Zavrieť

Porady

Ake nalezitosti ma obsahovat faktura?

Neviem ci som dobre zaradila temu, ale mam takyto problemik. Ak vystavujem vo firme fakturu na nasho odberatela ake nalezitosti musi mat takto faktura. Ide mi len o to ci musi FA obsahovat aj DIC. Lebo ak odberatel nie je platca DPH tak nemam kde zistit jeho DIC iba ak od neho. A ak ho nevie alebo nechce poskytnut tak musi byt uvedene na FA. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    pozri nalezitosti v tejto pmôcke:
    http://www.zivnostnik.sk/node/819
    Odberateľ by mal vedieť svoje DIČ a nevidím dôvod ho neposkytnúť.
    a na stránke www.or.sk sa dalo zistit aj dic, ale teraz sa mi tam nejako neda dostat.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Išla som na www.google.sk
    Zadala som do vyhľadávača obchodné meno spoločnosti (skúsila som svoje), a hneď mi dalo info. Aj DIČ

    V mojom prípade ma to trošku nabrúsilo, odkiaľ prišla daná spoločnosť k údajom ako predmet činnosti (stavebníctvo)

    Týmto spôsobom to nájdete.

    , v minulosti, pred asi 7,8,9-mi rokmi, keď ešte nebolo dostatok info na internete, a skúmala som obchodné meno spoločnosti, a nebodaj som si pýtala DIČ, kde bolo na začiatku r.č. SZČO/DU, mi nechceli nikdy dať, že oni nemôžu poskytovať dané info v obchode a to len písomne, a od majiteľa, a že to sú dôverné info....
    V duchu som si pomyslela, a teraz Vás dostanem. "Prosím Vás aký máte najlacnejší tovar? 0.50 hal. Tak si to prosím. Teta nablokovala. Pekne som sa poďakovala, kukla na ňu a škodoradostne som utrúsila pozn........ takže Vaše DIČ je....
    No a že nemôžu

    Praca_1981 je offline (nepripojený) Praca_1981

    Praca_1981
    Vdaka za moznosti, ale zial pracujem vo firme kde mame v 21. storoci pristup len k uricitym strankam na nete a google ani ine medzi ne nepatria.

    Ake nalezitosti ma obsahovat faktura?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.