Zavrieť

Porady

PRENAJOM NA DOBU URCITU A PROBLEM S VYSTAHOVANIM

Pekny den vsetkym.
Potrebujem poradit. Prenajal som byt na dobu urcitu. Doba prenajmu uz uplynula no najomnici sa odmietaju odstahovat. Vymenili zamok. Neotvaraju dvere a nekomunikuju ani cez sms ani cez telefon. Predpokladam ze som im nemusel davat ziadnu vypoved kedze zmluva bola na dobu urcitu. Ako ich vystahovat? Mozem vylomit zamok a vyzvat resp. vypratat ich. Mam zmluvu v ktorej je uvedene ze po uplynuti prenajmu musia byt vypratat. V pripade ze tak neurobia moze byt vypratat prenajimatel na ich riziko a naklady. Oni to vsak ignoruju. Privitam kazdu radu niekoho kto to uz riesil. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

    samuelovic
    JE to tvoj byt?
    Ak ano vrtačka odvrta fabu a ide sa dnu. VYmením zámok a je to.
    Bolo by ale dobre mať so sebou svedkou , že si im nič nezobral.
    Ak chceš potom im oznam kedy si môžu prisť veci zobrať ak nie tak ich daj preč.
    Ak maju prihlaseny tam pobyt tak im ho zruš.

    Dušan75 je offline (nepripojený) Dušan75

    Dušan75
    Môj známy asi pred viac ako 2 rokmi požičal peniaze svojmu kamarátovi aby ten mohol zaplatiť dlžné nájomné. Požičané penieze nevracal a opäť neplatil nájomné. Byt predal aby uspokojil svoju pohľadávku. Nový majiteľ by sa chel do bytu nasťahovať, ale ten pôvodný je tam nahlásený na trvalý pobyt. Za byt plati iba sporadicky aj napriek tomu, že je zamestnaný. Čo s ním? Tvalý pobyt mu pôjde zrušiť na mestský úrad, ale čo ďalej? Medzi novým majiteľom a nájomníkom nie je žiadna zmluva, resp. ústna, ale iba s tým, ktorý požičal peniaze a potom byt predal. Vďaka.

    miro9065 je offline (nepripojený) miro9065

    miro9065
    Dik za odpoved a radu. Ano je to moj byt. Mam troska obavy prave z toho aby na mna nieco neusili napr. ze som im nieco ukradol atd...Tak svedkov a vrtacka No obavam sa ze to je jediny sposob ako si ochranit svoj majetok.

    samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

    samuelovic
    Zruš im pobyt ak ho tam maju. ak by aj volali policajtov, Ty sa môžeš do svojho bytu "vlámať" aj 3x denne, lebo je Tvoj. Ak im zmluva vypršala, tak nevidím problém. A za to mať svedkov aby nepovedali že si im niečo zobral. Možno by som nešiel ani dnu len odvrtal, vymenil fabku a uzamkol.
    Ak ju odvrtajú oni tak sa k tebe vlámali.
    Daj im x dní na vyplatenie a zobranie si svojích vecí, preukázatelne ich vyzvi, napr. sms s výpisom o doručení,ak nevyplatia nech si berú svoje veci a nechaj si niektoré "vzácnejše" ktoré by mohli vykryť dlh.
    Spravte zoznam čo nechávajú ako zálohu a zároveň podpisujú , že všetko ostatné si zobrali a nič nechýba.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Dušan75 Pozri príspevok
    Môj známy asi pred viac ako 2 rokmi požičal peniaze svojmu kamarátovi aby ten mohol zaplatiť dlžné nájomné. Požičané penieze nevracal a opäť neplatil nájomné. Byt predal aby uspokojil svoju pohľadávku. Nový majiteľ by sa chel do bytu nasťahovať, ale ten pôvodný je tam nahlásený na trvalý pobyt. Za byt plati iba sporadicky aj napriek tomu, že je zamestnaný. Čo s ním? Tvalý pobyt mu pôjde zrušiť na mestský úrad, ale čo ďalej? Medzi novým majiteľom a nájomníkom nie je žiadna zmluva, resp. ústna, ale iba s tým, ktorý požičal peniaze a potom byt predal. Vďaka.
    Veľmi nezrozumiteľne napísané. Nie je mi jasné, kto bol a kto je majiteľom bytu. Aký bol vzťah medzi tým čo si peniaze požičal a tým čo peniaze požičiaval, teda aké nájomné mal platiť? Kto predal byt, ten čo požičal (píšeš, že aby uspokojil svoju pohľadávku)?

    Kto je nájomník? Ten kamarát, čo si požičiaval? Tak potom kto zostal v byte - nájomník či majiteľ?

    Upresni. Možno tebe je to jasné, ale nezainteresovanému tvoj popis situácie veľa nepovie.

    Príspevok pripájam k inej téme, kde sa o vysťahovaní píše. Na porade je okrem toho kopec tém, kde sa píše o nevysťahovaných pôvodných majiteľoch resp. nájomníkoch. Skús vyhľadať staršie témy.

    Dušan75 je offline (nepripojený) Dušan75

    Dušan75
    Ten čo si požičal peniaze je aj nájomníkom. Nový majiteľ by chcel bývať v predmetnom byte.
    Aby som ťa dostal do obrazu, tak osoba A požičia peniaze osobe B, osoba B prevedie byt na osobu A, na dobu pokiaľ bude splácať pôžičku, potom vlastníctvo bytu prejde späť na osobu B. V zmluve o prevode nehnuteľnosti na osobu A sa dohodli, že B ostane bývať v byte. Osoba B neplatila, tak osoba A byt predala osobe C aby uspokojila svoju pohľadávku. Teraz chce osoba C bývať vo svojom byte. Medzi osobou B a C nieje žiadna dohoda.

    PRENAJOM NA DOBU URCITU A PROBLEM S VYSTAHOVANIM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.