Zavrieť

Porady

Sociálny fond - ako na to?

Dobrý deň.

Na výpočet miezd používam program SOFTIP HR. V 3. mesiaci sme vyplácali SF formou nepeňažného plnenia (boli sme na chate - zaplatili sme to zo SF) ja to mám teraz "zúčtovať" v mzdách ale neviem aký prvok mám použiť. Ak použijem "sociálny fond" a "nepeňažný príjem zo SF" tak sa to síce zdaní ale akoby vyplatí druhý krát... skúšala som už všetky možné variácie.

Za pomoc vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Dadulla Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Na výpočet miezd používam program SOFTIP HR. V 3. mesiaci sme vyplácali SF formou nepeňažného plnenia (boli sme na chate - zaplatili sme to zo SF) ja to mám teraz "zúčtovať" v mzdách ale neviem aký prvok mám použiť. Ak použijem "sociálny fond" a "nepeňažný príjem zo SF" tak sa to síce zdaní ale akoby vyplatí druhý krát... skúšala som už všetky možné variácie.

    Za pomoc vopred ďakujem.
    Ja mám Softip Profit a musela som to nahrávať dvomi kódmi, aby mi to zrazilo len daň a to: 934 a 5523.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Ja mám Softip Profit a musela som to nahrávať dvomi kódmi, aby mi to zrazilo len daň a to: 934 a 5523.
    Áno, tiež mám Softip Profit a musí sa to nahrať dvomi kódmi. Na jednej strane to potom ide do plusu a na druhej do mínusu.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Áno, tiež mám Softip Profit a musí sa to nahrať dvomi kódmi. Na jednej strane to potom ide do plusu a na druhej do mínusu.
    ako si s ním spokojna? Ja veľmi nie, ale zvykám si

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    mzdarka renca Pozri príspevok
    ako si s ním spokojna? Ja veľmi nie, ale zvykám si
    V poctate som si naň zvykla. Nemala som inú možnosť, šéfovia sa rozhodli
    pre tento.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Povinný prídel do sociálneho fondu dáva zamestnavatel 0,6% z hrubých miezd.
    Je povinny robit este nejaký odvod do sociálneho fondu ked nechce?
    Moze z tých 0,6% vyplacat zamestnancom napr. rekondicne pobyty?
    Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kvietocek Pozri príspevok
    Povinný prídel do sociálneho fondu dáva zamestnavatel 0,6% z hrubých miezd. Áno, HM mínus náhrady miezd
    Je povinny robit este nejaký odvod do sociálneho fondu ked nechce? Nie, nie je
    Moze z tých 0,6% vyplacat zamestnancom napr. rekondicne pobyty? Ak má dosť fin. prostriedkov aj na to, tak môže.
    Dakujem
    Odpovede v texte.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Aký je rozdiel v tvorbe sociálneho fondu v 0,6 % a 0,5%? Myslim skôr na využitie. 0,6% je povinná tvorba a 0,5% dobrovoľná, alebo podla kolektívnej zmluvy. 0,6 sa moze vyuzit na fitnes, rehabilitáciu, masaze...atd. môže sa na toto pouzit aj 0,5 - financie?
    Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kvietocek Pozri príspevok
    Aký je rozdiel v tvorbe sociálneho fondu v 0,6 % a 0,5%? Myslim skôr na využitie. 0,6% je povinná tvorba a 0,5% dobrovoľná, alebo podla kolektívnej zmluvy. 0,6 sa moze vyuzit na fitnes, rehabilitáciu, masaze...atd. môže sa na toto pouzit aj 0,5 - financie?
    Dakujem
    Kuk sem
    http://www.porada.sk/t39485-zakon-o-...-2008-a.html#7

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.