej spoločnosti.

    Nechcem ťa strašiť, ale o dom asi prídete. Teraz to už vie aj tvoja mama, že to bolo strašne hlúpe a nezodpovedné ručiť za niekoho úver vlastným domom a navyše ak je to nebankovka.

    Áno, dal by sa zobrať úver z banky, ak by ste mali inú nehnuteľnosť na založenie a vyplatiť tento úver. Záleží od toho, aká veľká suma je ten úver. Teda nie ani úver, ale celková dlžná suma, lebo s úrokmi to môže byť aj viac, ako dvojnásobok požičanej istiny.

    Vám zostane len možnosť súdne si vymáhať peniaze od nevlastného otca.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Tak počkaj... to je nejaká firma??? To nie je banka? Tak potom to nie je ani hypotéka, ale úver od nebankovej spoločnosti.

    Nechcem ťa strašiť, ale o dom asi prídete. Teraz to už vie aj tvoja mama, že to bolo strašne hlúpe a nezodpovedné ručiť za niekoho úver vlastným domom a navyše ak je to nebankovka.

    Áno, dal by sa zobrať úver z banky, ak by ste mali inú nehnuteľnosť na založenie a vyplatiť tento úver. Záleží od toho, aká veľká suma je ten úver. Teda nie ani úver, ale celková dlžná suma, lebo s úrokmi to môže byť aj viac, ako dvojnásobok požičanej istiny.

    Vám zostane len možnosť súdne si vymáhať peniaze od nevlastného otca.
    Presne tak chobot, to asi nieje žiadna banka, ani hypotéka- banka by nedražila dom za 40.000skk(po starom je tá suma) a podľa mňa nebude ani dražba žiadna,ja si myslím, že oni už podpísali pri vzatí uveru zabezpečovaciu zmluvu na ten dom.A toto je zlééééééé

    andysa85 je offline (nepripojený) andysa85

    andysa85
    Nie za 40000 nam berú dom, ale dlžná čiastka je 650 000 Sk, ale otec neplatil už pol roka, a sme zmeškaní so splatkami už v hodnote 40 000 Sk. Tolko by sme mali zaplatit, aby sme mohli dalej v klude splacat požičku... Mama spravila velku hlupost, viem... Neviem čo s nami bude.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    andysa85 Pozri príspevok
    Dobrý deň! Bola by som veľmi rada, keby mi vedel niekto pomocť! Mojmu nevlastnému otcovi vzala moja mama hypotéku ručenú nehnutelnostou, ručila vlastným domom. Jediné čo má mama, je ten dom, v ktorom býva sama s 3 ďeťmi. Teraz moj otec neplatil splátky, iba občas zaplatil väčšiu zameškanú sumu. Už raz bolo tak, že keď nezaplatíme, predajú náš dom a dostaneme sa na ulicu. Ja som si zobrala pôžičku, aby som zaplatila zmeškané splátky. Ako 23 ročná, by som vedela dať svoje zarobené peniažky aj na lepšie miesto, ako na zaplatenie splatok otca za úver, z ktorého som ja osobne nevidela ani halier, ale mamine pomáham ako len viem. Celý život sa s nami deje toto, otec nám namiesto toho, aby zabezpečil buducnosť a bezpečie, nás vždy len sťahoval. Za dvoch mojich surodencov mame neplatil,iba zopar krat za 8 rokov od rozvodu, mama nás sama vychovala. Teraz je zase omeškaný so splátkami, a náš dom vraj dali v pondelok na dražbu. Nevieme spať, nemáme pokoj, sme veľmi zúfalí. Neviete niekto náhodou nejaký spôsob, ako dať ťarchu z domu dole? Nejaký úver na jeho meno, snáď ho už bude vedieť platiť, že sa mu podarila nejaká robota, ale tolko nemá, aby zaplatil celú omeškanú čiastku. Existuje nejaký úver, bez ručenia nehnutaľnosťou, aby sa už na náš dom zabudlo, a aby sme mohli žiť už konečne v kľude??? Keby mi vedel niekto pomôcť, alebo poradiť, budem veľmi vďačná!!! Za odpovede vopred ďakujem!!!
    Panebože, ludia, nedáte si už pokoj s tými nebankovkami??? Málo zla už popísaneho o nich???Kolko ešte ludí musí si rozbiť ústa aby ste už pochopili...To je niečo ako automaty, a povedal by som že ešte horšie,lebo aj na tom automate sa dá občas vyhrať...

    Prosííííím pomoc a poradu s hypotékou!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.