Zavrieť

Porady

rekonstrukcia 100 rocneho domu

Dobry den, vlastnime cca 100 rocny dom (este z nepalenych tehiel), kusok od mesta myjava, krasne prostredie. chceli by sme sa pustit do rekonstrukcie. rekonstrukciu si predstavujeme nasledovne (neviem, ci to tak je spravne) : chceli by sme do toho zainteresovat jednu firmu, ktora by previedla rekonstrukciu (strecha, omietky - vnutorne vonkajsie, elektrina, kupelna, okna, pozriet, ci nieco netreba burat). mali by sme zaujem o nejake obhliadky a nasledne cenove ponuky. vobec neviem, ci mame spravnu predstavu ci je to vobec mozne zrealizovat a ani odhad, kolko by mohla taka rekonstrukcia stat popripade odkaz na nejaku spolahlivu firmu by sme uvitali.
Naposledy upravil mirol : 09.04.09 at 19:04
Usporiadat
mirkab78 mirkab78

mirkab78 je offline (nepripojený) mirkab78

ale da sa, vsetko sa da, len treba chciet. hlavu hore, odvahu a dost penazi.
my sme na myjave zrekonstruovali 150 rocny dom z nep. tehly. bolo to sice pred 10 rokmi, ale slo to.
naozaj je to zdrave byvanie, nehovoriac ak ide o stary domcek s dusou a atmosferou. pokial dom nema vazne technicke poruchy/to daj posudit/, treba zvazit co je nutne vymienat a co nie. urci si priority rekonstrukcie nevyhnutne na to aby sa dalo nastahovat a potom uz len pomalicky chaluparcit.
cena zavisi od toho co vsetko chces robit to sa neda takto odhadnut.jedna firma na vsetko ti to straaaaasne predrazi.
este ide aj o to, ze narazis na kopec veci, s ktorymi nepocitas. robis jedno, ukaze sa druhe.
teraz rekonstruujeme drevenicu cca 70 m2 obyt. plochy a za nove/ komplet rozvody instalacii, vlozkovanie komina, omietky, stierky, sadrokartonove konstrukcie v kupelni, obklady, dlazby, pec, betonovanie podlah, odizolovanie proti vlhkosti, okna, dvere, zarubne, kuch. linka, sanita, svietidla, palubkove podlahy, brusenie stropov, natery, vonkajsia uprava dreva, terasa, zumpa, nova el. pripojka/ sme sa s pomocou kamaratov a ich mensich firiem/ ZIADNA JEDNA FIRMA NA VSETKO/
vysplhali na cca 850000 Sk. a to nas caka este strecha/krov, stity, okna, krytina/dalsich 350000. plus terenne upravy. minimalne ratame, ze to cele pojde na 1,5mil.
vela si robime aj svojpomocou, ale na to treba cas a chut a asi aj zrucnost.
prajem vela zdaru a sil a aj chuti zachovat a opravit nieco stare.
Naposledy upravil mirkab78 : 06.05.09 at 11:22
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

220870 Pozri príspevok
To asi preto ,že predchádzajúci majiteľ ten dom pred predajom pekne vymaľoval.Odcitujem svoj prvý príspevok.Keď zhodíte strechu tak zažijete šok.

myslel som to tak, ze nech nic nemenia. jasne ze ked daju dole hocico tak budu mat sok.. ale ked budu byvat a v pozerat na peknu malovku budu spokojni... ak s tym domom zacnu nieco robit, tak to ho uz rovno mozu zburat
0 0
mirol mirol

mirol je offline (nepripojený) mirol

220870: hovorite o vymalovani, ale ten dom je nasej rodiny celych 100 rokov , takze ziadne "vymalovanie" a schovavanie vad. ja planujem len zmenu z bytovky do rodinneho domceku. dispozicia tohto naseho domceka mi vyhovoje, preto by som ho nechcel burat a potom je tu este aj citovy vztah ... ten dom staval este nas pradedo urcite necakam, ze rekonstrukcia bude stat 3300 EUR. len som tu hladal rady a odporucania.
0 0
zednik zednik

zednik je offline (nepripojený) zednik

dobry den mirol.mohli bi ste mi odpovedat na ten e mail?co som vam poslal ako ste chceli?dakujem.zednik
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Dom vyzera velmi dobre, drzim palce pri rekonstrukcii. Skus zajst po radu este na
obnova......sk, inak to nevie odoslat
Naposledy upravil bupi : 18.05.09 at 23:05
0 0
miuko306 miuko306

miuko306 je offline (nepripojený) miuko306

s tým že je to nakladné je pravda ale svojpomocne v sobotu sa dá zvladnuť veľa

mám ešte otázku kde zoženiem literaturu o práci z váľkovím domom
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Bude to drahsie a casovo zdlhavejsie ako postavit novy na tom istom mieste. A rekonstrukciou to neskonci, bude ho uz treba opravovat cely zivot.
0 0
rominko rominko

rominko je offline (nepripojený) rominko

ja mam tiez 85r. dom a opravujem si ho svojpomocne.Je pravda, ze co clovek nevidel, nemal by sudit, ale podla foto je dom viac menej zachovalí.Ten moc bol natom asi ovela horsie.Je pravda, ze vam to spapa dost veľa aj casu aj financii, ale myslim, ze neni nic co by sa neoplatilo.A hlavne ak na ten dom mate aj dajaku tu citovu väzbu.
Ak potrebujete poradit ozvyte sa mi na mail aj s prilozenymi fotkamy
a nejakym tym zoznamom veci ktore tam planujete opravovat, alebo vymienat a aku mate financnu predstavu moj mail je rominko?@?nasweb.sk
Samozrejme bez tých otaznikov
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
220870 Pozri príspevok
Satrý dom z nepálenej hliny.Pekná predstava ,ale komplet rekonštrukcia bude stáť viac ako stavba nového.Za celý čas čo podnikám v stavebníctve som nerealizoval to čo chcete vy ,urobiť zo starého nové a ešte kvalitne.Nereálnosť svojich predstáv si investori vždy uvedomili po zbúraní strechy.Vydieť len kopu hliny ktorá zďaleka pripomína dom , to otrasie aj najtuhšou náturou.Ale dá sa to urobiť.
Tiež mám zrekonštruovaný cca 100 ročný barák, postavený z kameňa a nepálenej tehly. Zhodili sme strechu, nadstavili obvodné múry a osadili na nový krov strechu. Vznikol tak nový obývateľný priestor hore. Podotýkam, že tak staré domy nemali v podstate žiadne základy, no stavali sa hrubé dvojmúry do kónusu. Ja mám na dome také múry - hrubé cca 60 cm!
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

moj osobny nazor .. .tiez sme rekonsturovali cca taky stary dom ako ten tvoj ale nikdy viac ...radsej zburam a postavim novy ... leboked opravujes stary dom musis sa prisposobbovat domua a nie dom tebe ... a je tam veal toho ... voda, kuteni, odpad, elektrika stierky , obklad kuchyna kulekna WC .. co sme my robili tak zatial sme minulu kolem 250 000 a to este sme nedoskoncili dlazbu v kuchyny v izbe 5*5 a nezateplili a vsetko sme si s robili svojpomocne takze kebyze fima nam ma toto robit tak pocitam raz tolko zaplatime ...
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

LATRYNA Pozri príspevok
Tiež mám zrekonštruovaný cca 100 ročný barák, postavený z kameňa a nepálenej tehly. Zhodili sme strechu, nadstavili obvodné múry a osadili na nový krov strechu. Vznikol tak nový obývateľný priestor hore. Podotýkam, že tak staré domy nemali v podstate žiadne základy, no stavali sa hrubé dvojmúry do kónusu. Ja mám na dome také múry - hrubé cca 60 cm!
Keďže máte skúsenosti s bývaním v takomto dome, mám jednu otázku. Podobný dom, ale nebýva sa v ňom už asi 10 rokov pravidelne v zimných mesiacoch. Majitelia odchádzajú na zimné mesiace (od novembra do apríla) na činžiak, takže sa tam nekúri. V izbách sú radiátory (myslím gamatky) na plyn. Keď sa vrátia tak sa kúri iba v jednej miestnosti šporákom. Pomôže keď sa začne hneď po návrate kúriť aj v ostatných miestnostiach aby sa vysušila vlhkosť vnútri, aj keď pre tepelnú obyvateľnosť by to nebolo treba? Alebo sa tým kúrením narobí ešte horšie (myslím tým vlhkosť). Môj názor je začať kúriť hneď po návrate všade, aby sa steny prehrievali aj zdnuka, nielen zvonku slniečkom. Nenašetrí sa tam na plyne nič, pretože steny po dlhom nekúrení sa (4-5 mesiacov zimných) zospodu začínajú opadávať omietka (asi pre vlhkosť), a pravidelne sa to musí opravovať. Podotýkam, že majitelia nechcú už žiadne opravy a odvod vlhka (teda žiadne zásahy do základov a pod.) Ale stále lepenie novej podmurovky v každej izbe by mi už liezlo na nervy. Dom je myslím tiež z nepálenej tehly.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať