Zavrieť

Porady

mám nárok na vyrovnanie??

ahojte, som tu nový, dufam ze mi tu niekto poradi
krstná mama mojej matky vlastnila byt, ktorý v zaveti venovala mne, po smrti sa byt prepisal na sestru krstnej mamy (tj. mamu mojej mamy)(ja som este nemal 18), po jej smrti bol byt prepisany ja moju mamu, cca 3mesiace pred mojimi 18mi narodeninami si vsak nasi zmysleli ze sa chcu stahovat do rodinneho domu, tak sme sa prestahovali,byt sa predal a za cenu bytu sa kupil dom, ktoreho je teraz vlastnička, otec nema ziadny podiel na dome z iných dovodov, je mozne ze by som sa na zaklade zavetu stal majitelom domu, alebo by som bol nejako financne odskodneny?? predajna cena bytu bola 960 000,-Sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ako sa mohol byt prepísať na babku, keď si ho zdedil ty? Kto to povolil? Ešte súd pri dedičstve? To asi nie. Alebo tvoji rodičia neskôr? V tom prípade mali konať len s povolením súdu, lebo neišo o bežné nakladanie s tvojím majetkom (§ 28 obč.zák).

    Myslím, že ti bola spôsobená škoda a môžeš žiadať náhradu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    xeromax Pozri príspevok
    ahojte, som tu nový, dufam ze mi tu niekto poradi
    krstná mama mojej matky vlastnila byt, ktorý v zaveti venovala mne, po smrti sa byt prepisal na sestru krstnej mamy (tj. mamu mojej mamy)(ja som este nemal 18), po jej smrti bol byt prepisany ja moju mamu, cca 3mesiace pred mojimi 18mi narodeninami si vsak nasi zmysleli ze sa chcu stahovat do rodinneho domu, tak sme sa prestahovali,byt sa predal a za cenu bytu sa kupil dom, ktoreho je teraz vlastnička, otec nema ziadny podiel na dome z iných dovodov, je mozne ze by som sa na zaklade zavetu stal majitelom domu, alebo by som bol nejako financne odskodneny?? predajna cena bytu bola 960 000,-Sk
    Niečo nebude v poriadku, keď v zmysle závetu si bol dedičom ty a byt sa prepísal na mamu tvojej mamy (teda babku?). Je tam veľa nejasností, ktoré nám najprv musíš prezradiť. Možno závet vôbec nebol predložení v dedičskom konaní, možno existoval druhý závet,....

    V každom prípade, pokiaľ nevyjasníš dôvod prepisu nie podľa závetu, tak na základe súčasného právneho stavu nemáš zákonný nárok na ten byt alebo finančnú náhradu z neho. Ten byt bol naposledy vo vlastníctve tvojej mamy, ktorá mala plné právo s ním nakladať tak, ako chcela.

    Takže najprv zisti, čo sa stalo s tým závetom, či bolo dedičské konanie v súlade s ním. Ak nie, môžeš žiadať obnoviť dedičské konania, ak máš originál toho závetu.

    mám nárok na vyrovnanie??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.