Zavrieť

Porady

Boľavý jazyk

Dievčence bylinkárky poraďte, samozrejme môžu radiť aj chlapci. Asi mesiac mám boľavý jazyk, najprv som si myslela že je to z nejakého jedla. Stáva sa mi to po zjedení vlašských orechov. Čítala som že to môže byť z nedostatku železa. Určite že pôjdem na vyšetrenie ale chcela by som vedieť ak má niekto skúsenosti s nejakými bylinkami alebo prírodnými produktmi. Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ....kúp si propolisovú tinktúru a vytieraj ňou jazyk hlavne po jedle a večer pred spaním, uvidíš že sa to zahojí.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    pasuliatko Pozri príspevok
    tak ako si napísala nedostatok Fe.
    Súhlasím a dopĺňam, tento problém som mala tiež, dokonca som nemohla v lete ani ovocie, ani rajčiny, či papriku, jazyk bol ako "šmirgeľ" a bolel aj od sódy s citrónom. Zistili mi nielen alergiu na orechy, ale aj vysokú anémiu, červených krviniek som mala len 30% oproti rozsahu, zato bielych bolo dvojnásobne. Tiež som si poplakala, že asi sa choroba vrátila, bola som ako vyhasnutá sopka, unavila ma aj inokedy príjemná návšteva. je potrebné si dať urobiť krvný obraz a odporúčam požiadať lekárku a vyšetrenie na alergológii. Ja tiež nesmiem surové vlašské orechy, ale prepražené, prípadne v koláči upečené áno.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Je viac ako pravdepodobné,že je to alergia na orechy a jedlá,ktoré orechy obsahuju.Obvodný lekár nech ťa pošle na testy na alergologiu.A všetko orechové von zo stravy.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    tak ako si napísala nedostatok Fe.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    legolas Pozri príspevok
    ....kúp si propolisovú tinktúru a vytieraj ňou jazyk hlavne po jedle a večer pred spaním, uvidíš že sa to zahojí.
    Pokiaľ je to len "žaba" tak sa zahojí, ale ak niečo vážnejšie...odporúčam dať si urobiť odbery a alergológiu, ako som písala vyššie.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Ďakujem za rady, zatiaľ to vyplachujem zriedeným roztokom Herbadentu. V lekárni mi odporučili roztok Corsodyl, hovorili mi že to môže byť z oslabenej imunity. Inak lieky na zvýšenie imunity beriem od marca Broncho-Vaxom a od januára beriem Betaglukán - výťažok z hlivy ustricovej.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Bola som u lekára a predpísal mi Controloc, že vraj v mojom prípade je to zo žalúdka.

    sayly je offline (nepripojený) sayly

    sayly
    idem pridať vlastnú skúsenosť: som v 8 mesiaci a dnes som sa odhodlala ísť lekárke s mojím jazykom, nakoľko už cca 3 týždne ma dosť bolí, mám na ňom mapy a červené fľaky, mám zo stravy vylúčiť mlieko a doplniť hlavne vitamín B12, vyplachovať si ústa s tantum verde, alebo si zarobiť roztok voda+sóda bicarbóna+cukor a vyplachovať s tým, je to vraj spôsobené anémiou, síce nie som anemik, ale v poslednom trimestri tehotenstva je krv redšia a môže sa toto vytvoriť, kázala mi užívať aj probiotiká, ktoré obsahujú veľa druhov vitamínu B12, že vraj by to malo pomôcť...tak uvidíme

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Mohla by som sa spýtať v ktorej časti je jazyk "postihnutý"?
    Cez stred, zboku, pri koreni jazyka a pod... je to totiž veľmi dôležité, môže to byť prejav nedostatočnosti niektorého iného orgánu v tele. Vit B nič nepokazíte, ale nemusíte ani vyriešiť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Alergia z vlašských orechov - nemôže byť náhodou toto príčina ?

    http://www.google.com/search?client=...utf-8&oe=utf-8

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.