Zavrieť

Porady

Problémové dieťa?

Neviete mi niekto poradiť s mojím synom?

Je prvák, v škole nemá žiadne problémy, učí sa dobre. Doma sa mu niekedy chce, niekedy nechce písať úlohy. To by som až tak nedramatizovala. Ale vo vzťahu k dospelým /mamina, babka niekedy ocino/ je /ani to neviem pomenovať/ "drzý". Keď mu dohováram, tak si zapcháva uši, že "aj tak ma nepočúva", alebo mi ukazuje rôzne posunky /akože ma má v paži/ a podobne. Keď mu kážem niečo urobiť a nechce to, tak sa nasilu rozplače až do "nemoty", začína sa dusiť /pritom hraje divadielko lebo s tým sme už boli u lekára/. A to je samozrejme keď mu zakážem PC a telku. To je totižto jeho celý život. Keď nesedí na PC tak pozerá rozprávky v telke. Vonku sa mu nechce chodiť. A ešte jeden problém, nechce jesť. Stále vymýšľa, že to ani ono nemá rád. Je chudý ako špilka. Už neviem ako ho mám nútiť jesť, aj vtedy vlastne vzniká problém odvrávania a plaču. Ale sladkosti by jedol na kilá. Zisťujem, že už neviem ako na neho a nakoniec som z toho vynervovaná ja aj on z toľkého plaču.

Neviete radu?
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Už dávno sú za nami časy,keď sme po práci mali zväčša cele popoludnie voľný čas pre rodinu a oddych.Dnes sa kladú oveľa vyššie nároky nielen na rodičov v práci, ale aj na deti...Rodičia chodia domov neskoro,sú tiež unavení a "vyšťavení".
Je na tom kus pravdy, že za výchovu môžu rodičia...ale tí rodičia sú tiež len ľudia.A deti len využívajú situáciu.
Gabika, neviň sa, žeby si bola zlá matka.Začala si to riešiť,lebo sa Ti správanie Tvojho syna nepáči a robíš dobre, a určite ešte nie je neskoro.

Mám len jednu radu. Stanoviť nielen sebe, ale hlavne synovi presné pravidlá a byť tvrdá a neústupčivá.Prejavovať lásku,ale nepovoliť a nedať sa vydierať.
Pravidlá si hoci napíš na papier a nalep na stenu,aby boli stále na očiach.
Telku , PC ,či darčeky dovoliť iba po splnení povinností a za dobré správanie.
Synovi sa to bude zdať zo začiatku kruté,bude trucovať a skúšať vydierať,ale ak nepovolíš, pochopí, čo môže a čo nie...
Možno to bude trvať týždne,možno mesiace...
Ale verím, že sa Ti to v dobrom vráti.Držím palce !
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

arizona Pozri príspevok
...
Pravidlá si hoci napíš na papier a nalep na stenu,aby boli stále na očiach.
Telku , PC ,či darčeky dovoliť iba po splnení povinností a za dobré správanie.
Synovi sa to bude zdať zo začiatku kruté,bude trucovať a skúšať vydierať,ale ak nepovolíš, pochopí, čo môže a čo nie...
Možno to bude trvať týždne,možno mesiace...
Ale verím, že sa Ti to v dobrom vráti.Držím palce !
Ojéj, treba sa pripraviť aj na výlevy typu - vôbec vás neľúbim, radšej by som chcel za rodiča hocikoho iného, ste zlí, pôjdem radšej bývať inde...klasická reakcia na zmeny, ktoré prichádzajú, ktoré hýčkané dieťa nedokáže ihneď spracovať. Je to v pohode, ono ho to prejde. Treba počkať pár minút, potom sa s ním trebárs porozprávať, keď nestačí pár minút, tak po hodinke - dvoch, alebo aj a ďalší deň. Ale štýlom - dospelý-dospelý. Pripomenúť mu, čo povedal - najlepšie hneď po tom, čo od Teba dostal nejakú pochvalu, odmenu, alebo keď má dobrú náladu, a začať rozoberať, prečo to povedal, dať mu najavo, že sa za to na neho nehneváš, ale nech si najbližšie rozmyslí, či Ti to povie, lebo Teba sa to dotklo a bolí ťa to. Malé deti sú citlivé, zaberie to, uvidíš.
0 0
Gabriela555 Gabriela555

Gabriela555 je offline (nepripojený) Gabriela555

Mám už dve dospelé deti, pri úlohách som s nimi nikdy nesedela, všetko si robili sami, ja som len občas skontrolovala, či je všetko v poriadku a pomohla som keď si nevedeli rady. Učila som ich, že úlohy sú ich starosť nie moja. Plačom a trucovaním si nič nevymohli, akurát tak po zadku a bolo dotrucované. Chodili na všetky dostupné krúžky, športy, všade dobrovoľne, nikde som ich nenútila. Dokonca syn chodil jazdiť na koni, a radšej zatajoval alergiu a pády z koňa, aby som mu to nezakázala. Obidve deti skončili vysokú školu a sú samostatné od 18. rokov. Rodič si musí udržať rešpekt a zároveň aj kamarátstvo s deťmi.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať