Zavrieť

Porady

zateplovanie

rada idem do detailov vecí
rozhodli sme sa zateplit severnú stenu našho domu.Je to štyridsaťročná budova z kvádrov a tehál.Akú hrúbku polystyrénu máme použiť.Zmestíme sa do 1000 eur ak nepočítam robotu?
Usporiadat
lappo lappo

lappo je offline (nepripojený) lappo

Na 40ročnú budovu polystyrén určite nie.Skús porozmýšlať o minerálnej vate 6-7 cm.a čo sa týka tej jednej steny stým kabátom majú pravdu.Jedna stena zateplená je živná pôda pre pliesne.Nezateplená stena a zateplená v bode stretu(roh) úplne iné teploty =kondenz +plieseň.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

lappo Pozri príspevok
Na 40ročnú budovu polystyrén určite nie.Skús porozmýšlať o minerálnej vate 6-7 cm.
Rad by som pocul DOVOD preco EPS nie ?
( tu o DYCHANI prosim vynechat )

A preco zrovna 6-7 cm predrazenej vaty ?

0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

mysurk Pozri príspevok
A o 15 rokov budeš počuť, že aj 15 je málo. Takže nielen počúvať, ale aj prepočítať návratnosť (ekológiu).
Jedine ked sa radikalne zmenia teploty v zime, preco inak by to pocuval? 15cm mu urcite bude stacit teraz a aj za 15 rokov. 5 nestaci ani teraz, jedine tak ked cloveku chuti plesnivy syr a chce si ho pestovat medzi stenou a zateplenim.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

5cm u starých domom môže paradoxne stačiť z pohľadu rosného bodu.Čím nižší teplný odpor steny, tým tenšia vrstva EPS stačí na posun rosného bodu do EPS. Preto som písal že nestačí dopočuť sa, ale treba to spočítať.
Iná je otázka tepelných strát. Čím hrubší EPS, tým nižšie straty. Na druhej strane aj 5cm je lepšie ako nič. Zatepľovať však treba komplexne. Tzn. nestačí len obvodové murivo, ale aj strop, podlahu( u starých domov niekedy obtiažne) a výmena okien.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Za posledný polrok mám 2 zákazky na realizáciu zateplenia 30cm a jednu na 20cm.Bratia Česi vravia že komu není dáno tomu neni dopřáno.
0 0
Mr55 Mr55

Mr55 je offline (nepripojený) Mr55

Máte niekto skúsenosti so zateplovacím systémom Thermosilit?
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
Mr55 Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti so zateplovacím systémom Thermosilit?
To zaujíma aj mňa , viem , že robili dáke skúšania a podobné veci , ale na druhej strane to poniektorí odcudzujú . Otázkou je , či už to vyskúšali , ked odsudzujú . Podľa thermosilit slovakia , je to eňo ňuňo výrobok - čili TOP , ale čo na to zákazník ? Neviete náhodou cenu tohto výrobku ?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Je to hlupost...teda ako pre koho, pre predajcu je to vyborna vec, hlavne ked tak malo ludi pouziva rozum a potom im je jednoduche predat hocico.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Na rekonštrukciu historických budov s problémovými murivami nie zlé, ale nahodte to na panelák. Všetko má svoje pre a proti. Skúsil niekto z vás robiť omietku do hrúbky 100mm ako sa uvádza v prepočtoch - osobne mi to nesedí, ale nemusí to byť nemožné akurát velmi citlivé na kvalitu prevedenia.
ň
Má s tým niekto i praktické skúsenosti z realizácie resp. to má na baráku?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať