Zavrieť

Porady

Robí niekto JÚ v obchode s potravinami???

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ahojte. Chcem sa spýtať, či niekto z Vás, poraďákov robí účtovníctvo pre takého živnostníka, ktorý má obchod s potravinami?! Robím PÚ a rozhodla som sa prijať ponuku jednej známej. JÚ mi moc neide, lebo som v ňom neúčtovala. Neviem, či je obchod s potravinami a možno aj s drogériou zložitejší z hladiska účtovania, ako iné obchody, ale ak by ste mi poradili, na čo všetko treba dbať, a tak, bola by som vďačná. Alebo ak by som niekoho, kto sa v tom vyzná, mohla poprosiť o radu cez súkr.správy. Obchod funguje od 1.júla. Pomôžete začiatočníčke???
Usporiadat
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Obchod s potravinami je presne ako každý iný obchod. Makupuješ a predávaš tovar. Nanapadajú ma žiadne špecifiká z hľadiska účtovania
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Anonymka potrebuje poradiť, ak som dobre porozumela, ohľadom účtovania JU. Ak budem vedieť, pomôžem. Môžeš sa ozvať na SS.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak predávajú alkohol tak potom treba ešte robiť každý mesiac Oznámenie o príjme, výdaji, a stave zásob spotrebiteľského balenia liehu.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

ale to len snáď ako ho rozlievaju, alebo pri každej fľaši ?
0 0
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
Podmienkou je obchodovanie s alkoholom, nie jeho rozlievanie ; )
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stačí obchodovať, tak ako píše Shaman, ja som zažila už obe situácie. Dokonca v jednej firme ani nemám alkohol na sklade, čo sa kúpi sa hneď predá, a takisto vypisujem Oznámenie na Colný úrad.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Pri potravinárskom tovare je viacej pikošiek ako u iných obchodov. Týka sa to ale majiteľov a nie účtovníkov. Tých sa týka okrem už spomínaného hlásenia o pohybe liehu ešte vypracovanie smernice technologicky nutných strát, ktoré musíš každý rok prehodnocovať.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Taktiež je tam HACP, je to tu priložené na Porade. Tiež účtujem jedného klienta má potraviny, je FO, účtujem v JÚ, má zamestnanca. Môžem poradiť, ozvi sa.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
No jo, hygiena. Prevádzkový poriadok, sanitácia....
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
No jo, ani mi to nepripomínaj. Som rád, že som sa toho po 13 rokoch zbavil aj za cenu toho, že som teraz už pol roka nezamestnaný. To už nebolo možné, čo všetko si na tých obchodníkov začali vymýšľať.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
juko
No jo, ani mi to nepripomínaj. Som rád, že som sa toho po 13 rokoch zbavil aj za cenu toho, že som teraz už pol roka nezamestnaný. To už nebolo možné, čo všetko si na tých obchodníkov začali vymýšľať.
Tak Ti aspoň poprajem, aby si si našiel lepšiu prácu. A nemusel sa doťahovať s hygienou...
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Ďakujem veľmi pekne. Dúfam, že teraz, keď som si už zrobil rekvalifikačný kurz na podvojko o niečo zakopnem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak potom sa ozvi ako si dopadol.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Neboj, ozvem sa, no dúfam, že to nebude trvať dlho, lebo trpezlivosť ma už pomaly opúšťa.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ináč máš peknú www.stránku. No hneď si ju ukladám. E-shop, to si musím popozerať.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
a ktorú máš na mysli? Lebo ja na mojej e-shop nemám.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
http://www.mojweb.sk/juko - to som si stiahla z tvojho profilu, a klikla som na JUKOsoft.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Tá prvá je moja, tá druhá synova.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ale obe sú super. Ešte sa ku nim určite dostanem. Tak veľa šťastia.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Lidičky, ani som netušila, že sa toľký ozvete. To je super. Zastrašili ste ma s tým alkoholom. No ona nebude viezť sklad. Ja len zaúčtujem nákup tovaru a predaj. To je všetko (aspoň dúfam, že to tak má byť) Alkohol určite bude predávať. Teraz čo? Ona nebude platiteľom DPH. Dokedy treba to hlásenie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať