Zavrieť

Porady

Predaj zdedeneho bytu

Mam byt v panelaku, ktory som ziskal zdedenim. Ked mi ho na katastri zapisali na LV, uradnicka mi tvrdila, ze byt nebudem moct v buducnosti predat, nakolko otec s mamou odkupili aj prislusnu cast pozemku pod domom a ta je na samostatnom LV stale na ich meno. Pri dedicskom konani notar nedostal z katastra info a podiel na pozemku nebol prevedeny na mna.
Poradte, budem moct byt predat bez pozemku, alebo nie? Vopred vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Daj si žiadosť na dodedenie objaveného majetku.
    Potom bude napísaný na Teba a Ty budeš môcť byt aj s príslušnou časťou pozemku predať.

    axonsk je offline (nepripojený) axonsk

    axonsk
    Dakujem, o tejto dlhej a trnistej moznosti viem (povodne dedicske konanie trvalo viac ako 2 roky). Dufal som, ze sa dodatocnemu dedicskemu konaniu vyhnem

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Ale ak su byt a pozemok na dvoch nezavislych listoch vlastnictva su to dve nehnutelnosti. A kym sa dostanes k podzemku mozes byt predat s tym, ze pozemok doriesis neskor. Ak by to bol problem pre kupujucich, mozete do zmluvy uviest spominany pozemok a spisat dohodu o predkupnom prave - tato bude prilohou pri kupnej zmluve bytu.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Uvedieš v kúpnej zmluve, ktorou odpredáš byt, alebo napíšete zmluvu o budúcej zmluve, že pozemok pod stavbou predáš až potom, keď dodatočným dedením sa staneš vlastníkom. Dodatočnému dedeniu sa nevyhneš, lebo noví majitelia by sa nemohli stať vlastníkmi pozemku.

    Predaj zdedeneho bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.