Zavrieť

Porady

Počiatocne stavy

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas vie mi niekto poradit ci pociatocne stavy v MRP musim nahodit cez interny doklad alebo sa to da nadefinovat niekde v programe. Jedna sa o firmu, ktora prebrala uct od inej a od 1.1. si robi uct sama.

Dakujem
Usporiadat
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
v MRP si otvor účtovný denník, klikni si na funkcie a tam nájdeš položku počiatočné stavy, kde sa ti dajú konkrétne sumy nahodiť a skontrolovať či sú v poriadku.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
dakujem vyskusam to
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

a keď som si preklopila počiatočné stavy z minulého roka a potrebujem si dať do počiatočné stavu pokladňu s iným stavom /pretože som ešte v starom roku účtovala/ ako to mám zmeniť aj keď to dám cez počiatočné stavy stále tam mám ten pôvodný stav?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Počiatočné stavy si vieš opraviť aj keď si si preklopila rok. Cez funkcie ideš na počiatočné stavy, nastavíš sa na účet ktorý chceš opraviť a pod počiatočnými hodnotami je biele okienko v ktorom si sumu opravíš a keď si ju odklikneš objaví sa Ti uvedená suma aj pri účte ktorý opravuješ.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Miška ja mám tie počiatočné hodnoty nulové, ale viem, že ich mám prenesené lebo počiatočný stav v pokladni mám iný a neviem ho opraviť
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
musíš pozrieť počiatočný stav vo funkciách. Ak ho máš dobrý, potom treba v denníku skontrolovať či máš všetko čo sa týka, v tvojom prípade pokladnice, zaúčtované so správnym dátumom.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

keď idem cez funkcie - počiatočné hodnoty - nemám na žiadnom účte žiadny
údaj - ale keď si dám pokladňu končený stav tam mám prenesený, totižto keď som kopírovala firmu a robila ročný prevod v starom roku som ešte robila účtovné operácie, ktoré sa mi už samozrejme nepreniesli chcem si to opraviť ručne ale problém je, že neviem ako čo s tým teraz?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak máš mať hodnotu ps vo funkciách tak postupuješ ako píše Mysimis.
Konečný stav účtu v ktorom roku si pozeráš zostavu? Ak v novom tak pozeráš zostavu účtu ale počiatočný stav.
Stále neviem čo by si chcela opraviť.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
V roku 2008 firme XY s.r.o. robila uctovnictvo jedna firma, teraz im od 1.1.2009 robí UCT novy uctovnik ktory s tou firmou nema nic spoločne.
1) Musí si prepočitať KZ z roku 2008 v HK na EUR a tie nahodit do PS k 1.1.2009 alebo moze nahodit pociatocne stavy v SKK a nejakym tlacitkom sa to prepocita automaticky na EUR?
2) Ako urobit saldokonto 321 a 311? Má sa kazda položka nahadzovať zvlast alebo staci nahadzovat 321 a 311 od 1.1.2009 ako budu chodit faktury a uz len papierovo odsledovat ci je do roku 2008 vsetko v saldokonte vyplatene?

Dakujem
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
V roku 2008 firme XY s.r.o. robila uctovnictvo jedna firma, teraz im od 1.1.2009 robí UCT novy uctovnik ktory s tou firmou nema nic spoločne.
1) Musí si prepočitať KZ z roku 2008 v HK na EUR a tie nahodit do PS k 1.1.2009 alebo moze nahodit pociatocne stavy v SKK a nejakym tlacitkom sa to prepocita automaticky na EUR?
2) Ako urobit saldokonto 321 a 311? Má sa kazda položka nahadzovať zvlast alebo staci nahadzovat 321 a 311 od 1.1.2009 ako budu chodit faktury a uz len papierovo odsledovat ci je do roku 2008 vsetko v saldokonte vyplatene?

Dakujem
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Rozmyslam ale nic ma nenapada ako urobit ten prechod s SKK na EUR
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
-bude mať ten istý soft ako pôvodná firma?
-v mrp sa dá vytlačiť napr. predvaha v dualnom zobrazení.
Potom by bolo ľahšie prepočítavanie, resp. okontrolovanie sk-eur.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
lenkak Pozri príspevok
-bude mať ten istý soft ako pôvodná firma?
-v mrp sa dá vytlačiť napr. predvaha v dualnom zobrazení.
Potom by bolo ľahšie prepočítavanie, resp. okontrolovanie sk-eur.

Ano bude mat ten isty soft ako pôvodna firma. Čo so vzniknutými rozdielmi pri prepočítavani z SKK na EUR pri konecnych zostatkoch v hlavnej knihe?


Dakujem
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam este jednu otazku ked firma zacne nahadzovat UCT od Januara musi tieto pociatocne stavy previest cez 701 a 710?
Podľa mna so 710 nerobi nic ale nie som si ista?

Dakujem
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Kvietocek Pozri príspevok
Mam este jednu otazku ked firma zacne nahadzovat UCT od Januara musi tieto pociatocne stavy previest cez 701 a 710?
Podľa mna so 710 nerobi nic ale nie som si ista?

Dakujem
v programe MRP poč. stavy nahodíš tak, ako napísala v príspevku č. 2 Blondy
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak má rovnaký soft, potom by sa dalo preniesť účto čo robila predchádzajúca firma do účta nového účtovníka. Je to len o dohode.
Ak nie, potom by sa nahodili PS vo funkciách.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ďakujem za odpovede
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný den prajem, Lenka prosím vieš už poradiť ohľadom PS k 01.01.09 v EUR stlačením dákych klávesov? alebo to musím nahodiť len ručne? dakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
dá sa spraviť prechod programovo, pozriem či už doriešili aj správny prepočet.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Trpezlivo budem čakať Lenka krásny večer prajem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať