Zavrieť

Porady

Zateplenie podkrovia v novostavbe

hľadám radu, ako čo najefektívnejšie zatepliť podkrovie a budem rád, keď mi poradíte nejaké riešenie. Malo by to byť cenovo stredne výhodné a efektívne.

Zatiaľ uvažujem o 160cm min. vata + hlinikova folia.

dakujem za rady

Gallucci
Usporiadat
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

robert.galik@svet-financi Pozri príspevok
hľadám radu, ako čo najefektívnejšie zatepliť podkrovie a budem rád, keď mi poradíte nejaké riešenie. Malo by to byť cenovo stredne výhodné a efektívne.

Zatiaľ uvažujem o 160cm min. vata + hlinikova folia.

dakujem za rady

Gallucci
mnoooooo 160 cm by naozaj malo stacit

Ale teraz vazne - zrejme si myslel 16 cm - coz je malo - jednak to ani nesplna normu - ale hlavne nejde ani tak o normu ale o tvoje naklady pri vykurovani (ci chladeni v lete ).

Odporucam min. 25 cm - idealne okolo 30 cm. Podla mna tam niekde je rozumna hranica - naklady - navratnost, uzitok.
Vata nieje az taka velka polozka aby si clovek nemohol dopriat viac pohodlia ( ako som pisal nielen v zime ale aj v lete - ked brani prehrievaniu).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Rozdiel je aj v jednotlivých výrobcoch a výrobkoch.To znamená ,že sklenná vata o hrúbke 30cm nemusí mať rovnaký tepelný prestup u každého výrobcu.Ďalší faktor je max. hrúbka strešnej konštrukcie ktorú si môžete dovoliť vzhľadom na projekt.
V Sobotu sa skončilo CONECO, o zateplení striech tam toho bolo .Stačilo si len vybrať.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

preco sa na strechu tiez nepouziva polystyren?
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

alltracboy Pozri príspevok
preco sa na strechu tiez nepouziva polystyren?
Vata ma vyhodu, ze vyplni kazdy cm, reze sa o cca 2cm viac, aby sa pekne medzikrokvami roztiahla. Polystyrenom sa to tak presne neda a navyse do buducna, kde drevo pracuje, tak sa mozu skary zvacsovat....
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

focus3ccd Pozri príspevok
Vata ma vyhodu, ze vyplni kazdy cm, reze sa o cca 2cm viac, aby sa pekne medzikrokvami roztiahla. Polystyrenom sa to tak presne neda a navyse do buducna, kde drevo pracuje, tak sa mozu skary zvacsovat....
ale ked tu niekto pise ze treba napriklad 30-50cm vaty.. polystyrenu by bolo treba mozno len cca 10cm, medzery by sa strekli montaznou penou a prekrylo este 5cm polystyrenom..ale asi je lepsi dovod preco sa to nepouziva..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
ale ked tu niekto pise ze treba napriklad 30-50cm vaty.. polystyrenu by bolo treba mozno len cca 10cm, medzery by sa strekli montaznou penou a prekrylo este 5cm polystyrenom..ale asi je lepsi dovod preco sa to nepouziva..
V roku 1993 sme rozoberali jednu plechovú strechu zateplenú polystyrénom .Zhodou okolností bol pri tom robotník ,ktorý ju pred 20-timi rokmi tým polystyrénom zateploval. Ten polystyrén tam nebol ,respektíve len jeho zvyšky.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Doplním "220870", vzhľadom na veľký rozkyv teplôt došlo zrejme k sublimácii/odpareniu resp.vyprchaniu.

Polystyrénu pod plechovou krytinou ( teploty veľmi blízko 100°C ),pri krásnom slnečnom dni, čo pri požiarnych vlastnostiach nie je žiadna sláva ( nepovoluje to ani norma) trieda horľavosti E, ale minerálna vlna je trieda A (nehorľavá).
U stien je rozkyv a hranice teplôt podstatne nižší a použitie polystyrénu sa týka v súvislosti s kontaktným zateplovacím systémom ( uzavretý v nehorľavom materiále a "samozhášavý".
Apropó - dnešný polystyrén je aj " kvalitnejší" myslím tým stabilizovaný, tak bez obáv že by sa vyparil - iba ak by ho niekto u......
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

alltracboy Pozri príspevok
ale ked tu niekto pise ze treba napriklad 30-50cm vaty.. polystyrenu by bolo treba mozno len cca 10cm, medzery by sa strekli montaznou penou a prekrylo este 5cm polystyrenom..ale asi je lepsi dovod preco sa to nepouziva..
To by som rad vedel preco sa da 30-50 cm vaty nahradit 10 cm EPS ?
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Milan.Žiška Pozri príspevok
Doplním "220870", vzhľadom na veľký rozkyv teplôt došlo zrejme k sublimácii/odpareniu resp.vyprchaniu.

Polystyrénu pod plechovou krytinou ( teploty veľmi blízko 100°C ),pri krásnom slnečnom dni, čo pri požiarnych vlastnostiach nie je žiadna sláva ( nepovoluje to ani norma) trieda horľavosti E, ale minerálna vlna je trieda A (nehorľavá).
U stien je rozkyv a hranice teplôt podstatne nižší a použitie polystyrénu sa týka v súvislosti s kontaktným zateplovacím systémom ( uzavretý v nehorľavom materiále a "samozhášavý".
Apropó - dnešný polystyrén je aj " kvalitnejší" myslím tým stabilizovaný, tak bez obáv že by sa vyparil - iba ak by ho niekto u......
Takisto su dnesne strechy (hlavne plechove) odvetrane pod samotnym plechom cim sa taktiez znizuje teplota izolacie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

jojkoz Pozri príspevok
To by som rad vedel preco sa da 30 cm vaty nahradit 10 cm EPS ?
to netusim.. niekto tu pisal, ze na strechu treba 30cm vaty.. . tak preto ma napadadol ten polystyren..mozno keby sa dala medzi krokvy vata, parozabrana a cez krokvy nejaky EPS cca 5cm na to sietku..len tak vymyslam.. ale nemusel byt tam mozno ist sadrokarton Neberte tieto moje vymysly vazne. Nevyznam sa v tom, len ma to napadlo. Ani neviem kde som prisiel na ten rozmer 50cm..
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

alltracboy Pozri príspevok
to netusim.. niekto tu pisal, ze na strechu treba 30cm vaty.. . tak preto ma napadadol ten polystyren..mozno keby sa dala medzi krokvy vata, parozabrana a cez krokvy nejaky EPS cca 5cm na to sietku..len tak vymyslam.. ale nemusel byt tam mozno ist sadrokarton Neberte tieto moje vymysly vazne. Nevyznam sa v tom, len ma to napadlo. Ani neviem kde som prisiel na ten rozmer 50cm..
Ako pouzitie materialu je v pohode - videl som uz robene presne tak podhlad, medzi krokvamy vata a pod tym na roste ( alebo plnom bedneni ) nalepeny EPS - osietkovany a okozovany.

Mna skor zaujalo to porovnanie hrubky - 30 cm vaty vs. 10 cm EPS - co sa tyka izolacnych vlastnosti
0 0
EvaB EvaB

EvaB je offline (nepripojený) EvaB

Uvažovali sme o zateplení podkrovia vatou v hrúbke 30 cm-teda 18 cm medzi krokvy, konštrukcia z CD profilov a medzi to 12 cm vaty, parotesná zábrana a na vrch sadrokartón. Na Conecu sme dostali návrh - medzi krokvy vata 18 cm a na to kompletné PUR panely hrúbky 69mm (skladba paropriepust.fólia + PUR + parotesná + sadrokartón). Údajne to má tepelné vlastnosti ako 100-120mm vata a veľmi ľahko a pohodlne sa to robí. Ale tá cena - cca 30 EUR/m2.
Teraz by sme to modifikovali - namiesto PUR panelu polystyrén+sadrokartón. Vie niekto napísať, ako by sa PS v takejto skladbe správal?
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

220870 Pozri príspevok
Rozdiel je aj v jednotlivých výrobcoch a výrobkoch.To znamená ,že sklenná vata o hrúbke 30cm nemusí mať rovnaký tepelný prestup u každého výrobcu.Ďalší faktor je max. hrúbka strešnej konštrukcie ktorú si môžete dovoliť vzhľadom na projekt.
V Sobotu sa skončilo CONECO, o zateplení striech tam toho bolo .Stačilo si len vybrať.
Myslite si, ze sa oplati ist pozriet aj na PROARCH do Bystrice?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

este by bolo zaujimave dat na strechu ten system od thermodom v kombinacii s medzikrokvovou vatou by to mohlo byt slusne zaizolovane.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ja som daval 30cm, ale teraz by som dal este viac. Ale tych 30 je pohoda, ked vonku nemrzne, ani kurit netreba v podkrovi a je tam super teplo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Wlady Pozri príspevok
Myslite si, ze sa oplati ist pozriet aj na PROARCH do Bystrice?
Neviem čo je proarch.Ale dobré stavebné výstavy bývajú v Brne a Prahe.Sa mi zdá že Coneco dosť upadá.
0 0
robert.galik@svet-financi robert.galik@svet-financi
boli u mňa robiť ponuku z Rigipsu a odporučili 18cm medzi krokvy + 6cm na krokvy + hlinikova folia a na to sadrokartón. Tu čítam, že min. 30cm, tak teraz neviem. Má niekto skúsenosti, čo môže stáť m2 tejto kombinácie? Dali mi ponuku za 950Sk / m2, čo sa mi zdá prehnané.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

robert.galik@svet-financi Pozri príspevok
boli u mňa robiť ponuku z Rigipsu a odporučili 18cm medzi krokvy + 6cm na krokvy + hlinikova folia a na to sadrokartón. Tu čítam, že min. 30cm, tak teraz neviem. Má niekto skúsenosti, čo môže stáť m2 tejto kombinácie? Dali mi ponuku za 950Sk / m2, čo sa mi zdá prehnané.
Ja mam v projekte 9+7+SDK Hlavne koli tomu ze nemozem dvihnut strechu a ak tam chcem zachovat aspon nejaky vyuzitelny priestor nemozem ist ani velmi dolu tak som sa uz nehral o milimetroch s projektantom hlavne koli jeho "zaneprazdnenosti" .
Ponuka na toto zlozenie od jednej firmy 758sk a od druhej 890sk a od tretej bez SDK 605 sk (ostatne som hned vylucil z dovodu len čiastocných dodavok, alebo z dovodu 10% navysenia spotreby oproti rozpočtu). Uvažoval som ci je ponuka tej prvej firmy realna, hlavne kôli tomu že 9 cm nobasil MPS mi nacenili na 4,65€ zatial čo vsetky ostatne ponuky boli cez 8€. ale ak zvažim rozdiel hrubky izolacie a ceny z predcadzajucej ponuky tak asi ano.
Prosim vas ak zrusim prevetravaciu medzeru pod paropriepustnou foliou, zvysim hrubku izolacie medzi krokvami na 12-13 cm, pouzijem vysoko difuznu paropriepustnu foliu a kontralaty, ktore v projekte nemam. Izolacii to pomoze 3 - 4 cm a ak vynecham debnenie od spodu, a SDK spravim rovno na konstrukciu pridam dalsie 2-3 cm aj dolu. Spravim nejaku chybu?
Je to o 30% viac ako mam navrhnute, a tepelnotechnickemu posudku vyhovelo aj tych 16cm ktore mam v projekte ale ked tu citam o tych 30cm mam pri nasich Tatranskych zimach trocha strach a nerad by som to po prvej zime prerabal.
A este si dovolim jednu otazku. Budu tie kontralaty velmi viditelne (vyskovy rozdiel) pri oddeleni krytiny Tondach plechom od susednej strechy?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Písal som o tom už predtým nie je vata ako vata.Veľkoobchodné ceny sú niekedy o polovicu nižšie ,ako maloobchodné.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
jojkoz Pozri príspevok
Takisto su dnesne strechy (hlavne plechove) odvetrane pod samotnym plechom cim sa taktiez znizuje teplota izolacie.
Dodám že tá strecha bola realizovaná v 1972 až 1978 vtedy ešte neexistovval EPS.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať